Új hozzászólás Aktív témák

  • Linem

    senior tag

    válasz nkmedve #42 üzenetére

    Igen, a mostani állapotok szerint, ha valaki csak a tv csatornákra használja a tv-t, akkor nincs sok értelme a 4k-nak. Legalábbis rövid távon. Ha hosszabb távban gondolkodik, és nincs pénze kiadni 1-2 évente új tv-re, akkor viszont már érdemesebb mindenképpen a nagyobb felbontásút választani, hiszen árban nincs túl nagy különbség. Külföldön már jó ideje vannak UHD tv adások, tehát rövidesen felénk is terjedni fognak.

    Az eddigi hozzászólásoknál nem találtam, hogy valaki saját tartalmakban is gondolkodna. Hiszen már egy alsó-középkategóriás telefon is 4k-ban rögzít videot. Én évek óta 4k-ban veszem fel a családi videokat, a fotókról nem is beszélve, hogy sokkal látványosabban jeleníti meg a nagyfelbontású képeket. Ha valaki szokott nézni youtube videokat, akkor egyértelműen szintén már 4k-ban töltenek fel többségben. A PC és konzol játékok szintén 4k-ban sokkal élvezhetőbbek. Arról nem is szólva, hogy már itt van a nyakunkon a 8k: [link]

    Persze ezek használhatóak FullHD-ben is, de ha valaki tv vásárlás előtt áll, akkor mi értelme a múltat választani, ha a jelen és egyben a jövő nem drágább. Sosem értettem a fejlődés ellenes véleményeket. Például sokan még most is elakadtak a DVD minőségnél. Persze, ha valakinek nincs egyáltalán pénze ilyen eszközökre és nem érdekli a minőség, akkor érthető, hogy megakadt az akkori technológiánál. Viszont, ha a jelenben akar élni, és érdekli a minőség, akkor miért venne olyat, ami felett már eljárt az idő..

    Azt is cáfolom, hogy a filmeknél nem jobb a 4k, mint a FullHD. A régi filmeknél, amit felskáláztak, azoknál érthető, de én naponta nézek 4k filmeket és egyértelműen ég és föld a különbség az új filmeknél. Már többszáz film jelent meg 4k-ban. Csak egy pár új filmet sorolnék fel, ahol leesik az ember álla: Mélytengeri pokol, A majmok bolygója Forradalom, Warcraft, Kong koponya sziget, Karib-tenger Salazar bosszúja, Star Trek 3, X-men apokalipszis, Mentőexpedíció, stb-stb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák