Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz b. #44 üzenetére

    Nem igaz. Épp ezt próbáltam itt hosszan kifejteni, hogy semmit nem jelent, hogy mi a neve, de még mindig kötöd az ebet a karóhoz :) semmi értelme elnevezésekről és teljesítmény növekedésekről beszélni, amíg nem beszélsz az árról is.
    Épp ezért a hírnek sincs sok értelme... Próbáld egy kicsit átgondolni, hogy mit értesz "generáció ugrás" alatt :)

    Te a generáció ugrást a kártya nevéhez kötöd, én meg egy adott árszinten elérhető teljesítményről, ezért nem értünk egyet.

    Képzeld el a Pascal->Turing váltást úgy elfelejted a kártya neveket. Gondolj arra, hogy milyen teljesítményt kaptál a pénzedért az egyik generációban és milyet a másikban.

    3080 = 2080 +40-50 %
    Megpróbálom máshogy: képzeld el, hogy mondjuk az Nv teljes nevezéktan váltást hajt végre a következő generációra, és nem lesz számozás, hanem mondjuk városneveket fognak használni. Lesz egy kártya, amit mondjuk "Kairó"-nak fognak hívni és a teljesítménye a 2080+40-50% lesz.
    1: Hurrá! Na de jelent ez így bármit is?
    Nem, ha csak nem annyit, hogy az Nv képes egy kártyát csinálni, aminek a teljesítménye 40-50%-al jobb mint a 2080.

    2: Lehet ennyi alapján "nem rossz generáció ugrásról" beszélni?
    Szerintem nem, mert nem tudod, hogy ez a szóban forgó kártya 1m Ft-ba fog-e kerülni (arról még nem is beszéltünk, hogy mit fog fogyasztani..) vagy 120e Ft-ba.

Új hozzászólás Aktív témák