Új hozzászólás Aktív témák

  • Karaya

    tag

    válasz zgospel #362 üzenetére

    1080p/60 -hoz a gép 1/120sec záridő az ideális, amint beértél a mélygarázsba -a kevesebb fény miatt- ezt az értéket már nem tudta tartani kamera auto ISO emeléssel sem - valszeg leesett 1/60-ra vagy az alá a záridőd. Ezzel a 60fps már nem exponálható ki, ilyenkor a git2 duplicált frameket produkál, emiatt szaggat.
    Megoldás lehet: 1. kisebb framerate 30fps a 60 helyett. 2. ISO manuális emelése (400,800,1600)
    Én 60 fps-t csak akkor használok ha később slow motion-t szeretnék.

    Az alap contrast szerintem is erős. Erős napfényben WDR-t használok,esetleg még Contrast:Low-t is mellé.
    Ha a maximális minőséget akarok, a legnagyobb dinamikát ez rögzíti. Az utómunkánál ebből még csinálhatok magas kontrasztot, fordítva már nem lehet visszahozni a bebukott/kiégett részeket.

    Ezt még azzal tudom fokozni, hogy Sharpess Low beállítással veszek fel. Utómunkánál először Defisheye, és csak utána sharpen a témának megfelelően. Ezzel 2 dolgot nyerek: 1) a defish jobb minőséget ad, ha nem a "túlélesített" pixeleket tologatom 2) a PC kifinomultabb sharpness-t tud, mint a kamera realtime.
    Persze mindezeket csak akkor, ha megéri a téma p@cselést :)

Új hozzászólás Aktív témák