Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #9 üzenetére

    ez nem feltétlenül igaz, itt nekem 7.5kredit matekom volt összesen BSCn (diszkrét), plusz pár dolog elbújtatva (algoritmusok/szoftvertesztelés kapcsán) más jellemzeőn programozásorientált kurzusokon. cserébe viszont programozás orrbaszájba de úgy, hogy a játékprogramozók első félévben többet programoznak csak c++ban, mint pár magyar egyetemen az informatikusok az első két évben. ez se elég, de stabilabb alap.

    BSC elég gyakorlatias, aztán most MSCn húzzák szintre az elméletet... de olyan szinten, hogy van egy 12+1 előadásos tárgy, amin az előadó két óra alatt végigment az automatákon, nulláról a Turing gépig, Church-Turingig és Chomskyig, mert kb a lényeget ennyi idő alatt át lehet tolni. Utánna azt számolgattam, hogy normál esetben kb egy évnyi anyagot tolnak éppen le egy 7.5kredites tárgyban, zanzásítva. Nade: BSCvel is lazán el lehet helyezkedni, másodév után már szinte mindenki a csoportból IT területen dolgozott. Diploma után meg egy héten belül mindenki talált munkát. Viszont távlati tervekhez nekem kelleni fog legalább egy MSC remélhetőleg. Plusz 50%meló, épp 75% kurzusok (de tavasztól már csak 50 lesz)

    palacsa: Ct is lehetne, csak nem adattípusokkal kellene kezdeni: ott van elrettentő példának a "lehányt borítós" c++ könyv, ami előbb vezeti be a dynamic castot, mint a classokat. pár évvel később visszalapoztam, mert emlékeztem, hogy nem sokat értettem belőle... hát oka volt:). de pl java tényleg megengedőbb. vagy ne adj isten unity / gamemaker is tényleg nagyon egyszerű, utóbbiban hárman egy hétvégén összeraktunk egy bomberman klónt zenével egy game jam hétvége alatt... úgy, hogy közben bőven nem dolgoztunk napi 8 óránál többet. alapokat megérteni tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák