Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pyrandus

    tag

    válasz emvy #11 üzenetére

    Kövér Ákos nagyot dalolt.

    A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

  • KERO_SAN

    aktív tag

    válasz emvy #11 üzenetére

    Esküszöm, nem vagyok se Ákos rajongó, se fideszes, a feministákkal sincs semmi bajom, de szerintem ez a dolog kissé túl lett reagálva.

    Mint, ahogy a női dolgozók alacsonyabb bére is. Szerintem az ok a biológiai különbségekben keresendő, a nőknél kisebb az agresszió faktor, a kezdeményezésre való hajlam,rendszeresebb a fiziológiailag magyarázható hangulatingadozás, és ezeket a dolgokat fordítják le a gyakorlatban a munkáltatók egy valamivel alacsonyabb fizetésre. Szerintem ez OK a versenyszektorban. Ugyanakkor, azt kell mondjam, láttam már férfiakat megszégyenítő tudással és munkabírással rendelkező nőt, de ő "érdekes" módon nem is keresett kevesebbet egy hasonló beosztásban dolgozó férfinél sem. De csak mert megvoltak a hasonló érdekérvényesítő képességei, mint egy férfinek, ami viszont nem általános egy nőnél.

    Magyarán, létező problémát kezelnek vele, egy egyelőre nem túl szalonképes módon. De szerintem, ezzel nem mondanak értékítéletet senki felett. Nem tartanak alkalmatlanabbnak senkit, csupán egy olyan dimenzióját értékelik a teljesítménynek, amit nehéz szerződéses környezetbe átültetni.

    Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ha kell is megoldást találni ezekre a különbségekre, annak sokkal szofisztikáltabbnak kell lennie. A valós dolgozói teljesítmény mérésére nincsenek elfogadható módszerek ( főleg kreatív vagy magas képzettséget igénylő területeken ) szerintem ezért folyamodnak a munkáltatók a diszkriminációhoz. Egy jó menedzsernek pont az a dolga, hogy ezeket a jelenségeket, intuitív módon a helyén kezelje.

    És még egy kis extra. Tegyük a szívünkre a kezünket. Kinek segítünk szívesebben ? Kocka Karcsinak, aki még szépen se tud kérni tőlünk semmit,ezért meg sem próbál együttműködni, vagy Csini Csillának, aki daloló hangján boci szemekkel kisgyermeki ártatlansággal szól hozzánk ? Én személy szerint Csillának segítenék. Abban a munkaidőben, amiért én magasabb fizetést kapok mint ő, megoldom helyette a problémáját, mert mint emberi lény, jól érezném magam a társaságában. Lehet, hogy kirívó példa vagyok ezzel, de a megérzéseim azt súgják, az IT-s kollégák 90% így tenne.

    Nem tudom érezhető-e a dolog. De én láttam már nem egy nőt IT-s környezetben dolgozni, és kivétel nélkül láttam példát arra hogy használja a nőiességét a céljai eléréséhez. És szerintem ez is teljesen rendben van, ugyan úgy a természet része, mint az alacsonyabb kezdeményezési készség, alacsonyabb stressztűrés, vagy éppen a hangulatingadozások.

    Az viszont egyáltalán nincs rendben, hogy nem egy diskurzus részeként, hanem egy egy kiragadott mondat ( gondolatsor ) alapján ítéljünk meg valakit, esélyt sem adva neki arra, hogy alaposabban kifejtse az álláspontját, ami során esetleg kiderülne, hogy tulajdonképpen egy dologról beszélünk, csak más gondolatokkal írjuk körül...

    A női princípium, pedig szerintem létezik, ugyanakkor nem kell feltétlen elválnia a karriertől, de ezt, az én értelmezésemben nem is mondta senki...

    the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

Új hozzászólás Aktív témák