Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Morden24 #61 üzenetére

    ... hanem egy nem túl erős gépet a kedves gyártónak nem kellett volna csak azért a modernebb OS-el árulnia, hogy jobban nézzen ki a boltok polcain.

    Vagy mondjuk memóriaigény: a 64-es Vistám a 4Gb-ből 36-38%-ot használt aktívan, a W7 x64 esetén ez 28-32%. Ezzel fogjuk megmenteni a világot?

    Blablabla...

    XP licenszeket fokozatosan teljesen visszavonta a Microsoft, számomra egyértelmű a Vistára való átterelés a licenszpolitikával. Csak hogy van egy réteg, amit nem lehet Vistára terelni, és ez a piaci szegmens feljövőben van. Nekik most kénytelen volt XP Home-ot adni, ha nem akart piacot veszíteni a Linux javára. Akár tetszik, akár nem:

    1. A Vista túlságosan erőforrásigényes.
    2. A hardverpiac már évek óta nem abból áll, hogy jönnek ki egyre-másra az erősebbnél erősebb processzorok, GPU-k, az egyre nagyobb memóriák, hanem a mobilitásról. Egyre kisebb gépek jönnek, veszik őket, és ezek a gépek gyengébbek az asztaliaknál., Leginkább a 3-4 éves asztali konfigok teljesítményét tudják produkálni. Ezekre pedig nem jó a Vista.

    Megváltozott a piac, és a Microsoft is felismerte ezt. Csak ti nem vagytok hajlandóak. De felőlem, csináljuk meg Magyarország tízmilliomodik "a Vista nem is olyan rossz, megvegyen memóriát, meg hüjenetbookgyártók" topikot, ha gondoljátok. Majd kimazsolázom én az értékes információt. :P

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Morden24 #61 üzenetére

    Inkább olyan sokat változott ha nem is alapjaiban, hogy hiába csak átdolgozott Vista akkor is új .0 verzió lesz ha bérik.
    Szerintem esetenként nagyobb terheléskor a Vista gyorsabb mint az XP, hatékony memória chece -nek és a Aero -nak hála. Aki most akar Windows -t venni én annak a Vista -t ajánlom (XP -ért sem vagyok oda azt hozzáteszem :) ha már 64 bit -et is akarok ott az Ubi.).

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • elisha

    tag

    válasz Morden24 #61 üzenetére

    Ezt sosem fogom megérteni, mikor valaki a memóriaigénnyel jön. 32%, 85% nem mindegy? Azért van a gépben ram, hogy használva legyen. Nem érdekel mennyit használ, használjon csak minnél többet. Ha kell valamire, úgy is fel fogja szabadítani azt a területet, ha meg épp nem kell, akkor miért is lenne üresen?

    Túlterhelt a szerver...

Új hozzászólás Aktív témák