Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rum.cájsz

    tag

    válasz FattyDove #8 üzenetére

    Nem szoktam beledumálni ilyesmibe, de leírom, amit nekem meséltek erről a földmérők. Minden műhold (rendszer) tud cm-es pontosságot, akár 47 éves, akár 1 napos.
    De Te polgári felhasználásra ezt kapod és többet nem.
    Tehát az a kérdés, hogy ki mennyivel módosítja a valódi koordinátákat? Az egyik rendszer ennyivel, a másik meg annyival.
    A nagy pontosság természetesen a honvédelem kiváltsága, oszt jónapot.
    Engem igazán az izgat, hogy ez az amerikai szuper zseni Musckos csávó mi a bánatnak lövöget fel 12.000 db műhódat, mikor az általa megoldani kívánt navigációs feladatot nagyjából 120 db-al is meg tudná oldani?

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FattyDove #8 üzenetére

    Nem jó a megközelítés.
    A GPS esetében már a többedik generációnál tartanak.
    Polgári használatra még mindig csak az első generáció használható.
    De ennek is a kb. 5 méter pontosságát csak később kaptuk meg. Kezdetben titkosított volt a pozíció pontosításához szükséges információ csomag. Bármikor elvehetik ezt a pontosságot. A mostani amerikai választási kampányba ez is beleférhet éppen ha eszébe jut neki.

    A BeiDou sem az első generációjánál tart.
    A pontosságát csak a polgári felhasználásra engedélyezett frekvenciákkal tudjuk. A katonai felhasználásra szánt pontosságról nem tudunk biztos információt.
    A legpontosabb rendszer az európai Galileo.
    Polgári célra 1 méter. Amúgy 1cm eltérésen belül képes meghatározni a pozíciót. A németek még ezt a pontosságot is keveslik, mert a mért pozíció alapján szedik az útdíjat.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák