Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz haxiboy #150 üzenetére

    Pro és kontra.

    Mint "fegyverbuzi", igen, engem is bánt, hogy vagy katonai / rendőrségi lőtérre kell elmenni (amely lehetőség nem adatik meg mindenkinek), ha sorozatlövő fegyvert szeretnél kipróbálni. Egyorrú civilként meg a szlovák lőterek viszont jó üzletet csinálnak (sokszor magyar tulajjal) abból, hogy lehetőséget biztosítanak erre. Tehát ha valaki akar, akkor kipróbálhatja, csak persze nem itthon.

    A másik oldalról nézve pedig önellentmondásban vagyok. Én az 1990-es évek közepén kezdtem el hobbiból a sportlövészettel foglalkozni, illetve voltam / vagyok lövészetvezető. Azért azt kell mondjam, hogy a szabályok szigorításának egy részét egyáltalán nem bánom. Hajdan a politikusok felső halmazának szépen megszavazták az alanyi jogon járó önvédelmi maroklőfegyver tartási engedélyt. Minden polgármester jogosult volt lőfegyver tartására és viselésére. Mondanom se kell micsoda "öröm" volt látni, amikor egy amúgy sűrűn borvirágos orrú T. polgármester a lőtéren a fegyverkezelés legelemibb alapszabályait sem betartva vette elő, és akart lőni a PA-63-asával. De volt megyei képviselő is, ő viszont Glock-17-est vett elő. Na az még félelmetesebb volt számomra.

    Annak nem örülök, hogy a sportlövőkkel kiszúrnak ott, ahol csak tudnak (max. 2 fegyver, korlátozott lőszermennyiség), de azt azért üdvözlöm, hogy csak meglőtt minősítő eredmény után van lehetőséged saját fegyvert igényelni. Mert láttam azt, amikor 2" csövű .357 Magnum revolvert vettek sportfegyvernek (a rövid cső önvédelemre való - kevesebb helyet foglal, könnyebb elővenni, és általános önvédelmi helyzetekben nem probléma, hogy a lőképe 5 méternél messzebb már rém pocsék). Vagy Deset Eagle-t. Ezek nem sportfegyverek, ezek önvédelmi vagy hobbi fegyverek, amiket a szabályok kijátszásával vettek meg maguknak.

    Tudni kell, hogy itthon a lőfegyverek nincs nagy kultúrájuk, és a mindenkori állam fél a lőfegyverektől (a rendszerváltás után az egyik első dolguk volt az MHSZ-ek szétverése, és az MHSZ lőtereken kint lévő jelentős mennyiségű leginkább TOZ-8 és MCM sportfegyverek begyűjtése - nehogy esetleg a régi rendszert visszasíró emberek ezekkel robbantsanak ki lázadást / polgárháborút.). Mivel pedig a lőfegyver összefonódik az "elittel" (pl. a vadászfegyverekre nevetségesen gyenge (avagy pont megfelelő?) szabályozások vonatkoznak, különösen a sportfegyverekkel összevetve), a civil lakosság is ódzkodik tőlük, mivel státuszszimbólumnak tart(hatja) őket.

    Pedig egyfelől a sportlövészet szép sport, és semmivel sem elítélendőbb, mint bármelyik más technikai sport. Másfelől pedig a lakosság alapvető lőfegyver-ismerete adott esetben honvédelmi kérdés is, és mint ilyen inkább bátorítani kellene (de kívánom, hogy ne kelljen soha ezt számon kérni...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák