Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz #82729984 #75 üzenetére

    "Hogy egy példát mondjak, amit te állítasz az valami olyasmi hogy ne tanitsunk autóvezetés gyakorlatot csak elméletet, vagy ha mégis azt lovaskocsin."

    Igazából ez a példa úgy lenne érthetőbb, ha a KRESZről van szó.

    A KRESZ tisztán elméleti dolog - elméletben 100%-ig meg lehet tanulni -, de mégis a gyakorlatban használni is kell. Na most, ha ezt akár személyautón, vagy akár lovaskocsin vagy akár traktoron alkalmazod a gyakorlatban szinte tök mindegy. Csak annyi a különbség, hogy az autónál induláskor beindítod a motor és sebességbe teszed, majd gázt adsz (nagyvonalakban, ne hasogassuk a szőrszálat is ;P) elindulsz. A lovaskocsinál meg a gyeplőt fogod, majd hangos "Gyia, gyia!" noszogatással, esetleg ostorpattintással indulásra bírod a vontatást végző lovakat. Kereszteződésben, elsőbbségadásnál ugyanúgy kell tenni mind két esetben, megállsz, körbenézel, csekkolod, hogy szabad az út, aztán mész tovább.

    Szóval csak a kezelőszervekben van különbség, meg teljesítményben, de az elv a KRESZ betartására ugyanaz. Vagy nem? ;)

    Na hasonló lehet a felrosolt 3 nagy ismert rendszer esetében is. Az elv ugyanaz, a megvalósítás és ezzel járó körítések mások, aki már tudja az egyiket jól, annak már sokkal könnyebb a másikra átállnia, mint aki egyiket sem ismeri - csak az elméletet.

    Vagy hogy élő példát mondjak - ugyan kicsit más területről. Nekünk volt kötelező trakorvezetés a technikumban (erdészeti, mielőtt élcelődnétek - mekkora paraszt vagy te?). Én előtte már tanultam személygépkocsit vezetni, és már sikeresen vizsgáztam is, így pofonegyeszerű volt traktoroznom is, pedig 2 nehézpótkocsit is utánam akasztottak "vonatozni" ;) . Ezzel szemben, aki még nem esett át a szgkv-i vizsgán, és a traktorral kezdte, na ott a tanár - aki hajlamos volt erre - a haját kitépte miközben ordított is... :D

    Ugyanakkor az első alkalommal a Skoda120L(?)-es oktatójárművel első nekifutásra - szép lassan ugyan - eltoltam a parkolót szimbolizáló műanyagpóznát, mert nem mertem nagyon nekifeszülni a kormánykeréknek, nehogy "kárt" tegyek benne... az oktató bár egy csendes ember lévén, mégis elég hangosan kérdezte, mégis mi a jófenét csinálok? :D :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák