Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz floatr #10 üzenetére

    Amiért már kifizette a licencet, tehát nem kerülne további pénzbe a jövőben is támogatni, de akkor nem tudna szelektíven kicseszni a wp-vel. Nincs natív maps, csak 3rd party. De mivel az MS-nek sem engedi, hogy hivatalos Youtube appot készítsen, így nehéz érvelni amellett, hogy nem akarnak erőforrásokat fordítani rá. Gátolni akarják, kár ezt szépíteni. Ha az iOS nem lenne ilyen elterjedt, azzal is ugyanezt művelnék, csak az szimplán túl nagy piac.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz ntomka #22 üzenetére

    Csak akkor ne legyen az a szlogen, hogy don't be evil, meg ne akarjon különbnek látszani, mert nem az. Amekkora információs HUB lett a gugliból, szerintem lassan lehet kezdeni tartani tőle sok szinten. És ez nem is egy elrugaszkodott paranoia.

    szerk: Ezzel pont a gugli lesz hisztis gyerek, "ha ő is akkor én is" nem túl felnőtt hozzáállás. Inkább túlnőtt, mint felnőtt. Már régóta visszaél a helyzetével, lásd amit a Chrome-al is művel. Elgondolkodtató miért olyan fontos számára, hogy mindenki az ő böngészőjét használja...

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz floatr #25 üzenetére

    Már leírtam, csak átsiklottál felette. A böngészőből való maps tiltás egyértelműen szándékos, mert asztaliról megy, átírt azonosítóval megy, csak a mobilról nem megy, amikor a motorja ugyanaz, mint az asztalinak. Ez nem lehet nem szándékos. Az egy dolog, hogy ő nem fejleszt rá, de mást sem enged fejleszteni, mert nem járul hozzá. Az MS fejlesztene, de nem engedik neki, így nincs is hivatalos Youtube app. A 3rd party-k fejlesztenek, ott meg belenyúl rendszeresen a kódba, hogy ne működjenek. Történt ez legutóbb is. Szerintem ahhoz kell szemellenző, hogy ezt ne szándékosnak feltételezze valaki.

    girhes: mi alapján a legjobb a chrome? szerinted? a chrome nem félkész? melyik böngésző van kész? és az android? és hogy jön ide a Vista? egy operációs rendszert hasonlítasz egy böngészővel? komolyan?

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz floatr #32 üzenetére

    Megmagyarázni mindent meg lehet, a google kommunikáció is erre irányult, csak kevéssé volt meggyőző sokak számára. A google az új (régi) MS, de látom ez így teljesen rendben van, ha ő csinálja.

    A Chrome-nak ehhez semmi köze, már az IE7 is szakított a 6 hagyományaival, onnan indult el ezen az úton, a 8, 9 és a 10 mind evolúciós lépcső.

    Nem szemlétláda, hogy pacira dobta, inkább azért, amilyen agresszíven tolja és hogy miért is ennyire fontos neki, hogy mindenki Chrome-ot használjon. A Chrome-nak volt egy emlékezetes pont az EULA-jában, az adatok kezeléséről, amit utána ki is vettek, miután sokan elképedtek. Az azért sokat elmondott a hozzáállásról... Számomra elgondolkodtató, hogy miért ver át egy információval dolgozó cég tűzön-vízen keresztül egy böngészőt, amin szinte minden adat átfolyik az online tevékenység során... Miért kapom állandóan az arcomba Operával, hogy használjak egy modern böngészőt automatikus fordítással, amiben a legjobban megy a gmail stb. Kiváló portfóliót lehet összeállítani egy átlag google felhasználóról, ott a teljes levelezés, minden online tevékenység, szinte minden személyes tartalom. Kell a reklámokhoz, tudom. Egy nyitott könyv minden kedves felhasználó. Én ezt nem kérem, köszönöm.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz floatr #36 üzenetére

    Nekem innen úgy tűnik te működsz érzelmi alapon, engem tényszerű dolgok zavarnak. Operával pl. az, hogy minek kell nekem mindig a demagóg reklámjait bámulnom hatásvadász szöveggel, minden szolgáltatásánál. Meg miért működik egyre bugosabban egy egyébként szabványos böngésző a google szolgáltatásaival. Ja mert az a cél, hogy mindenki krómot használjon. Nem fogok, mert ellenérzéseim vannak vele kapcsolatban (ez valóban érzelmi, de kifejezetten a böngészőjükre irányul). Van megoldásom a problémára, nem használom a google szolgáltatásait, egyedül a youtube-ot.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz róland #77 üzenetére

    Igen, a google-nek meg külön a google maps-nek is nagy szüksége van a reklámra, mert kevesen ismerik. A Bing-et meg arcon csapták, mert sokan azt sem tudják mi az, viszont így már legalább hallottak róla. Nem beszélve a Nokia térképeiről, ami a Nokiának pont kedvez, hogy szóba került, mivel WP-n a Nokiákhoz jár a Nokia maps meg a navigációjuk. Szóval szerintem ha már bele akarunk látni valamit, az pont fordítva van.

Új hozzászólás Aktív témák