Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Khan13 #41 üzenetére

    az engem baromira em érdekel, hogy mit kezdett előröl az M$ és miért, meg milyen kernelre alapozva, illetve hogy ahhoz képest hogy sikerült. inkább az érdekel, hogy a pénzemért mit kapok. azt, hogy biztonságosabb? hát köszi, ezt szerintem inkább bele kellett volna tenni mondjuk egy XP sp3-ba, mintsem egy új oprendszerbe...
    a vista pedig nem sikerült jól, ezt még a M$ is látja és az eladások is tükrözik. kár ezen vitatkozni.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • .mf

    veterán

    válasz Khan13 #41 üzenetére

    Hidd el, én is szeretem az ilyen okos hozzá- pardon, beszólókat, akik belemagyaráznak valamit, majd fröcsögve próbálják lehülyézni a másikat. :U
    Elsősorban nem az UAC-re gondoltam, bár az is egy idegesítő "fícsör". Ott a (kérdőjeles hatékonyságú prefetch, valamint a rengeteg háttérben futó szolgáltatás miatt is) hatalmasra duzzasztott RAM-igény, valamint a magasabb processzor-használat. Tudom, az általános válasz: "olcsó a RAM", de
    1.) ez milyen megoldás? Az oprendszer a hardverért van, vagy a hardver az oprendszerért?
    2.) nem minden gépben lehet elegendő mértékig növelni a RAM mennyiségét (pl. a vaio subnotimba 1.5G megy max.)
    3.) sok gépben a bővítés vagy drága, vagy ugrik a garancia.

    A vista erőforrás-igényességével sok gép (netbook, szubnoti, gyengébb irodai gépek, régi gépek) számára egyszerűen nem alternatíva, mert annyira belassul tőle az egész gép. Erre mit tudsz felhozni?
    Az eladási számok meg magukért beszélnek.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák