Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _X10Dead_

    aktív tag

    válasz #82729984 #32 üzenetére

    Mitől lenne nonszensz a logikám? Nem azt mondtam, hogy emiatt kapott a Kürtnél horror árat, csak azt, hogy bizonyos tényezőket hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, mikor két szolgáltatás között (csak) az ár alapján döntünk.
    Úgy látszik, elsiklottál az első bekezdés felett, amiben arra utaltam, hogy jogod van eldönteni, kihez fordulsz.

    Én hoztam pár példát arra, hogy egy széles spektrumú cégnek mitől lehetnek magasabbak az árai, mint annak, aki csak olyannal foglalkozik, ami nem igényel különösebb befektetést és extra szaktudást.
    Ettől függetlenül egyet értünk, a konkrét esetben valószínűleg csak le akarták pattintani az ügyfelet (ehhez meg nekik van joguk).

    A sebészes példád sem jó. Akinek meg van a lézerhez a technikája annál bizony többet fogsz fizetni a sima késelésért is. Egyrészt azért, mert a lézeres gép kihasználtsága nem 100%-os és igenis teríteni fogják a költségek egy részét a többi szolgáltatásra is, másrészt azért, mert a fejlettebb technika általában nagyobb ismertséget, illetve megbecsülést hoz az adott orvosnak, így egy egyszerűen megteheti (és meg is fogja), hogy egy kicsit drágábban dolgozik. Szóval, nem CSAK az fizet érte, aki igénybe vette az extrát. Kereszt-finanszírozás és/vagy extra-profit. Tetszik vagy sem, ez van.
    Az utolsó bekezdésedet meg nem is értem. Csak annyit írtam, hogy az egyszerűbb ügyek számának csökkenése árfelhajtó tényező lehet. És azt is, hogy ettől függetlenül nagyon helyes, hogy legalább az alsóbb szegmensekben mások is megjelennek a piacon és van konkurencia.

    [ Szerkesztve ]

    LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

Új hozzászólás Aktív témák