Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    OKJ-s web-programozói képzésről annyit, hogy az alapokat nem tanítják ami a programozáshoz tartozik, mert "azt mindenki tudja" és már az első heti "mi a számítógép és részei" és "mi az internet" bemutatók után a következő héten számológépet íratnak az emberrel.

    A tanárhoz meg odamész, hogy adjon valami kezdőbb anyagot leírással és segítsen elmagyarázni, erre a "majd akkor nyomtatok maguknak feladatokat" mondat sokszori ismételgetése után otthagytam haverral a pics@ba azt az iskolát és nem csak mi ketten mentünk oda hanem az osztály 1/3 része, mert ők is azt gondolták, hogy rendesen és részletesen megtanítanak mindent az alapjaitól... de nem így történt.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz lezso6 #9 üzenetére

    Én eddig bármilyen iskolába jártam ott mindig az alapoktól kezdték el tanítani az adott szakot gondolok itt az asztalosságra és a vendéglátásra.

    Az asztalosságnál is sokféle csapolás van amit adott esetekben használnak, a vendéglátásban is többféle terítés van és sehol sem várják el az iskolában, hogy azonnal mindenki tudja az összeset és minden adott helyzetnek megfelelőt válassza előképzettség nélkül.

    De akkor lehet "a hiba az én készülékemben van", hogy nem tudok számológépet írni már a második héten.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Ivy.4.Ever #19 üzenetére

    Nekem az volt a problémám az egésszel, hogy rögtön a mélyvízibe dobtak minket. Nekem ezzel nem lett volna gondom, mert azért mentem oda, hogy "ússzak", de ott az volt, hogy "nem tudtam úszni" és ezek meg "bedobtak egy tó közepére".

    Az osztály egy része nevetve megcsinálta a feladatokat, a másik része meg másolta azokról akik megcsinálták.
    Én és a haverom volt a harmadik csoport akik elkezdték és próbálták megcsinálni a feladatot, de nem sikerült.

    Nálunk is az osztály egy része csak a családi pótlékért és mert meleg van alapon járt be ja meg van sok jó csaj a többi OKJ-s képzés miatt.

    (#22) fordfairlane :

    Én úgy gondolom, hogy az iskola pont, hogy kész tudásanyagot ad át azaz már meglévőt amit aztán úgy formál az ember ahogy az őt érdekli és foglalkozni akar vele.

    Számolni sem úgy tanítanak, hogy 3-4-5-6-7-8-9-10, mert az elejét azaz "az alapot" úgy is tudja mindenki. Nem. El kell mondani, hogy van a 0-1-2 és utána mehetünk tovább. Ha nincs meg a vége akkor hogy kezdjünk el bármit is?

    Különbözünk és nem mindenki harap rá elsőre adott témákra hogy az bármiféle alap, előkészítés, alapokra építés nélkül rögtön menjen.
    Alapozás nélkül nem lehet házat építeni ez sokak számára evidens, de vannak olyanok akiknek nem az.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Ivy.4.Ever #25 üzenetére

    Gondoltuk ha már napi több órát töltünk gép előtt úgy mint videóvágás és szerkesztés, fénykép-kép szerkesztés, rajz, renderelés, zene írás, játék szerverek otthoni működtetése (igaz ott kértünk segítséget tőlünk okosabb emberektől bizonyos részeknél), épülettervezés, számítógép építés és még sok minden más mellet megtanulunk programozni, de nem jöttek be a számításaink.

    Az hogy egyetemen infót tanuljak/tanuljunk az meg szóba sem jött még véletlenül sem.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák