Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz devast #15 üzenetére

    ...ezután csak a hálozati vezérlőt kell összelőni a raid vezérlővel..
    És mindemellett a fájlrendszert és a felhasználókat is kezelni kell, nem is akármilyen szinten. Minden NAS-ban pont ezeket csinálja a beágyazott rendszer. Amíg gyenge volt a teljesítmény addig azért sírtak az emberek (sebesség és szolgáltatások), jogosan. Most, hogy van (mondjuk nem egészen igaz, mert azért több éve vannak már ilyenek) egy powerfull alap, azért morgunk. Nekünk semmi se jó? :F

    ...Nem tudom miért menő manapság egy pc-t használni nas-nak, mikor van rá jobb megoldás is...
    Milyen jobb megoldás van? Végülis mindegyik NAS-ban egy többé kevésbbé butított PC architektúra van. Az utolsó gagyi kínaiban is. Amúgy nem praktikus egy kis darabszámú vállalati környezetbe szánt tároló eszközt összehasonlítani egy otthonra is szánt tömegtermékkel. Ja és van olyan NAS amelyen valóban (beágyazott) windows fut. Lehet sziporkázni, adott a lehetőség, ki kell találni jobbat, olcsóbbat és lehet kopogtatni valamelyik gyártónál.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tdd587 #18 üzenetére

    ..Egy NAS, ami valójában egy szar PC, de legalább drága?..
    Nem baj, hogy nem érted. Hiszen nem Te vagy a célközönség. Ezen nincs neon, kék led, spoyler, sportkipufogó, sötétített szélvédő meg egyéb parasztvakító csicsa. Ne vegyél ilyet, rakd össze PC-ből, az olcsóbb, neked jó az is. A többi paraméter számodra irreleváns, úgy látom, nem is tudnád értékelni. Akik meg ezeket veszik (vállalatok természetesen) azoknak meg esetleg más a paraméterek prioritása. Életképes termék ez. Ha nem venné senki akkor nem is gyártanák. Nincs ezzel semmi gond szerintem.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz tdd587 #23 üzenetére

    ...és erre szaggat a 720p videó stream...
    Igen, sajnos ráfaragott, arra nem alkalmas. Nem is arra való, hogy egy stream akadásmentesen jöjjön róla. Aki azt igérte az nem mondott igazat, a sebesség burst módban igaz csak. Az olcsó (tudom, mihez képest?) NAS-ok gyenge beágyazott rendszerének ez a következménye. Az akadásmentes átvitelt a valóban erős processzoros NAS-ok fogják csak bírni. Az ár-érték arányban van igazságod, magamnak én sem venném meg otthonra. Egy cég és annak vezetője már másképpen gondolkodik. Neki hosszútávon a folyamatosan fizetést kérő emberi erőforrás már drágább lehet mint egy cél HW kevesebb karbantartási igénnyel és nagyobb (esetenként látszólagos) üzemelési stabilitással. Amúgy tényleg vannak NAS tervezési malőrök ami miatt a felhasználó adatai gyakran elérhetetlenné válnak, márkát nem mondanék.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • demagóg

    aktív tag

    válasz devast #28 üzenetére

    Lehet, de eddig akárhány RISC procis NAS-t láttam, mindegyik limitált volt. A 100-as háló sávszélt sem tudják kitölteni, a lemezkezelés sebessége is korlátos főleg RAID5 esetén. Biztos lenne valóban megfelelő választás, de vsz. a költséghatékonyság a fő szempont. Na meg egyszerűbb és olcsóbb egy másik projektből kopipésztelni a bevált részleteket a hozzá tartozó szintén bevált x86-os kóddal együtt. Az valóban igaz, hogy ide tényleg nem egy c2d való. Ha takarékon járatják, akkor sem. Szerintem gyorsan összeollózták a rendszert, azért ilyen. Nem mindegy, hogy a célt 2-3 fejlesztővel már meglévő anyagból vagy egy 20 fős csapattal nulláról indulva kell elérni.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák