Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    Talán nem kellett volna drasztikusan lecsökkenteni az óraszámokat. 6. osztálytól van informatika oktatás, akkor is heti 1 óra. Az mire elég? Semmire. Jobb helyeken 4. osztálytól van. De a gimnáziumban is heti 1, meg 1,5 óra van. Az még az érettségihez is kevés, nem hogy programozást oktatni/tanulni.
    De van mondjuk heti 2 tök felesleges etika/hittan az infó rovására, meg minden napi tesi. Az kapásból 7 óra/7.
    Jó, kell a mozgás, de elég lenne heti 3, aki akar meg elmegy úgy is sportolni. (vagy a szülők beíratják úgy is). Ha az alapvető normákat nem hozza otthonról, etika órán se fogja megtanulni. Tuti.
    Ebből következik, hogy azok a tanárok, akiknek addig kijött a minimum óraszám, most szépen lapátra lettek téve, vagy önszántukból azt mondták, velünk nem fognak ki(ba)tolni, amúgy is tele volt már a hócipőjük az alacsony fizetéssel, egyéb szivátásokkal, és inkább elmentek cégekhez.
    Amíg ilyen alacsony az óraszám, esélytelen ezen változtatni. Pedig az alsósok valóban elvannak mondjuk a Scrach- csel. Eljárásokat ugyan nem lehet írni bele, de alapvető játékokat akár egy snake szerűség, vagy lift szimulátor, lövöldözős akármit igen. Felsőben ott a Comenius logo, az egy fokkal komolyabb. Utána meg ugye előjön az, hogy egyetemen pascal volt... esetleg java, de az még rosszabb. Én a C-vel szívesen megismerkedtem volna, de azt nem tanították. Az is igaz, hogy az emelt szintű megoldásokat még mindig pascalban adják meg. Csak aki Pascalon nevelkedett, annak elég fura egy java. Persze a lényeg ugyanaz, de mégis idegen. (Nekem legalábbis az) (SZTE) Lehet azóta már másképpen van.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Új hozzászólás Aktív témák