Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #46 üzenetére

    Szerinted mi az izgalmasabb az immunológiában, mint az algoritmuselméletben? Mi az izgalmasabb a biokémiában, mint az elektronikában?

    Ugyanolyan fos mindkettő. De ki beszélt az izgalomról? Nem izgalom miatt megy valaki inkább dokinak, mint proggernek.

    A mérnökök túlnyomó része valami rendszert tervez illetve üzemeltet. Az orvosok meg "üzemeltetik a betegeket". Hol a különbség? Miben másabb a munka?

    Le is írtad a különbséget amúgy, ami miatt nem lettem orvos: ember<-> gép. Én ha nyakam köré már hurok lenne kötve sem lennék hajlandó dokinak menni. Ha jobb, ha egyszerűbb akkor sem.

    Hogy tudja kijelenteni valaki, hogy valami nem érdekli, amikor nem is ismeri?

    Tök egyszerű. Bírod, ha naponta x száz embernek a kínját kell hallgatni és élvezed, ha takonygombóc emberekkel kell beszélgetni? Nem. A fordító figyelése sem sokkal jobb, de az legalább kussban van, és nem nyavajog meg rikácsol.

    Én, például baromira nem olyannak képzeltem el a mérnök-informatikus képzést, mint amit aztán kaptam (nem is tetszett). Nem lehet, hogy a béna tájékoztatás is tehet ezekről az arányokról?

    Én sem ilyennek képzeltem el. A gond ott van, hogy az embereket szűrni kell, ahhoz meg direktbe kell tenni a karót a valagba. Elnézve máshová jelentkezett haverjaimat még mindig jól döntöttem, továbbra sem érdekel a humán oldal, sem az orvoslás és társai.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák