Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz RoundRobin #482 üzenetére

    tudtam én már régen, hogy a jogászok között divat a funkcionális analfabétizmus...

    ""tehát a ptk-ba mindig belekerül az összes szerződéses ötlet és apróbetű, mint amikor a telekom határidős készülékes akciós szerződéseket köt?"
    Nem, de erre semmi szükség. Nem az a fontos, hogy mi kerül bele, hanem az, hogy ami belekerül, az a hatályos joggal nem lehet ellentétes.
    "

    alapfokú grammatika: ha azt írom, hogy a ptk-ba mindig belekerül, akkor az általad írt válasz arra vonatkozik, hogy mi kerül bele a ptk-ba. a ptk-t meg tudomásom szerint nem szokták záradékolni és elvben nem lehet a hatályos joggal sem ellentétes.

    szóval fuss neki mégegyszer és írd le magyarul is, amit szeretnél mondani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tatararpad

    őstag

    válasz RoundRobin #482 üzenetére

    A hibás teljesítés nem feltétlenül szerződésszegés. Ha pl. valaki önhibáján kívül (természeti kár, havária) késve, vagy csak részlegesen teljesít az sem feltétlenül szerződésszegés.

    Megint összemosol fogalmakat, hibás teljesítés azt jelenti hogy a minőség nem az aminek lennie kellene. A teljesítés valamelyik fél általi késedelme, vagy meghiúsulása már megint külön szerződésszegési típus, a vis maior meg megint más tészta.

    Nem az volt a kérdés, hogy az eredendően semmis szerződésen kívül a megtámadható szerződéseknek milyen jellemzői vannak.

    Semmilyen kérdés nem volt, csak leírtad hogy az érvénytelen szerződés az nem létezik. Én meg leírtam hogy ez miért nincs így.

    Amikor az előfizetésedet lemondod az más, az efféle szerződések egyoldalú felmondhatóságát ugyanis éppen a törvény garantálja. Mint ahogy a szolgáltatási kötelezettséget is. Ezen szerződéstipusoknál éppen a törvény ad lehetőséget az egyoldalú felmondásra.

    Én nem tudok róla hogy a szponzorációs szerződéseknél tiltanák a felmondást vagy megszüntetést. Elég érdekes helyzeteket szülne.

Új hozzászólás Aktív témák