Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz bambano #47 üzenetére

    Régen, a mobil előtti időkben nem volt kapcsolatom mesteremberekkel, jogászokkal, de szerintem ők mindig is túlvállalták magukat, mobiltelefontól függetlenül. Ők mindig is egyik helyről a másikra rohangáltak.

    (#47) bambano + Dr. 444Hertz (#43) + (#54) pagi
    De civilek között, de legalábbis nálunk tényleg az volt, hogy ha megbeszéltetek valamit, akkor nem volt variálásra lehetőség, az ember lehetőleg tartotta magát hozzá. Eseményszámba ment, ha valaki mégse jött el a találkozóra.
    Ma nagyobb az információáramlás, az állandó elérhetőség, így persze ha nem jön el, legalább tudod, miért, és nem ácsorogsz az ujjaidat tördelve, de gyakoribb is, hogy az ember egyszerűen átszervezi az egészet, megy a variálás jobbra-balra.

    Viszont azt tegyük hozzá, hogy k* sokat változott a világ ritmusa azalatt a 30 év alatt, amíg mi felnőttünk.
    Ezt a legjobban a gyereknevelés kapcsán tapasztaljuk. Rohadtul mások az elvárások egy akkori fiatal szülő (mai nagyszülők) és egy mai fiatal szülővel szemben.
    Rengeteg információ ömlik az emberre, hogyan is kéne csinálni, bárhogy csinálod, azonnal megszólnak érte. És a web2-n, facebook-on csüngő szülőgeneráció szivatja magát azzal, hogy ad is ezekre a véleményekre, állandó visszajelzést vár arra, amire nem kéne, azoktól, akiknek semmi köze.
    Mert ma már mindenki beleszólhat mindenbe, instant, mert ugye mindenki non-stop online van.
    Ahelyett, hogy az ember átmenne egy kicsit offline, és a gyerekre ill. magára fókuszálna, nem azon stresszelne, hogy jól csinálja-e.

    (#51) RexMaximus:
    Regen abbol informalodtal amilyen ujsagot vettel, amilyen hiradast, tv musorokat kovettel. Alltalaban ugyanazokat kovetkezetessen.
    Igen, de a mai verzió hátránya az, hogy míg az újságosnál ott volt a kínálat, vagy mivel beszélgettél hús-vér emberekkel, értesültél más témákról, de pl. facebookon CSAK olyat dob fel, amit a profilod alapján ajánl, és ezért kerülsz buborékba. Kevesebb esélyed van eltérő dologgal találkozni.

    Hasonlo koruak lehetunk, en is Y generacios vagyok. 80-as evek elejen szulettem es tudom milyen a digitalis ideghalozat elotti idoszak. De meg eleg koran kezdtem el hasznalni ahhoz, hogy megertsem mi ez az uj dolog. Ebbol a szempontbol egy erdekes generacio vagyunk.
    Én 80, pont a generációs határon :)
    De szeretem ezt az állapotot, amit Te is írsz. Hogy még offline voltam gyerek, belekóstoltam az informatika hőskorába (C64, plus4), de még nem vagyok elég öreg, hogy ne értsem, mi zajlik körülöttem.
    (bár ez a Snapchat, Instagram, stb. magamutogatós dolgokhoz már öreg vagyok, egyszerűen nem érdekelnek. Igaz, fiatalabbként sem.)

  • BiP

    nagyúr

    válasz totron #60 üzenetére

    Igen, csak most itt felsoroltad a 2 végletet. De a többség a kettő között van.
    Aki ha diverzifikált tartalmat kap a képébe, hajlandó megnézni, de ha csak buborékosat, akkor azt nézi, nem néz ki a buborékon kívül.
    Ezért óriási a tartalomszolgáltatók "felelőssége", ill. a profil alapú tartalomgenerálás. Mert a nagy többséget buborékba zárja.

    Persze aki nem szeret abban lenni, azt a technológia sem fogja meggátolni, hogy széles skálán érdeklődjön, de a tömeget lehet terelni, emiatt nem mindegy, hogyan használják a technológiát.

  • BiP

    nagyúr

    válasz BlackPriest #64 üzenetére

    " egy formabedobot tobbre tartok egy appnal. "
    Na, ez meg micsoda?
    Soha nem hallottam ezt a szót, rákeresve a "megfelelő lukba megfelelő formát belegyömöszölni" készségfejlesztő gyerekjáték jött elő.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Feketelaszlo #101 üzenetére

    Elgondolkodtató a kontraszt, és a legdurvább meg az az egészben, hogy mindkettőnek van létjogosultsága.

    A tech-óriás fejesei tudják, hogy mire való az egész, és nem csak erről szól az élet, mert hiába igazodik el a gyereke a digitális világban, ha közben a való életben meg a cipőjét sem tudja megkötni.
    Ahogy a buszos apukának is igaza van abban, hogy ma már nem lehet elboldogulni anélkül, hogy megfelelő biztonsággal lavírozzunk a digitális világban.
    (pl. ha a gyereke átlag facebookos módjára kiadja az adatait, könnyen visszaélhetnek vele, és úgy kisemmizik, hogy utólag csak néz, hogy mi volt ez.)
    Ill. mekkora könnyebbség az, ha egy netbankos átutalás nem okoz nehézséget majd a gyereknek, ne szivassa magát a postán, mint elődeink.

    Szóval mindkettőre szükség van, a megfelelő egyensúly megtalálása a lényeg.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Apollyon #105 üzenetére

    Nézd meg mit tettünk a Földdel és az élővilággal. Asszem nem kell kommentálnom.

  • BiP

    nagyúr

    válasz lazajnd #108 üzenetére

    Emberiségről volt szó, az pedig elég kollektív.
    Nem vagyok egy nagy zöld mókus, hogy fejből nyomjam itt a world peace dumát, de nagyon burokban kell ahhoz élni, hogy valaki ne lássa, hogy a környezetszennyezés milyen károkat okoz.
    Sok szemét, műanyag, olaj. Il. Sok faj kipusztulása a vadászat ill. az élettér megszűnése miatt.

    Nyilván az emberek nélkül is változott volna a Föld a maga ciklusában, haltak volna ki fajok, jellennek meg újak, de az emberi beavatkozás elég nagy hatással volt ezekre a folyamatokra.

    Ahogy a Föld is összekapná magát pár ezer év alatt, ha az emberiség hirtelen eltűnne, beállna újra a körforgás.

    Nyilván könnyű hárítani, mi csak kis pontok vagyunk, és minden bizonnyal tényleg nem mi itt néhányan okozzuk a valódi nagy kárt, de mint emberiség, ritka nagy élősködők vagyunk a Föld szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák