Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz KovacsSasa #7 üzenetére

    Nem minden játékhoz és nem minden játékosnak van szüksége a legerősebb videokártyára. a játékok nem csak 1500 dolláros kártyákon futnak....

  • Robitrix

    senior tag

    válasz vaakuum #15 üzenetére

    valójában nem tudom. elvileg az NVIDIA-nak és az AMD-nek is van egy ajánlott fogyasztói ára. Mondjuk legyen 399 dollár. Akkor érdekes kérdés, hogy ki keres az extra 250 dolláron, mert mondjuk a boltban 650 dollárért lehet megkapni a kártyát. Szerintem nem az NVIDA-nal vagy az AMD-nél jelentkezik a különbség. Ráadásul ők gyakran csak a a fizikai GPU-t adják el a gyártóknak akik kártyát építenek a GPU körré. ASUS, ASROCK, MSI stb. Ha ezek a gyártók nem úgy képzik az áraikat, hogy a termék fogyasztói ára a 400 dollár körül jöjjön ki a különbség náluk jelentkezik részben. a másik fele meg a kereskedőknél, akik értékesítik a kész kártyákat. Bár mindenki az NVIDIA-t és az AMD-t szidja közben lehet nem is náluk képződik az extra profit az eladás után.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz traz75 #20 üzenetére

    az itthoni kártya árak még egy plusz kérdés. hála a forint elértéktelenedésének az extra magas ÁFA és a kereskedők pofátlanságának lesz 500 ezer..... sokan keresnek rajta mire mi megveszük( a hülyébbek) 500 ezerért a boltban... Az NVIDIA vagy AMD része ebben lehet csak annyi , hogy gyárt és elad egy GPU-t mondjuk 110 dollárért. Lehet akkor is ez a 110 dollár lenne mondjuk a rtx 3060-hoz való grafikai procinak, ha az egész kártya 400 dollár lenne ajánlott árként a boltban. Egy külön hosszú történet lehetne hogy lesz a 110 dollárért eladott GPU-ból végül nekünk a boltban 500 ezer forintos kártya..... Amúgy a kártyák nagy részét, nem a az NVIDIA és az AMD gyártja. Ők csak a chipet készítik. Még igazán azt se tudom, hogy a hiányt igaziból mi okozza. Nem gyárt elég GPU-t az AMD és az NVIDIA vagy egyéb alkatrészek hiánya késlelteti a kártyák gyártását(például memória stb.) Ennek ellenére folyamatosan mindenki az NVIDIA-t és az AMD-t szidja pedig ha az egész folyamatot vizsgáljuk a GPU előállításától. a kész kártya megvásárlásáig (és megkapásáig) a boltban az egész folyamatnak csak egy igen kis része kötődik közvetlenül az NVIDIA-hoz és az AMD-hez. A balhét olyan értelemben mégis csak ők viszik el, hogy őket anyázza mindenki. AMD esetében még ráadásul az se igaz, hogy ő gyártja fizikailag a GPU chipet, hanem a TMSC vagy melyik chip gyártó. A hiány tényleges okát valójában nem tudom. Mi hiányzik végül is ahhoz, hogy 10-szer annyi videókártyát gyártsanak....

Új hozzászólás Aktív témák