Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    Nem kell letenni semmit, a fejlődés egyidős Földi élet keletkezésével (no nem a mesebeli teremtésével, hanem a valós folyamatokkal), és teljesen természetes jelenség, melynek csak egy éppen aktuális aspektusa a technológiai fejlődés..
    De mint az életben mindennek, a technológiai fejlődésnek is, a számos előnye mellett nyilván vannak negatív oldalai is. A kérdés itt is csak az, hogy a képzeletbeli mérlegbe helyezve őket, hova billen a mérleg nyelve? Én azt gondolom, hogy bőven a pozitív felé!
    Mindössze megfelelően kell tudni használni ezeket is -ahogy minden mást-, hogy az előnyeiből profitálni tudjunk. Elcsépelt közhely de igaz, hogy az ember által már jó ideje ismert eszközzel, egy késsel, lehet szobrot is faragni, del lehet embert is ölni. Mégsem gondolja azt értelmesen gondolkodó ember, hogy akkor tegyük félre a kést és zárjuk ki az életünkből. Így van ez a nettel is, vagy bármi mással.
    Az pedig, hogy egészen más utat jár a ma fenövő generáció, nem kérdés, de nem volt ez másként korábban sem. Én a magam 40 évével nem szeretnék beleesni a "bezzeg az én időmben" kezdetű marhaságba...Nekünk a C64 volt anno meg a játékterem -amit a nagyszüleink már nem is értettek, miről beszélünk-, apámnak még woodstock és a Rock and Roll, a mai srácoknak meg a telefon, a fosbúk meg a chat...Ennyi.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák