Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #1244 üzenetére

    Félreérted, és inkább az van amit koby11h írt. Mindamellett végig vezettek önös érdekes is. A korai gépfejlesztése, ami a HW árát se takarta be meg különösen abban az időszakban volt amikor javarészt még szerelemből csináltam mindezt, mert megtehettem. Mindemellett benne volt, hogy egyszer majd kérhetek tőle valamit, én is jó fej vagyok, akkor legyen ő is az...

    6 évig nem keresett utána megkeresett, fogalmam sem volt, hogy 6 év külföld miként változtatta meg, vagy milyen ember lett. Én pl félévet éltem Cipruson és sok ismerősöm azt mondta h teljesen megváltoztam mikor hazaértem.
    A hozzállása viszont rossz volt, és utálom ezt, mikor valaki úgy gondolja, hogy odadob egy kis aprót és az van a fejében, hogy jjaj ő még fizetett is volna érte milyen nagylelkű. Sajnos nem állt módomban közölni vele, hogy egyébként még ha utalt volna is, akkor sem 5000ft az, hogy összerakom a gépet, telepítem, és dec 25-én reggel - ha csak egy átadás erejéig is - foglalkozok a géppel, hanem mondjuk még baráti áron is az 5× -öse.

    A történetnél két dolog mindenképp ott lebegett a szemem előtt :
    1. Én ebből anyagi hasznot akarok, most fél havi bevételem lesz, 1,5 hónapnyi kiadással (ilyen nekem a december mindig) egy kis szart lenyelek, ha keresek 20-30 ezret, még akkor is, ha 10-15 óra munkaidőm is lesz benne
    2. Empátia. Sajnos nagyon is tudtam sajnálni/átérezni a helyzetét, hogy végre hazajön, és akkor játszana.

    De egyébként valamit nagyon elszart, hogy 6 éve kint van, marad mondjuk havonta 800-1200 fontja a lakhatáson felül, akkor már annyi pénzének kéne félretéve lennie, hogy 350 ezer ft-nak nem lenne szabad tételnek lennie! (ha csak 60 hónappal és 800GBP-vel számolok is majdnem 19Millió ft - persze nyilván más ha közben odakint elszórta a pénzét mindenre, az is lehet h velem akarta megvetetni a gépet, mert nem volt mondjuk ennyie éppen)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #1252 üzenetére

    Top cat : nem nem élvezem, bár egy idő után kiváncsi voltam, hová fajul a történet, és persze örültem, hogy lesz ide egy jó story. Régen még a szakma iránti szerelemből csináltam mindezt, mert megtehettem. Na jó, meg most élvezem a reakciókat :D

    Silence : igen, Angliáig kellett volna reptetni, de az emberben mindig benne van a remény, hogy talán mégiscsak lesz ebből üzlet meg valami. Sokszor mondták már, hogy túlontúl türelmes vagyok.

    TESCO-Zsömle : Na látod, ez nem jutott eszembe, pedig megérte volna 5K-ért alkalmazni még akár mosogatni is 2 hétre. Amúgy az is megfordult a fejemben h elbacta az összes pénzét vagy a franc tudja, aztán vegyem meg neki a gépet, és vagy nem viszi el, vagy részletfizetéssel jön, és második részletet sosem kapok. Nem tudom, akár ez is benne lehetett a dologban. Gyanús volt, hogy hirtelen emelkedett egy 100-ast a keret, miután stornóztam a hülyeségét, de akkor még azt gondoltam, hogy végre megjött az esze...

    koby11h : Sajnos az aranyszívem.. a barátnőm is ilyen, és sokszor beszéltük már, hogy minket az visz majd a sírba, illetve, hogy nagyon sokan ezt a hülyeséggel keverik össze, és azt hiszik, hogy a jószívűség meg a kompromisszumkészség, meg az, hogy "elengeded" azt jelenti, hogy te egy lehúzható, átverhető hülye vagy ...

    hcl : 6 év után felhív h rossz a gép... meg fejleszteni kéne. Az első körben lehetőséget és pénzt láttam ebben. Ha tudja az ember, hogy s3ggreesik akkor leül. Végül csak egy jó story lett ide :(

    Balika911 : Igen, a Béla járt el helyesen. A memóriák az enyémek voltak, csak ha eladom akkor többet kapok érte mint 5000ft mÍnusz egy GeF2MX 400 akkori ára. A piaci árat nem takarta be az 5000ft, de ha úgy vesszük a memóriát ingyen adtam neki... Akkor még ezt befeketetésnek gondoltam, nem pedig önszivatásnak. örültem, hogy örül, és elégedett.

    Bamnbano : Egyébként igen, az 5 rugó óradíjnak nem lenne rossz. Azért ha csak belegondolok, hogy kicsomagolni az alkatrészeket, összeszerelni a gépet, feltelepíteni, a játékokat rárakni, a végére tuti simán kijött volna 5-6 óra, (ha nincs gond)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #1201 üzenetére

    Ne is mond, volt egy ilyen ügyfelem (volt már itt róla szó), akinek van 15 email címe, 3-4 War Thunder accja (aki ismeri a játékot az tudja h nagy szívás előről kezdeni a játékot), 3 ncore accja, mert mindig elfelejtette a jelszavakat mindenéhez (is). De volt, hogy a mail címét magát is elfelejtette.
    Felírtam neki TXTbe, elgórta... csináltam neki az asztalra, azt is elgórta. XLS-t is, azt sem tudta hová tette... írtam fel neki papírra, azt elhagyta... füzetbe azt is... A végén már magamnak írtam fel a jelszavait.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1257 üzenetére

    nem tudom, hogy felétek, hogy megy, vagy milyen frammel tudsz ennyit elkérni, de ha én háznál 5 ezres órabérrel dolgoznék, akkor biztosan más után néznének. Legalábbis Debrecenben és környékén. Ez a falu is (Debrecentől 10km-re egy igencsak felkapott lakóhely) is hiába van tele vaskos középosztálybeliekkel (érdemes megnézni az ingatlan árakat meg úgy az egészet) olyan skótok, hogy az hihetetlen. Végig mennék a faluban simán összetudnék szedni vagy 30-40 ezeret, ki nem fizetett tartozásokból, akik nem fizettek, vagy csak részletet adtak. Végig is mennék, ha látnék rá esélyt, mert most jól is jönne a pénz.

    Általában nekem az a képlet, hogy az emberek szeretnek a gépen spórolni. A hardver legyen "mennyit engedsz a feléből" árazású, a szoftver természetesen legyen ingyen, én meg lehetőleg érjem be köszönöm / isten fizesse meg / itt egy doboz sör / tessék egy 500-as, ugye milyen jó vagyok hozzád? - az elképzelés.
    Jó, egyszer a Nagyerdőn voltam egy háznál ott 4 ezret kaptam fél órára (2-3 éve lehetett) és mindezt zokszó nélkül. De amúgy azt vettem észre, hogy az emberek nagy része nem szeret mindezért fizetni. Nehezíti az életemet az, hogy amúgy szeretem is csinálni ezt, és emiatt hajlamos vagyok nem csak azt nézni, hogy jujjj mennyit is fogok ebből keresni?

    Amikor bedobtam faluszerte, hogy vége az 500ft-os Windows telepítéseknek meg az 1000ft-ért egész délután hibát keresek időszaknak, akkor a klienseim 75-80%-a egyszerűen elpártolt tőlem. (pedig nem 5 ezres órabért toltam be, csak 3 ezerre emeltem a win telepítést driverekkel utilokkal együtt). Volt aki már az elején közölte h nem pálya, volt aki egyszer kifizetett de többet nem hívott...
    Egy idő után mindig akadt egy szomszéd Pistike aki vagy értett hozzá vagy nem, de egy pohár vízért elvállalta, hogy megnézi szétbarmolja, aztán volt hogy hívtak, én meg mondtam h mostmár ár + 50% mert hozzá lett nyúlva, és akkor ment a hátas dobálás meg a szerviz, vagy esetleg egyből szerviz.

    Van itt az emberekben egy teljesen fölösleges ámde annál hátráltatóbb dolog, az pedig az ő túlontúl nagy büszkeségük. Vagyis, hogy ha nekem azt mondja h 5 erzerért nem, és senki sem csinálja meg neki, akkor inkább elsunnyog a szervizbe és hurcibálja a gépet össze-vissza, majd kifizet többet mint nekem kellett volna, de büszke magára h van büszkesége, és azért sem jött vissza hozzám... Ezzel persze mindketten rosszul járunk, de az ilyent nem érdekli.

    Régen azért mikor nagyon alacsony áron dolgoztam,akkor heti 3-4-5 helyre kellett mennem, volt olyan h egy délután két helyre is, akkor azért heti szinten összejött 3-4-5 ezer ft, most meg havi szinten sem nagyon :(
    Valamint a két legjobb ügyfelem is elköltözött innen dunántúlra/külföldre.

    Szóval, te hogy tudsz 10K+ -os órabért elkérni?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz mephi666 #1279 üzenetére

    Lehet nem is lenne rossz meggazdagodási forrás ... Jövőre ilyenkor már milliomos leszek :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diabolis #1265 üzenetére

    Igen, sajnos ez nekem az évek során, sok sok nagyai iesést és plusz sz0pást eredményezett. :( Ez ilyen, próbálok rajta újabban változtatni.
    Na, akkor nem csak én vagyok olyan h szereti ezt csinálni, meg új asztali gépeket összerakni... azt nagyon szeretem. Mikor érettségire készültem,. külön füzetem volt, amibe minden hónapban árlisták alapján léteztek 100-125-150-175-200-250-300- és azon felüli gépek összeírva.

    ad1 : akkor vált okafogyottá mikor kimnent Angliába.

    ad2 : Igen, jó let volna, de a 250-es válogatásánál láttam, hogy kb nagyjából vagy úgy sem követi az instrukciókat. Semmi kedvem nem lett volna még 1-2 rendelést stornozni, pláne h az én profilommal ment az egész...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz @tco@ #1267 üzenetére

    Az biztos!
    vagy tényleg az lett volna, hogy itt van 50-100-150 ezer (nem adtam volna a gépet és automatikusan második megoldás) vagy nem kell... Akkor aztán hirdethettem volna itt 50-100K engedménnyel, hogy valaki el is vigye. Vagy bevállalom h fejlesztettem egy elég kemény gépre, amit vagy kihasználok vagy nem, de cserébe ez anyagilag roppant mindent. Már pedig más terveim lennének azzal a 350-el ha itt lenne,egyáltalán nem számítógéphez köthetőek ... De a poén az h nem is volt ennyim egyáltalán.
    Tehát ha most valaki adna 350-et, eltudnám úgy költeni h gépre, szoftverre egy fillért sem költök hanem életem más területeire.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #1272 üzenetére

    Ő szerintem tipikusan ez lehet.
    Ha 6 éve kint van, évi 2 hónap fizetetlen szabadsággal számolva is, a ktg-ket levonva egy átlagos fizetésből 19Millió ft-ot kellett volna félretegyen, a legrosszabb esetben is!! Ha neki 350 ezer nagy összeg akkor pont olyan mint ahogy leírod.

    Én is éltem kint Ciprtuson és melóztam. Mikor kikerültem az ottani "nagymenők" elmondták h hát itt nyaralni fogsz meg max azt tudod fedezni mert más itt nem lesz. Ettől megijedtem, mert örökölt banki hitelesként én a házamat akartam megmenteni (amiben jelenleg is élek) nem pedig "ingyen bulizni".
    Aztán második este újságolták h a happy endingsben Aiya Napán 50 eurért verték ki a farkukat fejenként az este fénypontjaként.. .ekkor jöttem rá, h jobb ha a munkára koncentrálok. (az már cska poén h az egyiküket 2 hét múlva leszúrták egy ilyen esti buli alkalmával, és bár túlélte de neki annyi volt a szezon)
    Nem azt mondom mert én is elmentem bulizni, de ésszel. Eleve 1,5 hónap után először, addig csak a meló volt. Míg a kinti magyarok sírtak hogy 150-200erurokat bacnak el egy este (még lányok is!) addig én be tudtam kötni az egészet 20-30 eurból. 5 eur az oda-vissza busz (nem kell limotaxi - ennek ellenére egyszer utaztam vele de csak h kipróbáljam, meg ok, parasailing stb én is benne voltam de egyszer-kétszer, nem heti rendszerességgel), jó a busz is. Míg ők étteremben kajáltak, én intéztem egy protekciós pizzériát, ahol 1,5 Eurért ettem pizzát. Ha ez nem ment, indulás előtt ettem, - vendéglátósok vagyunk, nehogy már éhen haljak. Míg ők bent vették a drága piákat, addig én elvittem magammal 1-2 üveg bort, a szórakozó hely közelében megittam, majd bementem, és bent semmit sem vettem. jah mellesleg a kidobókkal is jóba lettem (kapcsolat építés) így egy idő után ingyen mehettem be. így én töredék áron megúsztam a bulikat. És ha elegem volt,, akkor nem Nissi beach, meg after volt, hanem hazahúztam, hiszen a szállásomtól 20 méterre ingyenes strand volt, ha nagyon úszhatnékom volt, akkor úsztam ott a tengerben.
    (apropó : gondolkodtam mi lenne ha valami Ciprusi élmény beszámolót tolnék valamikor? hogy kell ilyen blog izét csinálni? vagy mi ennek a legjobb módja? EGYÁLTALÁN VOLNA RÁ IGÉNY? )

    De volt kint sok ilyen wannbe emberke, még olyan lányról is tudok, aki 2 hónap után otthonról kért lóvét, mert a külföldi fizetés dacára is kint volt a s3gge a gatyából... mellesleg másképp is.... de ez már tényleg OFF.

    Mondjuk telefont én is kint vettem, de azóta is azt használom.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #1268 üzenetére

    Zoltán barátunk ... :W

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1306 üzenetére

    1. Na, én meg pont a Linuxxal vagyok úgy, hogy nagyon nem szívesen nyúlok hozzá, még a csili-vili grafikus linuxokban is nagyon bizonytalanul mozgok, ráadásul az én ügyfélkörömnek a játék a fő szempont, tehát ez ki is esik

    2. Alapvetően nálam sem ez a terv. És ugyan sokat panaszkodok itt a topic hasábjain, hogy így vagy úgy megszívtam, de ugyanakkor van legalább ennyi sikeres esetem is.

    Világos, te neked az ügyfélkör csökkentés a célod. Nekem épp a növelés lenne. Pontosítok : A fizetőképes és fizetni akaró kör növelése. Nem véletlen nem terjeszkedek pl család vagy szomszédok irányba. (bár egyébként az egyik legkorrektebb storym épp a közvetlen szomszédomtól van, majd lehet h leírom ide, ne csak a rosszat olvassák, bár az a topic alap témája).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #1328 üzenetére

    Na most volt már, hogy írtam Ciprusról (meg van több ezer fényképem is) de eleddig minidg úgy minthogyha túrista lettem volna.
    Akkor ha jól gondolom, itt inkább az érdekel, hogy milyen az élet odakint? Mármint mint aki kint él, és dolgozik?
    Számokat vagy legalább nagyságrendeket meg persze, tudok írni, lényeges része a történetnek.

    Hm, remélem, hogy adott esetben itt lehet több meg újabb meg újabb bejegyzés is (gondolom).

    Persze még azt is ki kellene találnom, hogy úgy írjam mint egyfajta naplót, ami velem esett meg (öcsémnek és a haveroknak küldött e-mailek alapján nagy pontossággal vissza lehetne állítani a félév eseményeit - bár hatalmas meló lenne) vagy csak írjak egy bazi nagy cikket, hogy kb mit lehet tapasztalni meg mire érdemes figyelni?
    Na meg van rengeteg képem is hozzá, szóval bazi nagy meló lenne, de ha van rá igény, akkor komolyabban elgondolkodok rajta, hogy mi is lenne a helyes koncepció, és mikor is tudnék ezzel foglalkozni pl heti szinten.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #1391 üzenetére

    Ez olyan mint a ciprusiak : mondja angolul, és ami nem jut eszébe azt szépen bedobálta a mondatba görögül.
    A szövegkörnyezet miatt és némi kreativitással, egész jól lehetett görögül tanulni xD

    De egyébként mikor franciául beszélek van ez, hogy valamit nem tudok kifejezni, lazán bedobálom angolul a mondatba a dolgokat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1443 üzenetére

    Sajnos ezt már én is sok helyen tapasztaltam.
    Illetve a másik véglet, az amelyik úgy gondolkodik (és nagyon nagyon sok ilyen van) hogy "ki kell tölteni a munkaidőt" meg "úgyis itt ülsz négyig" és nem érti, hogy neked munkára is miért kell sokkal komolyabb gép, mint amit ő valaha látott "gamer PC"ként.

    Amikor elmagyarázod, hogy nem mindegy, hogy fél óra vagy fél nap alatt végzel egy adott feladattal, mert utána választhatsz a több szabadidő / még több melót vállalsz be több pénzért, akkor jön az értetlenül nézés, hogy "hát rá van szánva a nap, nem?" (ez jellemzően akkor igaz, ha otthon dolgozom)

    Sajnos azonban valahol ez az oldal is megérthető, mesélek egy 10+ évvel ezelőtti példát :
    Amikor a főnököm elment nyáron a Karib szigetekre nyaralni 3 hétre (nekünk persze szigorúan szabadnap stop volt), akkor adott nekem szerinte 3 hétnyi feladatot. Ezt én megcsináltam kb 1 hét alatt, ezután természetesen továbbra is bejártam teljes munkaidőben a céghez, felvettem a telefonokat, csináltam 1-2 plusz apróságot (pl volt egy lerobbant céges laptop azt elvittem szervizbe, stb.) és hát persze a munkaidő egy jelentős részében meg fórumozgattam, olvasgattam.
    Egyszer aztán az utolsó héten úgy jártam, hogy előkerült a kis főnök (akit korábban nem is nagyon láttunk) és két egymásutáni nap elkapott, hogy NEM MUNKA VOLT A KÉPERNYŐN. Nem is igazán szólt semmit, szóval azt hittem nem lesz belőle balhé (pláne h korábban tettem neki szívességet cégen kívül magánemberként).
    Ehhez képest mikor hazajött a nagyfőnök, akkor a kisfőnök úgy adta elő neki, hogy én 3 héten keresztül semmit sem csináltam, és mindig (mind a két alkalommal) nem munka volt a képernyőn. Hiába érveltem, hogy kész vagyok minden feladattal amit rám bízott, neki csak az lebegett a szeme előtt, hogy én 3 hétig semmit sem csináltam, és ez megbocsájthatatlan. Végül annyira belelohalta magát, hogy a beszélgetés végén közölte, hogy szedjem a cuccom és lépjek le, majd hív, hogy mikor mehetek a kilépő papírjaimért. Igen, ekkoriban még sok munkáltató úgy volt vele, hogy minden szarért kirúgják az embert, mert 2-3 másik akad helyette ...
    Annyira nem bántam, mert már amúgyis megérett bennem eddigre a gondolat, hogy lépni akarok onnan, de azért jobb lett volna, ha már van másik biztos hely.
    Mindenesetre ezóta az eset óta, valahol azt is megértem, akinek jobb a lassabb gép és munkavégzés, és aki "beosztja" a feladatokat.

    Később ezért is volt az h mikor a nyelviskolában dolgoztam és a havi zárást kellett csinálni, ( diák hiányzások, melyik mennyi órán volt, mennyit kell fizetnie, tanárok közül ki hol, mennyi órát adott le, kinek mennyi fizu jár, céges oktatások stb, stb. több nagy excell táblázat, részben összefüggve) mikor először csináltam úgy 5-6 munkanap kellett hozzá, később úgy belejöttem, hogy leszorítottam 1-1,5 munkanapra. De sosem mondtam meg neki, mindig pontosan 5 munkanap múlva kapta meg, sem előbb, sem később.
    A kimaradt időben (mint ahogy minden más feladatnál is) netezgettem, filmeztem az irodában. Valójában kb kétszer annyi munkát is eltudtam volna végezni, de a pénz ugyanannyi volt, meg semmilyen érdekem sem fűződött ahhoz, hogy előbb végezzek, elvégre hamarabb sem engedtek el.

    Az a baj, hogy manapság sok dolgozó amúgyis begyöpösödött, de a munkáltatók sem valami jók a dolgozók motiválásában, így legtöbben csak "túlélni" akarják a napot, és erre a legalkalmasabb ha olyan munkákkal töltse ki az idejét, amiben magabiztos és amivel elmegy az idő.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz PHM #1465 üzenetére

    Jah, valahogy így lehetett xD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1468 üzenetére

    Ez addig jó, amíg a felettesed (aki egyébként úgy volt "felettesem" hogy semmi köze nem volt a részlegünkhöz) nem tudja, hogy nagyjából, minek kellene a képernyőn lenni. Mert innentől jön az, hogy nagyon okos akar lenni. Ebben az esetben a kisfőnök volt a gerinctelen, mert nem azt mondta h kétszer 5 percre nálam járt és akkor nem munka volt a képernyőn, vagy nem azt mondta h figyi már KROK ha visszajövök meló legyen a képernyőn, hanem egyből ment árulkodni. Amúgy ez így utólag visszagondolva nem is csoda, hiszen az egész céget átjárta a főnöktől való rettegés, ott minden nap a kanál megállt a levegőben olyan feszültség volt.

    Ugyanakkor volt olyan munkahelyem is, ahol a nagyfőnök mögöttem állt, miközben ettem és filmeztem munkaidőben a gépen. De ott az volt a hozzáállás hogyha kész vagyok a melóval, csinálok amit akarok, így nem volt belőle gond. 18:00-ig tartott a munkaidő de emiatt volt olyan h már 14:30kor otthon voltam :) Vannak normális helyek is azért. ;) Cserébe amikor egyszer felhívott péntek este h szombaton be kellene ugrani (a cégnél az egyetlen ember voltam akinek a szerződésébe benne volt h hétvégén és ünnepnapokon nem hívhat be) akkor gondolkodás nélkül ott voltam szombat reggel nyitásra, és szó nélkül elvégeztem a feladatot majd leléptem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #1538 üzenetére

    Na, nekem az ott lenne gyanús h nagyobb sebességet ígér mint a cosmag amire előfizetett. Legalábbis lehet így is érteni.
    Amúgyis gyanús...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #1543 üzenetére

    Én régebben jártam hasonlóan, de kicsit másképp. Hatalmas népszerűségnek kezdtek örvenedeni az ismerősi körben a külső inyók (a legtüöbb csak üres dobozt vett; volt amelyik megkérdezte a 3000ft-osról h ez mekkora lesz? Mondtam neki h amekkora winyót teszel bele. jah h az is kell bele? Az úgy nem jó... )

    Szóval egy ismerősöm eljött hozzám (úgy hiányzott, mint hányás a buszmegállóba) hogy menjek le hozzá, mert valami van a géppel (ez volt pontos hibaleírás). Mondtam neki h ok, de épp dolgom van, várjon meg (én úgy gondoltam h kint, ő meg bent tette). Persze ő a "házkutatós" fajta volt (aki nem csak megül/áll egy helyben, hanem sétálgat, levesz dolgokat a polcról, megnézegeti, hozzápiszkál mindenhez, és hülye kérdéseket tesz fel).

    Egyszercsak felkapta az asztalon heverő "dobozt" amiben egy 1TB-os HDD foglalt helyet (akkoriban egy 1TB-os HDD úgy 18-20 ezer ft volt) és elkezdte dobálgatni h milyen jó kis masszívank tűnik, meg van benne anyag biztos, ő ezt el is vinné ilyet nézett ki 3 ezerért, ne féljek kifizeti. Na akkor úgy rádörrentem, hogy magamon is meglepődtem, konkrétan majdnem keresztbe nyeltem le, hogy abban van egy 1TB-os hdd is, (amin mellesleg valaminek az egyetlen backupja volt és épp visszaállítani akartam róla). Erre jött, hogy az jó, neki az elég is lesz ...
    Na ezután emelthangon elmagyaráztam neki, hogy NEM ELADÓ, még 25 ezerét se, mert nekem nem ér annyit venni egy új 1TBos HDD-t, meg egy új külső házat, összerakni, másolgatni, hogy utána legyen egy 0 km-es winyóm.

    És ekkor még azt hiszem, nem voltunk túl a "jópofa kulcstartós" eseten.

    A "jópofa kulcstartós" eset akkor már ide kivánkozik : Egy időben mindenféle ürüggyel mászkált hozzám (szerintem unatkozott) hogy jaj ja gépét nézzem meg, vagy csak nézi nekem milyen gépem van, mit csinálok stb. Közben persze folyt a "házkutatás", igyekeztem szemmel tartani / kiDUMPolni de sokszor más dolgom is volt. Egyszer nézegeti a pendrivejaimat megjegyzi h milyen jópofa kulcstartó kéne neki is egy ilyen. Mondtam neki h nem kulcstartó, és nem adom neki. Ezután pár nappal észrevettem h pont az a pendrive eltűnt, de van h kölcsön adom, öcsém / akkori asszony kölcsön veszi stb, így nem tulajdonítottam neki jelentőséget volt vagy 8-10db úgyis. Emberünk aztán megint jött, és feltűnt, hogy simáét távozása után van eggyel kevesebb pendriveom. Mikor legközelebb jött nagyon ráfigyeltem és épp telibekaszáltam amint lazán hülyeségek dumálása közepette zsebre rakja a pendriveot. Azonnal szóltam neki h zsebürítés mert láttam mit tett az imént, erre jött a szöveg h ezek úgyis értéktelen vackok neki meg mennyire kéne. Mondtam h amúgy a másik ketőt is visszahozhatja legközelebbre... Erre tette a hülyét, meg esküdözött, hogy ő még sosem vitt el innen semmit,m meg mennire fáj neki h ezt feltételezem. Persze sosem kerültek vissza a pendrivejaim.... :(

    Ezután nagyon rövid úton leépítettem, mert amúgy sem szeretett fizetni, csak kérések voltak :(

    #cuska #pendrive #külső ház #hdd

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #1549 üzenetére

    Igen, tudom, emlékszem rá én is. Mellesleg nekem az USB kulcs az mai napig egy hardverkulcs (logikusan)

    Nem mind, vagy kettő volt ilyen, de már leépítettem őket. Viszont "házkutatós" az több volt (szerencsére már mind leszokott róla) és azzt is utáltam, mert meg a tip-tapi dino mintha didibárban lenne, csak épp nem a helyére rakja vissza a dolgokat. Meg fizetni sem fizet, amiért az egész lakásban otthagyja az ujjlenyomatait.

    kölcsönadás témájában hasonlóan állok én is. Akkor szakadt el a cérna, mikor már 6-8 haver járt ide kölcsönkérni a CDket (akkor még az volt a menő) aztán már az isten se tudfa h melyik kinél van (főleg, néha egymásnak is odaadogatták*, pedig mindegyiken rajta volt a nevem) ) és végignéztem a 300db-os CD gyűjteményemen és vagy 70 CD hiányzott úgy belőle, hogy senki sem tudta h hol lehetnek meg elvileg senkinél sem volt. Na akkor zártam ezt le.

    *Nagyon bosszantó volt az a gyakorlat h kölcsön adtam valamit XY-nak, és akkor ő mondjuk 1 hét múlva ahelyett h visszahozta volna, odaadta XX-nek, aki pláne bacott visszahozni, hiszen még ha látta is hogy az enyém, akkor sem ő kérte kölcsön, ergo nem az ő sara, néha még tovább asdta YY-nak, és egyszercsak eltűnt a CD a balfenéken, és senki nem érezte úgy, hogy a felelősséget váéllani kellene (üres CD vétele, anbyagoik újbóli beszerzése, hiszen akkoriban még pénzért irattuk a játékokat, mp3-akat).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz davenport #1551 üzenetére

    Szerintem a miénk kerekebb, olvasmányosabb, mint szimpla háttér nélküli kiragadott üzenetek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #1568 üzenetére

    Na, ez remek story volt. Mondjuk a 100K meg az I9 már eleve durván üti egymást :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz IO.sys #1579 üzenetére

    Biztos a Super marioval és társaival gamel a srác.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz gban #1573 üzenetére

    Na, klippre, most eszembe juttattál két storyt is, bár az egyik csak nagyon lazán kapcsolódik hozzá.

    1.
    Távoli ismerős, úgy gondolta, hogy megírta a tökéletes rap slágert (hallottam, szeretem a rappet, de ez egy amatőr hallgathatatlan szar volt), és persze volt studió bérlés, állítólag 100 ezrekért, meg valami 400 rugó volt felvenni a klippet stb. Ha igaz amit mondott akkor a szuper slágerbe klippestől már benne volt 1 misi körül. Ha igaz.
    Na itt kerültem én a képbe, hogy kell neki egy KOMOLY számítógép amivel megvágják a jeleneteket, meg alá a zenét, elkészítik a klippet. Meg "nem kispálya" neki a legjobb videóvágó szoftverek legyenek a gépre telepítve. (arra nem tért ki, hogy hogyan és mennyit kíván értük fizetni, de gondolom a semennyit lett volna a válasz) Majd ezután jött a legkeményebb rész : közölte, hogy akár 20 ezer ft-ot is rá tud szánni egy számítógépre, szal ne fogjam vissza magamat, és persze az is tegnapra kell. Na ezután elmagyaráztam neki h egy 20 ezres gépen a videóvágó szoftver sem fog elindulni, nemhogy érdemi munkát végezzen, de tovább megyek, 20 ezerért én sem csinálom meg neki a saját gépemen. Ha gépet akar akkor 300 ezer alatt ne gondolkodjon + a szoftverek, ha pedig azt akarja h én csináljam meg neki akkor 100 ezer , de csakis abban az esetben ha megállunk 20 munkaóránál maximum.
    Én voltam a csicska, aki le akarja venni, és ezzel elviharzott, és szerencsére azóta sem keresett.
    Hab a tortán, hogy annyira noob volt, hogy szerintem a passziánszt se tudta volna elindítani, nemhogy videót vágni. A "slágerét" meg azóta sem hallottam sehol szerencsére.

    2.
    Egy haver akivel akkoriban jóban voltunk. Ő is amatőr rapper volt, a kevésbé tehetségesek közül szerintem (mondom mindezt úgy h szeretem a rappet és valamikor anno nekem is volt km-em). Na szóval megtervezett egy album borítót, meg ami a lemezre kell neki. Nekem kellett hoznom az embert aki kinyomtatja a CD-et meg a borítókat, meg gyakorlatilag levezeti a "gyártást". Előbb 100db-ról volt szó, ami aztán módosítva lett 10-20dbra már nem is emlékszem. Megoldottuk, meglett neki, örült. Felajánlott egy darabot nekem, megköszöntem, elvettem, gondoltam jó lesz tiszteletpéldánynak. Majd közölte velem legközelebb, hogy amúgy szívesen a CD-t, de 1200ft az ára, és annyival jövök neki. Hát nem kicsit ledöbbentem, és rosszul esett, el is határoztam, hogy legközelebb visszaviszem neki inkább, mert ez nekem nem ér ennyit, pláne h még én segítettem. De végül azóta is adom neki, mert aztán úgy alakult a dolog h valahogy rövidesen leépítette az akkori ismerőseit, meg engem is vele együtt, különösebb indoklás nélkül.. hát lelke rajta, amennyire tudom a 10-20 lemezből végül 2db-ot tudott eladni.

    #klipp #léptem

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #1586 üzenetére

    Egyébként igen, én is így gondolom.
    nem akartam nekiállni elmagyarázni h lehet h mégis elindul a videóvágó stb. Érdemi munkát úgysem tudott volna végezni egy 20K-s gépen. Egyébjként igen, az külön jó h azóta sem keresett.

    Jaja, persze, semmit nem kaptam a gyártás leszervezéséért. Csak a CD-t de azt is csak akkor ha kifizetem :D

    Én azért még más cuccát tartozás fejében sosem adtam el. Bár a pendrive lopkodós pl megérdemelte volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Elemental #1638 üzenetére

    Örülnék most két telepítési melónak, na persze nem ingyen. A dec 20 - jan 1 időszak ugyanis kicsit drágább volt mint terveztem, és jól jönne pár extra (tíz)ezres. Nem tudom mi történt, de gyanúsan nagy a csend újabban körülöttem, az elmúlt 8-10 napban semmi.

    Ellenben szegény barátnőm 24 óra alatt másodjára mehet beállítani az okos TVt a faterjának, mert az elszarja. Tegnap Szilveszteri buliba készülődés mellé oldja meg, ma meg késő délután, mikor még az ember alig van magánál... OFC ingyen, de azonnal.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #1678 üzenetére

    Nekem van is egy ilyen pólóm :
    "Én egy bombaszakértő vagyok, ha futni lát, próbáljon meg velem lépést tartani"

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz solena #1710 üzenetére

    Amúgy azt kellene rá. Szereti az öreg a pálinkát (bitang jó páleszük van, mentségére legyen mondva) és amikor becsavar pár kört, akkor "remek ötletei" szoktak támadni. Volt, hogy egész szép kis anyagi kárt is összehozott.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz cbmfan #1720 üzenetére

    "persze nem viszi sehova, asztalon van töltőn állandóan"
    Jujj mennyi ilyet látok én is. Megveszi a használt laptopot egy jó/tűrhető asztali gép áráért, persze tört része teljesítménnyel. Utána szívjál vele te, meg hallgasd te, hogy nem megy rajta semmi, találj rá te játékot. És amikor rájön, hogy bővíteni kéne, akkor mond meg neki te, hogy nem lehet / horror ár minimális plusszért.
    Amikor megkérdőjelezed, hogy miért laptopot vett mikor úgyse viszi sehová, akkor jön a válasz, hogy "de jó az, ha kell majd tudja vinni" (és 5 év múlva se vitte sehová) vagy szokta ő vinni csak te nem látod. Aztán mondat múlva elszólja magát h olyan drága volt h úgyse merné vinni sehová.
    Na meg jönnek azzal, hogy melegszik meg kikapcsol...

    Egy dolog vígasztal ilyenkor : hogy végülis ő lesz az a hülye aki hónap vagy évszámra szenvedni fog a gépével. Mert neki kell viselnie és mellette ülnie majd, engem hívhat százszor, max nem megyek, meg 34/7 úgyse leszek mellette. Neki viszont mindig lassú és szar lesz a gép...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz cbmfan #1724 üzenetére

    Jah, az az én bajom ha megkérnek, hogy ezekkel szenvedjek. Meg az én döntésem ha nem vállalom be. Márpedig egy ideje az első kérdésem az, hogy "laptop?" ha a válasz igen, akkor elkoromrult arccal közlöm "hát oszt én ahho' nem értek ám!". Azóta már rájöttem, hogy egyszerűbb lenne csak egy hármas szorzót azonnal elhelyezni a költségekbe. mert mostanában sajnos alig-alig hívnak :(
    Nem, nem az ingyen meg gombokért tegnapra kellene melókat sajnálom, hanem azt, hogy sok ebből azért fizetett is, és bizony a fénykorban (12-17 éve) egy rendes havi fizetés is simán összejött ezekből.
    A bajom az, hogy az amúgyis megfogyatkozott ügyfélkör (kigyepálva a nem fizetőket, az átverősöket, az alkudozókat; és azokat akik sajna külföldre léptek) erősen diszkvalifikálja magát az ilyen lépésekkel pl mint a teljesen indokolatlan laptop vásárlás.

    Mindegyiknek csak az lebeg a szeme előtt jajj de jó "mobil". Képzeletében hurcibálja össze-vissza, gyakorlatilag sosem viszi sehová, mert nem kell neki, meg félti, mert drága volt. Nem képes felfogni, hogy a "mobil" az életben legtöbbször egyenlő a kompromisszummal. Legyen szó mobilházról vagy épp laptopról. Sokkal kisebb teljesítményt kap, sokkal drágábban, miközben a bővíthetőséget is elfelejthetjük.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #1726 üzenetére

    Miért is utálom ennyire ezt? Mert mindkettőnkkel kitol rendesen! Igaz, hogy neki kell használni, de végsősoron nekem is alámvág :

    vegyünk egy normál (rendesen fizető) esetet :
    Régen azt szerettem mikor valaki X összeget mondott, akkor eleve egy örömteli folyamat volt számomra a gép megtervezése. Igencsak szerettem ezt a részt, hogy akkor mire kell, mi legyen benne, milyen proci, mekkora VGA, mennyi memória, kell neked az a nagyobb winyó majd, hidd el... stb. Legyne mondjuk ez az összeg 150 ezer. Ebből egy olyan asztali gépet lehetett összerakni (főképp ha csak a ház és tartalma kellett) amire nyugodt szívvel azt tudtam mondani, hogy 2-3 évig nem kell hozzányúlni, és a legtöbb játéknál legalább közpeesre lehet venni a grafikát. Ha a kapcsolataimmal mondjuk ezt kihoztam 140-ből, akkor szóltam, hogy figyi már egy 5-össel még rövidebb is (nyilván nem fogom csak a megspórolt összeg 50%-át odaadni neki, pláne h én intézem a dolkgokat, amit ő kap neki szószerint potya pénz). Ezután jött, hogy rakjam össze, telepítsem, ami nyilván megint X összeg volt a zsebembe, ellenben nem túl bonyolult feladat, aztán mindenki örült.
    Itt gép ártól függően két délután alatt 20-25 ezer simán landolt a zsebemben (ha nem olyanokról van szó mint akikről a topic szól) miközben tudtam h minőségi munkát adtam ki a kezemből az alkotás örömével.
    2 év múlva csörög a telefon, hogy lassú már ez is meg az, bővíteni kéne, akkor előveszem a jegyzeteimet látom mi van benne, és már indulhat is a bővítés tervezése, újabb pénzért ...

    Manapság az van h kéne rokonnak, havernak, ismerősnek, na persze, hogy laptop. Persze megpróbálom rábeszélni az asztali gépre, de jaj nem jó, meg nem neki kell, meg szóba sem jöhet. Ezután szerencsésebb esetben elém tárnak 2-3-4 kiválasztott gépet, hogy bökjem ki a legkevésbé rosszat, majd elviharzik (persze nem fizet egy fillért sem), megveszi, hazaviszi és felsír... mehetek sz0pni vele bagóért, mert most költekezte ki magát, nincs pénze.
    A még kevésbé szerencsésebb esetben menj vele, segíts választani. Ekkor rendszerint egy olyan keretösszeg áll rendelkezésre, hogy már előre tudom, hogy a KOMOLY KOMPROMISSZUMOK földjén kell majd válogatnom. Szerencsésebb esetben sikerül elterelnem a használt laptopok földjére, de néhányan úgy vannak vele ha gépet vesz az bizony új legyen, nem baj ha lassabb mint egy használt lenne, mert nem csóró ő (de az, kibaszottul az, csak nem ezt akarja mutatni) hogy használt szemetet vegyen. Na kiválasztom a sok reménytelen szarból a legkevésbé reménytelennek tűnőt. Itt jön a go haza és kösz, itt van 500-1000ft, szevasz. Oda az egész délutánom és kerestem 500-1000ft-ot. Kevésbé szerencsés esetben még egy rehjtett particiós félig előtelepített windowssal is kínlódjak, persze maximum plusz 1000ft-ért, mert jajj most költött egy vagyont a gépre (mindeközben úgy néz rám, mintha a gép árát NEKEM adta volna ide).
    2 nap múlva csörög a telefon, hogy jjjáááájjjj az akku semeddig nem bírja, én átbasztam őket, mert az akku semmit nem bír, meg különben is kikapcsola a gép (mert melegszik). Átvertem, elégedetlen. Én is. A pénz oda, egyikónk sem örül, és alig kerestem valamit.
    6 hónap múlva ismét csörög a telefon, (a gépet egy centivel sem rakta odébb ezalatt), hogy már semmi sem fut rajta az újabb játékok küzül és bővíteni kéne. Ekkor jön az a rész, hogy elmagyarázom, hogy ok, ennek az a menete, hogy vesz szépen egy újat, de minimum 1,5× akkora keertből mint ezt tette. Ilyenkor újabb elégedetlenkedés, telefon rámbasz, és többet nem keres. Kerestem 0ft-ot.

    Remélem így jobban látszik a probléma.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #1730 üzenetére

    Jaaaajj hát az ilyenek azok telejsen alapok. Olvass vissza, ha gondolod,nekem is volt több ilyen delikvensem. Meg elkölti a Tescoban azt az 50-et piára, meg olyan kajákra ami bontatlanul fog a szemetesben landolni... de gépre 50 marha sok.

    Egyébként ha olyan az alaplap (ezek már Northwoodos cerkák voltak, ráadásul a 133-as FSB-s ahogy elnézem, vagy méginkább Prescott) akkor érdemes lett volna megcibálni a Cerkát egy kis OC-val, mert ezek elég jól mentek, és 3400-3500MHZ körül azért mutatott volna némi pluszt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #1732 üzenetére

    Nem minden történet indulásánál egyértelmű, hogy csakugyan szívás lesz. És volt már olyan történet is, ami tök rosszul indult, és tök jól fejeződött be.
    Egyébként mint panaszkodtam, túlságosan sok embert hajthattam el, mert manapság az ebből érkező (régen egész szép) bevételem nagyon durván megcsappant :(
    Volt olyan pedig, hogy a fesztivál + nyaralás + aktuális gépfejlesztés trio kijött éves viszonylatban belőle, ami nincs ha az ügyfél egyből el van zavarva. Olyankor ha láttam is előre, hogy nem lesz egyenes a történet igyekeztem úgy belelavírozni, hogy a legkevésbé fájjon, mert abból is jöhet valami, no meg nem egyszer jártam úgy, hogy egy idiótább ajánlott egy normálisabbnak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1738 üzenetére

    Háááát... sajnos ma már nem nagyon. Legalábbis nem a régi formában.
    Azért voltak évek mikor komoly fizetés kiegészítést adtak ezek a kis "fusik". Sajnos ez ma már nem igaz, lévén az utóbbi években "sóra, paprikára" elegendő pénzt ha behoztak, illetve hónapok óta konkrétan semmi, 0ft :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Na, már úgyis megtalál a baj, hogy nem keresem...

    Decemberben az egyik utcabeli kért egy tanácsot, hogy laptopot venne olyan 80-90 körül. Mivel se kedvem sem időm nem volt vele elmenni (és mint leírtam meg sem éri) így azt tanácsoltam neki, hogy ennyiért használtat nézegessen.
    Már el is felejtettem az egészet.
    Tegnap keresett, hogy megvette a gépet, vessek már rá egy pillantást, meg jajj egy GTA5 nagyon szuper lenne rá, "nem lenne hálátlan". Ez az utóbbi mondat tetszett, bár volt amikor ez 30db tojást jelentett, de ha egy üveg pálinka, nekem az is jó.
    Na most a gép egy érettségire készülő amúgy nagyon is dekoratív csajé (és igen, ő GTA5-özne), szóval úgy voltam vele, egy megpillantást megér a dolog.
    Nos mikor megláttam a gépet balsejtelem kezdett el gyötörni, ugyanis a designja alapján láttam, hogy sikerült egy igencsak régimódi darabot kifogni.
    Elindítottam a gépet és elhűltem. egy egymagos 2GHZ-es Pentium processzor 1GB RAM (egyetlen egy gigabyte) társaságában, valami integrált VGA-val, ami mindössze 4MB-ot szakított ki magának a rendszer memóriából, 120GB HDD és mindehhez Windows XP.
    TÁVOZZ TŐLEM SÁ(N)TÁN! Gondoltam magamban, és igyekezetem a továbbiakban hozzá sem érni a géphez(!), miközben a szülő csillogó szemmel ecsetelte nekem, hogy milyen remek ötlet volt ez a használt gépes tipp, hát végül 50-ért is milyen jó kis gépet talált. (Ezt 50-ért? Kérdeztem magamban, ugye ennyiért a polcot is megkapta hozzá amiben a kereskedésben tárolták?)
    Közöltem h örülök, hogy örül (csak ez maradjon is így), majd mondtam a kis csajnak, hogy amúgy a GTA egy olyan sorozat, hogy az elejétől kell kezdeni, úgyhogy szerezze be a GTA1-et először és játszon azzal, meg használja tanulásra a gépet sokat. Ezután közöltem, hogy roppant elfoglalt ember vagyok, de tuti h oda lesznek az osztálytársak hogy letölthessék neki a játékot, szal intézze velük, én pedig távozok. Kifelé menet legalább egy kis sütit fogadjak el, címen kaptam egy jó tenyérnyi süticsomagot.

    Valami azt súgja, hogy fogok még róluk hallani...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #1744 üzenetére

    Igazából ami ebben alapvetően vonzó volt, az a relative szabad időbeosztás (a nagy többség megértette h ha ma nem érek rá de holnap igen, akkor holnap fogok menni) meg hogy a nagy többség azért rendesen fizetett.
    De amúgy attól tartok igazad van, mostanság nem sok helyére hívnak.
    Persze van mellette melóm, meg minden, csak hiányzik a dolog. Pont emiatt amúgy a tech support is kilőve.

    Nem várok csodát, vagy bármit, csak megjegyeztem, hogy a sok-sok ideillő story ellenére alapvetően megérte ezzel bíbelődni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #1803 üzenetére

    Ne is mond nekem... egyrészt a felülről lassan kirajzolódó desktop már Pentium 2-es időkből is ismerős (mikor a 64MB RAMból tönkrement 32, és próbáltunk úgytenni hogy nem történt semmi). Másrészt pedig Ciprusra félévre egy yilen géppel mentem el : 1700MHZ-es Dothan magos 1 magos Pentium, 768MB(!) RAM, integrált VGA és egy 320-as laptop HDD 4500-as fordulattal, de mivel a gép ejtve volt a winyó is gyanúsan lassan ment. Mindehhez volt egy 5+ éves WinXp, és mindez 2015ben történt! Egy 8GB RAMos, (igaz még HDD-s) I3-as után (ami az otthonim volt) ez a gép nekem nagyon sokkoló volt!

    A Phenom 9500-as gépemet használtam Win7-el sokat amiben 2GB RAM volt, és még XPvel tökéletes volt (csak nem hazsnált ki sok mindent) addig Win7-el, főleg játékok mellett) nagyon szépen ki lehett futni a 2GB RAMból.

    Egyébként aki ilyen acer notit vesz, az meg is érdemli, hogy csak a 4GB-os modult 8-asra tudja kicserélni.

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #1830 üzenetére

    Igen, ők olyanok. Gyakorlatilag csak az érdekli h "szép" legyen a gép.
    Anno még 2000-ben csaj osztálytársnak lerobbant a z asztali gépe. Kérdem h és mégis milyen gép? Azt mondja csak annyit tud h Pentium 2 meg hogy szép fehér.
    Celeron 366 volt, 32MB RAM-al ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #1877 üzenetére

    "Ahogy régen a Volkov Commander volt az első amit egy új gépre felraktam utána a WC, most kb. a TC az első. Már a drivereket és a víruskeresőt is ebből telepítem."

    Detto.
    Sőt, ha másnak telepítek is ezzel kezdek

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MineFox54 #1898 üzenetére

    Nekem is voltak ilyen ügyfeleim. Ilyenkor érzem azt, hogy öröm ezt csinálni :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #1934 üzenetére

    Akkor előszöris némi pontosítás, (az előző postodat is belevéve) :
    A Tbredek nem 2600+-ig, hanem 2700+-ig (sőt pár helyen kis számban 2800+-ig) mentek fel. Egyébként meggyőződésem, hogy a kései darabok 3000+ felett is jöhettek volna, ha nem jön a Barton.

    1999-ben még a Katmai magos 450-500MHZ-es Pentium 3-asok voltak a menők, amire te gondolsz az inkább 2001-2002-es időszak.
    Tualatinból volt nekem egy 900-as, ami gyönyörűen ment 1400-on, meg kcisit feljebb is. Meg egyszer láttam egy Tua P3-at (asszem 1400 lehetett az alapja) ami mnet 2100MHZ-en is, igaz vízhűtéssel. Na az nagyon durva volt ...

    Az 1700+-osokból a Tbred B-k voltak amik igen szépen húzhatóak voltak főképp. Egy mobil Barton nekem is nagy álmom volt.
    Egyébként az én 1466-osom kezdetben 2166MHZ-en ment napira, aztán később ráéjöttem, hogy némi plusz fesszel és venti fordulattal 2669MHZ-en (16×166) is elment napi használatra. Egyébként ezen az órajelen az EE P4-ek kivételével minden P4-et vert. Magűát a procit 12 ezerért vettem. A másik alternatívba egy 1.6A NW lett volna ami megy 2400-on, de valami 50 ezer lett volna; vagy B tervnek egy oylan 2200-as Cerka ami ment volna 3GHZ-en. Mondanom sem kell melyikkel jártam jobban...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #1966 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled! Asztali géphez kábel való, meg rendes net, nem mobilnetezgetés.
    Egy másik fórumon van egy idi... nem a legélesebb kés a konyhában, drágán szenved a wifivel, meg drága és erős kártya kell neki stick nem jó, mert messze van a házon belül a router. Nem kábelezik, mert jajj az hogy nézne ki. Inkább elkölti annak a megoldásnak a 5-6szorosát, egy szakadozó szar netre.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz IO.sys #1979 üzenetére

    Hónapok óta gondolkodtam, hogy honnan ismerős az avatar? Még arra is emlékeztem, hogy ürhajó s valami rajzfilmben volt, de a címe nem volt már meg.
    KÖSZI :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #1987 üzenetére

    Zoltánnál (igen, annál a bizonyos Zoltánnál) pl az a probléma, hogy az épület amiben lakik műemlékjellegű. Ezért közölte a UPC, hogy ők ugyan be nem húzzák oda a netet, mert engedélyek meg papírok kellenének.
    A telefonvonal miatt legalább ADSLje tudott lenni, de valami bitang lassú, mert régi vonalon megy. 10-15Mbit talán...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #2020 üzenetére

    Nekem volt olyan ismerősöm, akivel együtt toltuk a gameket esténként, hogy veled a Windowst is újararakatta volna, de neki még a gépet se kelljen restartolni.
    Képes volt kifogáshegyeket gyártani, hogy miért nem indítja újra a gépet, a router stb. Te persze indítsd újra a gépet, sőt többször volt amikor a Windowst (az enyémet) is újrarakatatta volna velem, csak neki ne kellejen odasétálni a routerhez és újraindítani.

    Végül úgy szokattam le erről, hogy egyszer amikor megint kitalálta, hogy én rakjam újra még a win-t is, csak neki ne kellene restartolni a gépét (Evolve-os idők) akkor eltűntem 20 percre majd közöltem vele, hogy újraraktam a gépet (amúgy nem) és ha nem ez volt a baj, akkor kiszámlázom neki a telepítést. Erre villámgyorsan újraindította a gépét, mielőtt megpróbáltuk volna, a játékot, és láss csodát működött minden :D

    Onnantól azt mondtam neki, hogy én újraindítok, de ha nem segít indítson újra ő, különben telepítek, és fizetheti :D
    Hosszútávon meg leépítettem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2035 üzenetére

    Igen, a 8GB-os limit, erre én is emlékszem, és beleszaladtam egyszer csúnyán.

    Még a 366-os Celeronom volt, és a 3.2-es winyómat igencsak csúnyán kinőttem, álmodoztam persze akár 20GB-osról is, de hát pénztem annyira nem volt.
    Elindultam és eladtam a 3.2-es winyót, azzal hogy 4-5 ezrest hozzácsapva veszek egy 5.1-es 6.4-est, mindegy csak előrelépés legyen. Sikerült nagyon jó árban eladnom a 3.2-est (9500ft-ért akkor) amire nem is számítottam, és teljesen fellekesültem, hogy tulajdonépp 2-3 ezres és lehet az 8.4-es is. mire végiggondoltam, rájöttem h alig kell ráfizetni a 10.2-esre, és hát HDDből soeem elég, legyen inkább az. Nem ragozom, a nap végére a "de még 1-2 ezres és még nagyobb lesz" eljutott oda, hogy több mint +20db ezres hozzácsapásával sikerült egy 20.4GB-ossal boldogan hazaballagnom. Előtte egy havernál is bent volt a gépbe minden rendben.
    hazaértem, gép merevre fagyott, amúgyis csak 8GB-ásnak látja. Elszaladtam másik haverhoz nálas is hibátlanul ment. Hamar kisütöttük, hogy az alaplapom 8.4-ig kezeli a winyókat, vagyis vagy olyannak jumperolom és használom úgy, vagy lapcsere. Mivel az előbbiről hallani sem akartam, így hát jött a "kabátot a gombhoz" hadművelet. Sikerült jó áron elpasszolnom a gépemet, egyedüli szépséghibája az volt, hogy a V3400-as TNTm miatt kellett főképp a vevőnek a gép, így az egyetlen olyan cuccot amit megakartam tartani a félkonfigból, oda kellett adnom.
    Na így lett a 366-os Celeron, Procomp ki tudja milyen chipsetes rettenetből, 96MB RAM és ASUS V3400TNT 16MB-ból, 466-os Celeron (ha már lapot cserélünk procit is cseréljünk) VIA Tomato alaplap, 96MB RAM, Manli TNT2 M64 32MB... A poén h az új gép kb ugyanolyan lassú volt játékok alatt mint a másik, mert amennyivel gyorsabb volt a proci, annyival lassabb a VGA (amiről eleinte azt hittem h pedig az is mennyivel jobb lesz); ráadásul az alaplap sem volt a legjobb, UDMA sem votl rajta, de legalább kezelte a 20GB-os HDD-t. Ugyan a váltás nem került olyan sokba, hála a jól eladott előző gépnek, de azért mégiscsak egy 4-5ezresnek tervezett winyócseréből végül félgép csere lett, a hülye 8.4GB -os korlátolt limites bios miatt. (akkoriban még a Bios frissítés - pláne az olcsóbb lapokon - nemigazán volt opció).

    Ez a történet rávezetett arra, hogy van ilyen limit is, illetve h meg kell nézni HDD vásrálás előtt, hogy az alaplap mégis mekkora HDD-t képes kezelni.
    (van ilyen limit még asszem 32GBnál is, a 80-as azért sem lett volna jó az általad említett gépbe, mert azt visszajumperolni is csak 32GB-ra tudta volna, amit szintén nem ismer fel)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2052 üzenetére

    133MHZ FSB-n valóban 2600+ volt a legnagyobb, de volt 166-os FSBvel is, ott a 2600+ valami 2083MHZ volt, a 2700+ 2166MHZ meg 2800+ 2250MHZ-en (ezek 166-os FSBn futottak), illetve fehér holló kategóriában létezett 200-as FSB-s 2200MHZ-es ami 3100+ volt. 2700+-os meg 2800+-osom még volt is így rajtam átfutóban.
    Amúgy ha nem jött volna a Barton, akkor biztos vagyok benne, hogy 200-as vonalon még 1-2 modell ki tudott volna jönni. Persze nem szerették mert spéci RAM, durván jó lap kellett hozzá, egyszerűbb volt 166-os FSBvel dupla annyi cache-el új generációnak eladni a Bartont.

    Hát az enyém 11×133 volt alapból, de már a legelső nap 13×166-ra húztam, és 2700+-ként használtam. Azt tudtam a sorozatszámából, hogy jóval több van benne (konkrétan akár 3GHZ is), de csak olyan 3 év után jutottam oda, hogy kipróbáljam mi a vége napi használatra alkalmas beállításokkal és léghűtővel. Ez volt a 16×166 2669MHZ, ami kis fesz emeléssel még napira használható volt. Azért egy 1466-os procitól +1203MHZ nem rossz...

    A biAthlonos technikák nekem is felkeltették az érdeklődésemet, de mivel kb semmi számomra érdemleges nem tudta kihasználni őket, hamar elvetettem, mivel számomra rohadt drága semmi extrát nem nyújtó gép volt (hacsak azt nem nézem h technikailag különleges, de számomra gyakorlati haszna nem volt).
    A Mobil Bartonok viszont jól húzhatóak voltak, és tetszett h visszaveszik az órajelet ha nincs teljes kihasználtság. Örültem is, mikor a következő gépem, a Phenom 9500 már ezt tudta ...

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2080 üzenetére

    Igen, volt 137GBnál is!

    Nekem 2001-től mindig legalább két HDD-m volt (egyszerre a gépben), kezdve a 2×20GB-tól, majd 2×40GB, majd 2×80GB, nekem is 2003 elején. 2004-ben jött a 2×120GB, majd 2005-ben kissé már lemaradva a 160-as korszak. Aztán jöttek volna a 250-esek de anyagi okok miatt kimaradtak, ahogy a 320-as is 2006-ban, pedig már egyel is beértem volna, mondjuk a 120-as mellé is akár, csak legyen... végül a következő HDD-m az a Samsung 103UJ lett, ami mai napig megvan és üzemel, 2009-ben vettem. Akkor csak az az egy volt a gépben, mert IDE-ssel már minek szenvedjek pluszba meg 1TB mindenre elég... 2015-ben mégis meg kellett lepjem magamat +2TB-val. De most így elvagyok, pláne ha a HDD árakra nézek... Ha mondjuk a 3TB-osok ára beesne úgy 16-18K környékére, elgondolkodnék, de manapság épp egy 10-essel drágábbak, szóval nem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Diabolis #2082 üzenetére

    hm, én ugyan most h körülnéztem 24500-ért találtam a legolcsóbbat (újonnan) de mindegy, mert 22K esetén is rámegy még 2-3K szállítási ktg, de maga a 22 is messze van a 16-18 ezertől.
    Meg mondjuk annyira nem is fontos, a jelenlegi 3TB-os is kényelmesen elférek. Összesen annyiból lenne inkább érdekes, hogy mgéiscsak egy újabb ("kevesebb km-es") hardveren ülnék.
    (de mint a te példádon látható, ez sem feltétlenül jó/biztos megoldás)

    Na, én is jártam így, csak nekem nem sorozatok, hanem sok zsemélyes pótolhatatlan cucc rogyott meg :(
    Mondjuk a legfontosabb adatok kb ráférnek egy DVD lemezre, csak mivel állandóan frissül és változik nem éri meg kiírni.
    A sok-sok családi, nyaralós, buli kép (ami szintén pótolhatatlan) az megint más műfaj, mert abból van vagy 40-50GB, az már DVDre kiírni sem egyszerű, de ugyanez igaz a zenegyűjteményemre is. Ezekkel egyenlőre annyit tudok tenni h mindkét winyón megvannak. Felhő kéne, de 100-120GBnyi felhőt manapság nemigen lehet ingyen szerzeni... :( (ok, trükközéssel sok fiókkal stb nyilván.)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #2084 üzenetére

    Mindakkor amikor ez történt írtunk 2001 kora tavaszát, internetem meg 2000 decembere és 2003 májusa között nem volt, semmilyen, (előtte és utána is 2003 decemberéig 56K). A haveroknak sem volt netjük. Egy valakinek 56K, de csak napi 1 órát lóghattunk rajta, és az aktuális "pucér nénis képek", illetve nekünk tetsző napi 1db mp3 beszerzése sokkal fontosabb prioritás volt, mint bárminemű efféle trükközésnek utánajárni. Pláne h azt sem tudtuk hogy lehet ilyet. Ahogy Bios frissítésről is maximum csak hallottunk, de itt vége is volt a történetnek.
    Viszont akkoriban rengeteg helyre jártam gépet csinálni (ahol nem ingyen kellett csinálni), elég jól tudtam kiszállni a régebbi alkatrészekből is, így egyszerűbb volt "erőből" megoldani a dolgot, és bevállalni a fél gép cseréjét :D Úgy voltam vele, legalább egy úttal gyorsabb is lesz... (ez mondjuk nem jött be, bár... ha tuningoltam a 466-ost pl 585-re akkor azért már érezhető volt a különbség a 366-oshoz képest játékok alatt is)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #2093 üzenetére

    Ugyanezt mondták nekem is, mikor 2db 20GB-os HDD került a 466-osomba. Akkoriban a nagy gépek mentek akár 13-15GBval is.

    BTW A 850MB RAMnak is édes kevés lenne ma. De a 466-osomba rövid ideig volt 3×256 azaz 768MB. Az volt benne a poén h semmi nem volt / indult volna el egy olyan gépen, ami ki is használ 768MB RAMot :D (Ultima IX-nek is csak ajánlott volt az 512, de ahhoz meg a proci volt gyenge)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #2098 üzenetére

    Mi akkor bontottuk pezsgőt, mikor 270 ezer alá csökkent a CD írók ára, és akkor kitaláltam h be is szerzek majd egyet rövidesen. Végül lett is egy 8×-as, de már csak valami 30K-t kértek érte.
    Aztán 2005-ben már egy DVD írót sikerült nagyon szerencsésen 12K-ért beszereznem (30K+ volt akkoriban) 2 nap alatt visszahozta az árát! :R

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák