Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #23903 üzenetére

    Van egy tuningbajnok E2140-esem, nem véletlenól kerestem hozzá Giga P35-öt. Abban most van egy E7500 8asszem), meg 1GB DDR2, HD6850 1GB, de majd komolyabb feljavítás lesz valamikor mikor ráérek vele foglalkozni időben és anyagilag, addig frankón le van tárolva. :) nyilván majd DDR3 és tuning a cél, értelmes körítéssel.
    Még az előző hobbi gép az ominózus Athlon XP van "nyaggatva".

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #23925 üzenetére

    Jééé, még ilyen gépen az iskolában tanultunk :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #23927 üzenetére

    Nekem még HDD-m is volt C64-en :P

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #23952 üzenetére

    Menőzzek? :D
    Volt C+4 és C64-sem is (ez már 1990-re), a végefelé ('98) 2db C64 egy púpos és egy lapos (a lapost jobban szerettem). A lapos C64-esen lett barkácsolva egy PAUSE gomb az oldalára, illetve egy reset is, valamint volt hozzá egy TT7-es cartridge.
    Emellett 1db VC-1541 drive, 2db VC-1571 drive, a HDD amit én magam csináltam két db VC1571II-ből (értelemszerűen így a HDD mind sebességben, mind kapacitásban függött a lemezmeghajtótól és a benne lévő két db kétoldalán olvasható floppy mérete volt a maximális kapacitása - ezen volt egy GEOS többek között), ezenfelül egy MPS-801 nyomtató, 2db joy. Jah és '97-től már két datasette is (sokáig csak egy volt). Nálam ez fura volt, mert már 90-ben floppyztam, aztán mikor '94-be ideköltöztünk a faluban mindenki kazettázott, így akkor kezdtem jobban kazettázni én is, meg renegeteg kazettás programot mentettem át lemezre, később mikor sora tértek át a haverok is flopprya, akkor nagyon örültek ennek.
    A TV sajnos feketefehér mecsek TV volt, csak a legeslegvégén lett színes TV-m (2004 körül). Mert bár 1999-ben lett PC-m, de 2006ig párhuzamosan C64-eztem is mellé aktívan, és végül csak 2009-ben lett elcsomagolva minden.
    Sajnos a két db 1571II-ből épített HDD már nincs meg, mert arra még 2009-ben találtam vevőt azonnal, de amúgy minden más megvan.
    Ezenfelül volt még egy C16-osom is, de azt is '99-ben vettem fillérekért, inkább csak érdekességképp, érdemben sosem volt használva.

    Nagy vágyam egy C128 volt, de sajnos az sosem lett :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #23957 üzenetére

    Az nálunk is volt, volt amit megtudtam javítani, meg volt egy amiből dongle-t építettem :D
    (Az volt a megvalósítás, hogy az amúgy javíthatatlan joy úgy volt bekötve, hogy folyamatosan adott le egy felfelé és egy lefelé jelet, és ezt egy subrutin figyelte. Ha elindítottam RUN-al a programot, és rajta volt az eszközt, érzékelte a jeleket, akkor futott tovább, ha pedig nem érzékelte, akkor kilépett, mintha egy semmit sem csináló program lenne. Ezt elé lehetett írni bármelyik programomnak, amit hardverkulcsossá akartam tenni. (Sőt, esetleg pogram futás közben újra és újra ellenőrizhette, hogy be van-e még dugva a dongle?).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz F.E.K.. #23968 üzenetére

    Köszi, rengeteget dolgoztam vele, meg érte, de a haverikör messze legirigyeltebb setupja volt az enyém.
    Sok minden egyébként '98-ban került hozzám (pl a két VC-157II, de a nyomtató is, sőt a TT7-es cartridge is, megvolt régebben de csak akkor találtam meg és kezdtem használni, apám vette valamikor, és elfelejtődött hogy van, '98ban konkrétan bontatlanul találtam otthon) amikor már filléres alkatrészek lettek ezek, és még rengeteg volt belőle.
    Kicsit olyan volt, mintha most az ember azt mondaná, hogy megépíti álmai C2D alapú konfigját. Nagyon olcsón nagyon látványos dolgokat lehetne összehozni.

    C128-hoz néha hozzájutottam, plusz volt róla egy könyvem, amit többször is elolvastam, és álmodoztam, milyen jó lenne basic 7.0-án lenni. Egyszer volt itt a faluban egy svájcból hozott C128-as (meg mindenféle más eladó gépek) még a 90-es években, de 12000ft-ot kértek a gépért, akkor amikor apám 13-14ezer ft-ot keresett havonta. Természetesen nem lett gépem :(

    Az Amiga nekem is egy teljesen eltávolodott elérhetetlen valami volt, nem is nagyon láttam, kb semmi emlékem nincs is vele, cska az, hogy a gazdag németek játékszere volt többnyire. Aztán jött nekem is '99-ben a PC (addig meg a C64-es setup volt folyamatosan bővítgetve).

    2006 és 2009 között már eléggé keveset használtam a C64-et, főleg, hogy erre az időszakra már három még bőven jónak mondható PC-m volt (P4 NW 1600@2400MHZ; P4 NW 1800@2800MHZ, Athlon XP 1466@2669MHZ ) egyszerre a szobában, de néha beugrott egy-egy mindenféle gép Tualatintól a Pentium D -ig, amit ügyfélnek raktam össze, még később C2D alap konfigok is, a C64nek meg csak egy kis sarok jutott és még kevesebb idő, így lett 2009-ben összecsomagolva. A PC-k meg alkatrészek közül meg minden ment, volt ami eladásra (pl a komplett gépek) volt ami a kukába :( maradt az egy gép koncepció. (tény, hogy sokkal több élhető tér van a szobámban, mint amikor 40-es 60-as ládákba álltak az alaplapoktól a HDDken tápokon át minden, 386-ostól P4ig mindenféle generáció képviseltette magát, egy része ráadásul teszteletlen is volt... )

    Azóta megint 3 gép van, de mai értelembe véve csak egy használható, mert az AthlonXP, Win XP-vel és jelenlg csak 256MB RAMmal, GeForce 3 128MB-val, 160GB HDD, minden csak nem használható mai értelemben, de a C2D E7500-ashoz is van 1GB DDR2, HD6850 1GB VGA és a 160GB HDD lesz majd, ami még az Athlon XPben van, szóval a C2D perpill még annyira sem használható mint az Athlon mivel HDD sincs benne. Meg persze a fő gép 10400F + 16GB RAM (most épp) + GTX950 + 480GB SSD + 6TB HDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #23984 üzenetére

    Pár éve úgyis a szjnes, átlátszós burkolatok voltak a divat, simán jó

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #24000 üzenetére

    Ez nagyon komoly :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24327 üzenetére

    Ezt hogy csináljátok?
    Nekem most épp 16GB van a gépemben, és 6GB ami foglalva van. Ebben van Winamp, Total Commander, (War Thunder) és Chrome 9db nyitott ablakkal.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24329 üzenetére

    Én barátnőm ugyanezt csinálja. 4GB RAM mellett huszonsok-harminc tab van neki nyitva, aztán csodálkozik, hogy időnként összeomlik a chrome, és akkor állhat neki újra nyitogatni, pár napig megy, aztán újra összeomlik.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #24331 üzenetére

    Milyen géped van? Mármint a pontos konfigra vagyok kíváncsi

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #24345 üzenetére

    Ilyen gépre még a Win7-et is meggondolnám, inkább talán XP SP2-3 amit raknék rá.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24351 üzenetére

    Egyetértek, kivéve a retorzás.
    De amúgy én is azt mondom, hogy akinek Haswell I3-nál régebbi gépe van az inkább cserélje le.
    Tavaly márciusban váltottam haswell I3-ról 10400F-re, és ég és föld a különbség a két gép között. Akkor jöttem rá, hogy a I3 4330 már csak használható volt, de nem jó.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24368 üzenetére

    Ez tök jó, csak épp az nem látszik, hogy mennyi minden van nyitva.
    így az, hogy 10GB RAM van elfoglalva kb semmilyen infó.
    Látom Xeonozol :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24369 üzenetére

    Laptop. 4th gen I3 van benne, de valami bitang alacsony 2GHZ körüli az órajele csak, 2C/4T, 4GB DDR3 RAM és egy 500GB-os SSD. Ezt az SSD-t én tettem bele neki, mert előtte 500-as HDDje volt, de olyan élhetetlenül pokoli lassú volt a rendszere, hogy egyszerűen nem bírtam nézni.
    Csak netezni megteszi neki. Csak azt kéne megszoknia, hogy 20-30 tab a chromeba nem kell.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24372 üzenetére

    Szerintem teljesen jogos amit írsz. Ha napi használatra kell, akkor haswell I3 a minimum minimumja. (retrozni nyilván más)

    Zoltán haverom apukájának mai napig egy E8400 + 3GB RAM + 640GB HDD-s a napi gépe. Az alaplapon elszállt a hálókártya, így most wifivel keccsöl... felmerült, hogy jajj honnan tudna egy hasonló lapot keríteni? Aztán mondtam, hogy ne már, rákölt X ezer ft-ot és ugyanez maradjon??? 3GB RAMmal manapság létezni? Végülis ott kötöttünk ki, hogy 50K körül kap egy 8GB RAMos 4th gen I5-öt (ami azért sokkal durvább mint egy E8400), ennyiért kis szerencsével még 128/256GB SSD és egy 1TB-os HDD is belefér. Amikkel meg az öreg játszik (Diablo 2, WOW) azok bőven elmennek egy ilyen CPU IGP-jén is.
    Amúgy ha pedig 5-10 évente nincs az embernek 50-60ezre egy új gépre, akkor régen nagy bajok vannak, és nem az elavult gép a legnagyobb gond...

    Öcsém Pentium G-t hajt, MSI Z97-es lap, Pentium G3250, 4GB RAM, GTX960 2GB, 120-as SSD meg 1TB HDD. Épp tegnap mondta, hogy összetol vagy 4-5 kilót aztán rakjak neki össze valami új korszerűbb gépet, mert ezt erőteljesen kezdi "kinőni". Nem is csoda, látom, hogy szegény gép hogy megy, a hajamat kitépném ha ilyen gépem lenne...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #24377 üzenetére

    Milyen proci van benne? (csak nézem hogy 4,14GHZ-en megy éppen)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #24383 üzenetére

    Igen, mobil proci. És egyetértek, nekem sem kéne ingyen se, tegnapra se. Ráadásul mint írtam tök alacsony órajele van, nehogy véletlenül valamihez elég legyen. 2014-es laptop, de szerintem már akkor is max 2010-es programok futattásáig merték ajánlani :D (Bár a Phenom 9500-asomat még ígyis bőven lenyomja, pedig annak van 200MHZ órajel előnye is)

    Neki valami 4500RPM-es HDD volt benne, pokoli lassú volt, a gép bekapcsolása/újraindítása szó szerint hosszú perceket vett igénybe.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24384 üzenetére

    1×4GB lenne az (remélhetőleg ugyanis 1×4 és nem 2×2) ugyanis 4GB már van benne. Esetleg 1×8, ha kezeli/megoldható, és akkor 12GB RAMmal meg SSDvel még azért el lehetne lenni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #24387 üzenetére

    Aha, az könnyen lehet, hogy majdnem turbóját láttam.

    az I3-8350k és az I3-9350k igazán mókás darabok, anno nagyon izgalmasnak tartottam ezeket a K-s I3-asokat (kár h a 10th genben nem volt, bár lehet h akkor most I3-mam lenne), mert gyakorlatilag olyanok mint egy régi K-s I5-ös, jó magas órajellel, a 9350k-nál már turbó freki is van ...
    A turbó órajelből (4600MHZ) arra következtetek, hogy még a legszarabb példányok is elszaladgálnak 5GHZ környékén egy jobb lapban. 4C4T 5GHZ, 8MB cache, játszani szerintem még ma is kiválóan alkalmas.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24393 üzenetére

    nem tudom, hogy egy vagy két modul van-e benne, csak remélem, hogy egy ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24396 üzenetére

    Vagy a csodás quad kamerája csinált sokkal szarabb képet a Biosról mint a 2007ben használt Nokia 7610-esem (1Mpixelt tudott) vagy a Biosban erősen vérzik valami, mert grafikai bugos.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24398 üzenetére

    Hát meg sokan ám nem tudják, hogy amennyit spórolnak, az nem arányos azzal amennyit veszítenek a teljesítményben.

    Ott van Zoltán haverom úgy 2-3 éve gépet vett, mondja 50K van rá. Mondom ok, abból egy 2-3rd genes I3/I5 kijön kb 8GB RAMmal, 500GB HDDvel, maximum integrált VGA-t használ majd.
    Erre elkezdi 30-ért linkelgetni nekem gépeket. Kérdem ezek mik? Mondja h hát melyik éri meg? mondom 50K a keret nem? jajj nem, mert így marad sörre meg cigire. Végül megvett egy brand gépet Q8400-al, 2GB RAMmal, VGA nélkül, 160GB-os HDD-vel 25-ért.
    Miután megvette a HD8490 1GB GDDR3 VGA-t, a 4×2GB DDR2 800-as GSkill performance RAMot, és az 1TB HDD-t, addigra további 25K-t kifizetett, és most így van egy brand (alig bővíthető, nem tuningolható) Q8400-asa, végülis ugyanúgy 50 ezerért, holott járhatna egy 2-3rd I3/I5-nél is. És jött azzal, hogy nem akar integrált VGAval lenni, nem azért, de az Intel HD Graphics 2500 szerintem tud annyit mint az a VGAnak nevezett akármi, amit ő beszerzett.
    Most így 2-3 év után tavaly év végefelé a legnagyobb VGA drágaságban akart upgardelni, lebeszéltem róla. De nem is baj, mert kezdődött megint a cirkusz, hogy 400K a keret, de 300-al gondolkodjak, és 230K-val álljon meg a vége, mert az a 200 ezer is komoly pénz. Mindezt akkor amikor 20-ból az általa igényelt teljesítményű VGA sem feltétlenül jött ki ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24399 üzenetére

    Ezt most saját tapasztalatból fogom írni, mert nekem is volt olyan időszak, hogy 3+ évig(!) egy szöget sem tudtam venni ahhoz a géphez, amiről már én is tudtam, hogy elavult és lassú; sőt olyan is volt (másik alkalommal, később), hogy RAMot adtam el a gépemből, mert annyira kellett a pénz! De pont ennek fényében :
    Ahol 2-3 hónapon belül nincs minimum 50 ezer ft gépre, ott nem az elavult gép a legnagyobb gond!

    ... vagy jöhetnék az egyik exemmel, eléggé szegények voltak, a csaj 2002-ben még 486-ossal és Win95-el nyomult. Mondtam neki, hogy megkapja a 466-os Celeronom, alaplappal, 384MB RAMmal, meg szerzek valami HDD-t is mellé, az egészet 10K-ért. Hetekig ment a hercehurca, végül elvitte más a gépet 40 ezerért. (ami az akkori értéke volt kb).
    Az ilyen szinten nem prioritás a gép (ez biztos, hogy nem az, legalábbis nem annyira mint nekünk) vagy azért mert nem is érdekli annyira, vagy pedig annyira szarul áll anyagilag, hogy fontosabb neki, hogy holnap is legyen miből enni/inni(/sokszor cigizni). Az ilyen helyen nem a gépet kell kicserélni első körben ...

    Vagy jöhetnék Józsikáékkal, akiknek anno a 386-os gépükkel szenvedtem ingyen, meg még egeret is vittem ingyen meg ilyenek. Aztán 1 év gyűjtögetés után összeállt 120K hogy legyen új gép... másnap már csak 100 volt a keret, harmadik nap, oldjam már meg 60ból. Addigra lerendeltem a cuccot, és elég jól álltam anyagilag, úgyhogy saját zsebből kipótoltam nekik a hiányt (kb 20 ezer), így lett ASUS TUSL2, Celeron Tualatin 1200MHZ @ 1400, 256MB RAM, GeForce 2MX400 64MB, meg valami 40-60GB HDDvel. Akkoriban ez igencsak bestbuy gamer gép volt. mi történt erre? Józsikának egy éven belül tyúnying Opel Astrája lett. Majdnem egy egész hónapig feszített benne, mint pók a lucernásba, amikoris egy este a házunktól alig 15 méterre, egymás után két fát is megpingelve, totálkárosra tört Józsika büszkesége. Nem tudom, hogy hogyan csinálta de elül és hátul is sikerült az ajtókig gyűrni az autót, és az ajtókon látszott, hogy körbetörés is majdnem perfektül ment. A roncs még évekig árválkodott a kertben, a tökig érő gazban, miközben Józsika fizethette rá a hitelt, mert természetesen abból volt.
    Nyilván ezután soha többet nem adtam nekik semmit, hiszen ha volt pénze erre, akkor gépre is lehetett volna ...
    Az eset után még egyszerr hívott a Tualatonoz (2007-8 körül, amikor már nem a legmodernebb gép volt), valami Win újratelepítés súlyosságú probléma volt, közben végig racsított h nincs pénze, de amikor kimondtam rezzenéstelen arccal a végösszeget, akkor foghúzásos fájdalommal, de kifizette az utolsó fillérig. Azóta nem is láttam. Nem lepne meg, ha mai napig meglenne az a Tualatin, esetleg mellette lenne valamilyen konzol ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #24405 üzenetére

    Mondjuk az is lehet, hogyha váltzatható a bios háttérképe. Sosem foglalkoztam ezzel, nekem minden ilyesmi default. A telefonom csengőhangja is.

    mi volt még benne? Mert ha csak proci + táp, ez nem volt jó vétel :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #24400 üzenetére

    Lehet, hogy csak biost akart frissíteni, vagy a telefonján szoftvert... ki tudja

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    LOL. Most találkoztam Tivadarral, aki azzal kezdte, hogy tudja, hogy lóg, és hozza, ha ma nem is, de vasárnapra tuti össze fog jönni (egyébként pont ma 3 hete, hogy az általa megszabott határidő lejárt), csak hát ő mennyi szerencsétlenség éri mostanában ... és elkezdte mesélni apró bosszantó hétköznapi dolgokat.
    Csak annyit mondtam neki, hogy azóta ilyen szerencsétlen mióta nekem tartozik. Én a helyében igyekeznék megadni, hátha jobbra fordulnak a dolgok :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24410 üzenetére

    Tudom milyen amikor nincs, de mint mondtam, akkor meg tényleg nem az elavult gép a legnagyobb baj. Ahol ugyanis tartósan nincs, ott sok más egyéb dolog (mobiltelefon, de akár nem csak műszaki dolgok) is elavulnak, elromlanak, cserére szorulnak. Előbb-utóbb olyan mindennapi problémákkal kell deal-elni, hogy az elavult számítógép sokadlagos problémává silányul.

    Igen, Zoltánnál teljesen más a veleje. Én úgy vettem észre, hogy van amire sajnálja a pénzt, de az is kell, meg van amire nem. A gépre sajnálja, hiába mondom el neki, hogy a fél életét mellette tölti, ráadásul home office újabban eléggé sokat van, és munkaeszköze is a gép, meg az elsődleges szórakozási forrás (filmek, játékok stb), akkor is sajnálja rá a pénzt. Cigire, meg sörre, meg koncertre meg nem.
    Egyébként az úgy szokott lenni, hogy mond egy irány keretet (pl 50 ezer) és aztán úgy gondolja sok ez, elég lesz a fele is, aztán a fele alatt elkezd keresgélni. Hát ugye legutóbb is mikor 400-at beszéltünk a gépre, pillanatok alatt ott tartott hogy jó van 400 a gépre, akkor lássuk mit lehet kihozni 180-200-ból?
    Lehet, hogy legközelebb 1 misit fogok neki mondani, és akkor örül majd a 400-as gépnek :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24411 üzenetére

    Igen, és ebből a szempontból ez az exem volt a legrosszabb példa.
    Volt egy kistestű kutyája, na a kutyának minden szar megvolt, meg kutyakozmetikus, meg minden. Volt olyan hogy a hűtő töküres volt, de cigi az akkor is volt. A bevételük kb 80%-a a kutyára meg a cigire ment el, közben üres hűtő, meg kifizetetlen számlahalom, meg minden elromolva, elbhaszódva a lakásban, a kutya miatt kosz is volt... Hát nagyon tetszett a csaj, de egyben egy intő jel is volt, hogy mire számítsak.
    Amúgy egy 36nm-es panellakást képzelj el, melyben olyan cigi füst volt mindenhol, hogy a biciklit neki lehetett volna támasztani, és persze kosz. Na, itt nem volt pénz hetekig arra, hogy negyedáron megkapjon egy sokkal jobb gépet. (azért akkoriban nem voltam olyan helyzetben, hogy csak úgy elajándékozzam a komplett gépemet, még akkor sem ha már ugye cserélni akartam). Az meg csak hab a tortán, hogy bár a számítógép havi szinten ment 3-4 órát mindössze, azért a lépcsőházban elérhető leggyorsabb internetjük volt, holott annak a szerencsétlen 486-osnak a legalapabb csomag is bőven overkill volt. Nem is hozta az elméleti sebességnek a közelét sem az internet azzal a géppel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #24413 üzenetére

    Hát 1st gen-t már nem vennék, van a környezetemben egy 1st gen I3, az már azért érezhetően kevés, de alapgépnek tényleg 2-3-4th gen I3, + 8GB RAM + (120-as) SSD.
    Ahogy mondod is, 8de ez az amit sokan nem értenek meg) ez alá bemenni anyagilag nem éri meg, mert alig spórol, miközben óriásit veszít a teljesítményből.
    A fentebb említett Józsikás történetben is azért nem engedtem és inkább egészítettem ki saját zsebből, mert 20 ezerrel kevesebbnél már nem az 1200-as Tualatin lett volna 256MB RAMmmal, hanem a 600-as Celeron 128-al, ami pont a fele (sőt teljesítményben a Tualatin IPCje miatt inkább 45%-a ) lett volna. Miközben 80 ezerből 60 ezret csináltunk volna vég árként. És lett volna egy gép, ami sweetpot helyett egy olyan amin rögtön több dolgot is kellene fejleszteni.
    De jöhetnék Zoltánnal és a Q8400-assal is, ahol végül csak 50 ezerben állt meg a project, némi extra utánajárással és szenvedéssel, de a végeredmény még ígyis rosszabb, mert van egy teljesen zsákutca platformja. (jó, meg lehet csinálni az érvet, hogyha egy 4th gen I3-at vesz, akkor is zsákutca lenne már azóta, de összességében még mindig eladhatóbb és gyorsabb lenne).
    Neki mondjuk még aza hülyesége is megvolt pl VGA vétel előtt, hogy megnézte, hogy a játéknak mi a minimum VGA ami kell, és akkor azt célozta be. Utána meg ment a sírás, hogy minimum grafikán is gyökkettő FPS-el szaggat a játék.
    Ideális esteben játékhoz úgy veszünk VGA-t, hogy megnézzük mi az ajánlott, majd attól picit felfelé - vagy ha olyan rendkívüli helyzet van mint most volt a piacon - picit lefelé eltérve, de tudjuk mit keresünk. Mert a valóságban még ígyis lehetnek meglepik, a gyengébb CPU miatt, vagy jön egy patch és nő a gépigény stb.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #24446 üzenetére

    ... és korhű is xD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #24461 üzenetére

    Félreértesz! Nekem is volt ilyen időszak, pont azért mondom. 2010 vége és 2015 között nagyon kemény időszakom volt, pedig végig dolgoztam. Nemhogy egy fillért nem tudtam félretenni, de még egy lassan, de biztosan növekvő adósságspirálba is kezdtem belekerülni, mindezt úgy, hogy közben a legolcsóbb párizsit és májkrémet vettem a boltban, mindenhová gyalog mentem, leépítettem a bulizásokat, meg lemondtam egy csomó mindenről. így 4 évig egy szöget sem tudtam venni a géphez, de nemhogy a géphez, de amikor kihalt a bojler, akkor megtanultam melegvíz nélkül élni, mikor leállt a hűtő akkor megtanultam olyasmit vásárolni és olyan helyen tartani, hogy egész jól tudtam nélkülözni a hűtőt stb. Na, meg adtam el amit csak tudtam, HDD-k, laptopom, antik fali inga óra amit még a nagyszüleim hagytak rám :( képregények a gyűjteményemből stb. Eladtam egy csomó mindent amit akkor is és azóta is bánok. :(
    Azért írtam, hogy amikor az ember ilyen helyzetben van, akkor a legkisebb gondja az, hogy egy elavult számítógépet hajt, és ezért írtam azt, hogy ahol nincs 2-3 hónap alatt 50 ezer egy gépre, ott komoly baj van, és nem a gép az.

    Ismerősöd talán arra gondolhatott a félretevésnél, amire egy átlag ember, amikor a másikat figyeli. A legtöbb átlag embernek becsúszik napi 1-2 automatás kávé, havi X doboz cigike, X doboz sörike, 3-4-5+ meki/burgerking stb, bulika, impulzus vásárlás a boltokban, autó(k) fentartás(a), különféle előfizetések, és sok más hasonló dolog. Észre sem veszik, havi szinten súlyos tíz (sőt ismerek olyan embert aki ) száz ezreket tol ebbe bele észrevétlenül. (egyszer néztem egy videót, hogy 10 dolog amit tegyek és sokkal több pénzem lesz. 9 dolgot a videó nélkül korábban is tettem és nem volt, mert a szinte nincsből nem lehet).

    Nekem egyébként ebből az vezetett ki, hogy ki tudtam menni külföldre dolgozni. Már 2012-ben láttam, hogy ez lesz a megoldás, de csak 2015ben jött össze, akkor is több dolog egyszerre való szerencsés állásával, és áldom magamat, hogy mikor eljött ez a pillanat, akkor egyrészt felismertem, hogy ez az a pillanat, amikor cselekedni kell, másrészt volt bátorságom mindent magam mögött hagyni és a teljesen ismeretlenbe elmenni. Mindezt úgy, hogy tudtam, a hazajövés jó ideig nem opció, akármi is történjék. Aztán bejött, hazajöttem, és mindent rendeztem, meg lett minden. Az tartozások rendezése, és az új hűtő és bojler után a gépfejlesztés is napirendi pontra került.

    Aha, most látom, hogy megvilágosodtál, mit is írtam, mindegy, már nem törlöm ki amit leírtam, hagy maradjon meg az utókornak :D

    A munkakör, egy internetszolgáltató ügyfélszolgálati munkatársa.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz radio11 #24462 üzenetére

    Erről van egy nagyon szép példám. Volt a faluban egy romániából áttelepült srác. Fiatal, 22-23 éves forma.
    Elment Hollandiába dolgozni, valami mezőgazdasági fóliasátras melóba. 1 hónap után otthagyta és hazajött, mert nem tetszett neki. Addigra vele volt a 750 ezer ft-ért vett, legújabb iPhone-ja és boldogan mutogatta, hogy ő a Jani egy ilyen telefonnal, és mekkora király.
    Két hét múlva a kocsmában, meg az utcán árulta - az addigra törött kijelzőjű - telefont 150 ezerért, mert nincs pénze konkrétan kajára sem.
    Pár nap múlva hazahúzott Romániába, azóta se láttuk.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24466 üzenetére

    Ez is abszolút megvan. Nem egy "család"hoz mentem én is, ahol apu anyu is nyomatta a szeszt, de hétköznapi szinten is.
    Hátast dobtak ha azt mondtam, hogy 30 ezer, miközben ennél többet ittak/cigiztek el havi szinten. De más volt a prioritás.
    Közben a gyerek meg Celeron CPUval meg 2GB RAMmal akart legújabb címeket futtatni (2020) FullHD-ben és még majdnem én voltam a hibás, hogy miért ilyen drága ez?
    Az átlag magyar (legalábbis itt falunk) alkoholista, tapasztalataim szerint. Apu hazamegy a 3-6 sör alap, aztán eldől, mert holnap is meló. Az asszonyka meg kamillázik h vele ki fog foglalkozni (alig vár valami altesti kalandot, de sose mentem bele ilyen történetekbe) végül valami likőrrel csalódottan ő is álomra hajtja a fejét...
    A gyereknek meg hónapszámra a Celeronnal való játszogatás jut. Mert a gép úgysem számít ... még akkor se ha esténként a szülők mozija. Jah a 460P nem szaggat rajta, meg úgyis elalszanak rajta, szal mindegy. A lányuk meg gyök kettő FPS-el indította el a GTA3-ta mközben GTA5-özni szeretett volna. De legalább már rágyújtott csalódottságában (15 évesen) ...

    Vagy ott volt B. Atilla cimborám (egyik megrendelő) akinél egy Prescott 3GHZ-es P4-el kűzdöttünk még 2012-ben is (gaming volt a cél), költeni nem, de ha lementem cigi (kartonszám) és bor volt mindig volt. Nem tudtam úgy menni h az ne legyen. (legalább megosztotta velem, ami pozitívum). Meg új konyhabútor 600K-ért*, mert az hozza a legtöbb FPS-t. A gépre költés nem ment, a szoftveres optimalizációtól várta a csodát, 1GB RAM és valami sokéves bestbuy kártya társaságában. De volt PC újság DVD mellékletes előfizetés is, amiről már egy program sem futott értékelhetően, de ki volt jelölve a nagy cél, lehetőleg ingyen de tegnapra.

    Abból kijött volna akkoriban egy 2-3rd I7, 16GB RAM, meg egy érdemi VGA, SSDvel és 1-2TB HDDvel, amivel még ma is ellenne. Nem, ehelyett a 3GHZ-es Prescottot kellett foltozgatni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #24489 üzenetére

    ... többet keres :D
    Igen, hát ez a valóság.
    Szebb napjaimban tavaly előtt nekem is megvolt ennyi :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz radio11 #24488 üzenetére

    Van egy haverom aki szintén ennyit keres nettoban. Neki most éppen nincs még kocsi sem, de neki az a szokása, hogy annyira nem tudja beosztani a pénzt, hogy folyó hó 25-e után már kölcsönkéreget, amit 5-én persze visszaad. De egy panelben lakik, kocsi sincs, és mégis elveri a lóvét, számomra rejtély, hogy hogyan. Bár mondjuk sarki kocsma, meg cigike mindennap van, ahogy taxizás is sokszor, ha pedig utazni kell akkor csak az IC 1. osztály létezik... Pedig emlékszem rá, mikor még a személy másodosztályon (sőt egyszer marhavagonban) zötykölődtünk a Balatonra, málhában az otthonról hozott konzervekkel, és párezer ft-al a zsebben, hogy ennek ki kell tartania 4-5 napig. Más idők voltak, az ember könnyen megszokja a kényelmet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24509 üzenetére

    Hát lehet, hogy nem egy türelmes csaj. Mindenesetre végig vártam, hogy a végén bekapcsolja és jól nem indul el a gép (pláne, hogy az alaplapra a power, reset stb.-t rá sem kötötte), de sajnos ettől az örömtől megfosztott minket ;]
    Gondolom a gép első útja a szervízbe vezetett, hogy nézzék már át összerakás és indítás előtt, mert ki tudja ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz totron #24510 üzenetére

    Azért nem jó, ha az IC 1. osztálynál kezdődik az utazás, mert akkor lehet hogy ritkábban utaznának, de ha kell - jegy nélkül akár - megtennék azok is, akik abszolút nem odavalók, és jobban örülünk nekik, ha a személy másodosztályon maradnak. Vagy még találóbb lenne a marhavagonban.

    Hát keletmagyar faluban élek (és hidd el a környéken még a legjobb-ban) és látok dolgokat, amik egyfajta néplélek tükör.
    Bizony vannak filmre érdemes storyjaim, de az általad említettek épp a művészfilm kategóriájába mennének, ha lenne pénzem filmet készíteni, akkor két egészen más témakörnek esnék neki, ami egyébként szerintem populárisabb is lenne.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #24515 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy hogy kell megnézni, de nálam is volt 1-1 helyen újrajátszott rész. A fejé kissé szoknom kell (némelyik lengyel csaj ilyen), de a teste az olyan perfekt, hogy azonnal vinném napira.
    Persze csak duálba az asszony mellé :D ő egyébként jobb gépszerelésben ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #24516 üzenetére

    Egyébként hihetetlenül könnyű a mai csajoknak szerintem a nyugati világban.
    Egy átlagosan kinéző csaj is, azzal hogy nő, már pl ha tech vonalon nyomul rögtön sokkal több feliratkozót szerez magának mint egy sokkal profibb srác, aki 10× annyi energiát tesz bele.
    Aztán ha nem akar semmit sem csinálni, akkor meg ott van az only fans, amivel gyakorlatilag minimális energiabefektetéssel teljes biztonságból kereshet annyi pénzt, amennyit akár középkategóriás prostiként sem tudna.

    #24518 BiP : teljesen vegyes vágott, nyilvánvaló, hogy ő maga a content.
    Jóféle csaj egyébként, bár Lengyel Ligában maximum is erős középkategóriának mondanám, mindennel együtt.
    Bár, ahogy fentebb írtam, ma egy középkategóriás csajnak ha van esze, akkor 17-40 éves kora között érdemi munka nélkül is megtud élni, minimális energiabefektetéssel. Addigra meg csak leakaszt magának egy férjet, aki eltartja, mert elég csak kitennie lábát a házból, máris kapja az ajánlatokat, pláne ha "felismerik".

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #24529 üzenetére

    :C :DDD
    Hát igen, mint írtam az arcát kissé szoknom kéne, de szerintem menne, ha amúgy nagyon velem akarna lenni :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24563 üzenetére

    Igen, ez abszolút ismerős.Te akarod átverni, nem az aki fele annyiért rájuk lőcsölte a negyede annyit sem érő gépet.
    Ezért voltam szerencsés, mikor nagykeráron áfa nélkül tudtam a cuccokat. ármelyik boltból bármelyik hardvert mutatták, ha 25%-alk olcsóbb árat mondtam rá, mind hanyatt esett és még akkor is volt rajta hasznom. 150 ezres gépet 125-130ba tudtam úgy, hogy abban már a telepítés és a szerelés is benne volt. Pörgött is az üzlet rendesen, boldog boldogtalan jött hozzám, gépbővítés és új gép ügyében, volt oylan délután, hogy nem is egy helyre kellett mennem. Hónapokig éltem abból, hogy gépeket építettem, bővítettem, javítottam másoknak, "rendes" munkahelyem nem is volt, mégis jól éltem :)

    Ma már a 8GB RAM alap, azt mondom, hogy az alatt nem szabad se építeni se venni gépet, még a régi C2Q alapú gépekbe is minimum annyit tennék. Zoltán haverom apja ma még C2Dvel és 3GB RAMmal van, láttam nála a Win7-et, simainternetzés kész gyötrődés a géppel. De most döglik az alaplapja, az öreg 50-60 körül nézeget gpeket. Ha nem olyan mint a fia, akkor leszakíthat valami 4-6th gen I3-at, 8-16GB RAMmmal, az neki űrtechnika lesz.
    10 éve azért az SSD-k még eléggé kicsik és lassúak voltak, ilyenkortájt a 128-.asok még az elérhető ár felett mentek, és az akkori SSDk sebessége messze elmarad a maiaktól. Persze már 2011-ben nézegettem h majd kéne SSD, de azért később lett nekem. Olyan 2016 után mondtam azt, hogy új gépet már nem szabad SSD nélkül építeni.
    Van itt a közelben egy vegyesboltos. 2020 decemberében panaszkodott, hogy lassú a 2nd gen I3, és mit vegyen bele? Boltba kéne csak nyilvántartó meg netezés meg ilyenek menjen rajta, játék nem kell. Mondtam neki, hogy a gép maradhat, +4-8GB RAM és a HDD helyett SSD. Mentem 1-2 hét múlva és hálálkodott, hogy a 4GB mellé lett +8GB RAM meg HDD helyett egy SSD, és rá se ismert a gépére.

    Kollégádtól még anno (2000-et írtunk) osztálytársnőm jut eszembe : Azt mondja nekem (egyik legjobb csak az osztályban) hogy szarakodik a gépe, megkéne nézni. Kérdem és milyen gép? Erre rávágja büszkén, hogy bézs színű. De mondom mégis milyen gép??? Azt mondja, hogy "hát szép meg új". Másnapra megtudta, hogy "Pentium II", ám amikor kiszálltam, akkor egy 366-os Celeront láttam 32MB RAMmmal, meg 3GB HDDvel (pont mint amilyen gépem 1 évvel akkoriban nekem is volt, csak nekem már komolyabb VGA meg 96MB RAM).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #24590 üzenetére

    Amúgy foglalmam sincs, hogy miért van ez a fixáció, hogy csak új gép, új autó stb kell. 2-3 hét múlva már nem lesz az egyik sem, a felár viszont igencsak jelentős lehet. Ok, most legutóbb én is új gépet vettem, de ennek az volt az oka, hogy egyrészt csak félkonfig volt, másrészt olyan modern cuccot akartam venni, sok garanciával (és ezt hajlandó is voltam megfizetni), amit amőgy használtan még amúgy sem lehetett volna kapni (pl a frissen akkor megjelent B560-as chipset, ami még csak Asrockban létezett, és többen kérdezték a fórumon tőlem, hogy milyen? meg megéri?) Mindezt azért, mert minium 5-6 évre terveztem az alapokat. (ehhez képest volt egyrövid időszak mikor szinte ingyen tudtam volna 11400F-re váltani, de nem győzött meg, pláne ha hozzávetem a sok szerelést és egyéb nyűglődést.

    Pont tegnap költöztettünk egy vadi újépítésű igényesen kivitelezett társasházba a leendő lakók konyháját. (hűtőszekrény mosogatógép, mikró, konyhapultok, szekrények, tűzhely stb. )
    3 szintes társasház, vadi új, igényes 60-70 Milla / lakás (és nem is nagyok! 40nm körülieket kell elképzelni), és akkor nincs lift!!! Ok, 4 emelet alatt nem kötelező, de húsbavágó volt, hogy a full extrásnak hirdetett vadi új házban egy nyomorult lift nincs! A tervező szerintem a lépcsőház megépítésekor pedig nem gondolt arra hogy az emberek berendezési tárgyakat vinnének be, ugyanis szűk lépcsőház, éles fordulókkal, félemeletben lévő lakásokkal, egy igazi masszív rémálom volt!!!

    #24571 looser : Szívesen.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #24622 üzenetére

    Pontosan.

    Én pl próbáltam már MAC-et és Linuxot is, és megállapítottam, hogy minkettővel maximum is töredék hatékonyságot tudnék hozni.
    A Linux szerintem azoknak való, akik élvezik, hogy 20 kattintás/20 terminál sor, ami a Windowsban egy. (szerintem a Linuxot az szereti, akinek vagy nem volt pénze/ismerőse Windowsra gyerekkorában, vagy pedig jobban élvezi az utat mint azt, hogy célhoz érjen).
    Volt nekem is ilyen időszakom, de amikor a gépet elkezded munkára használni, és létezik a határidő, akkor nagyon-nagyon sokat számít a használt szoftver kényelmessége, és az, hogy tudd mit hol találsz! Tegnap pl 20 perc alatt megcsináltam egy feladatot Windows paintben, amit bármilyen más az adott gépen lévő szoftverrel több óra lett volna. Pusztán csak azért, mert tudtam rögtön, hogy a paintben mit hol keressek, mit hogy csinálok stb. Nem érdekelt, hogy a gépen van nagyobb tudású szoftver is, mert azt adott esteben ott helyben kellett volna kitapasztalnom.

    Van minimális tapasztalatom a mac-el is. Kész rámálom elnne azon is dolgozni, semmit nem találok, de még az ablakot is a másik oldalon kell bezárni ... Minden percet büntetésnek fognék fel, amit azzal kell töltenem.

    Szerintem alapvetően két féle Windowsos user van céges környezetben (aki nem rendszergazdi vagy infós) :
    1. Most ültették le elé 2-3 éve a céges felzárkóztató tanfolyamon magyarázták el neki h ott kell bekapcsolni, ide kell kattintani stb. Néha még ma is a puskájára néz, vagy épp büszke rá ha nem kell. Fogalma sincs, hogy mit csinál, miért csinálja, csak tudja, hogy neki ezt kell csinálni. Egy ilyet teljesen kivégzel egy új oprendszerrel, fejében a kékhalál már attól ha nem a szokott betöltőkép jelenik meg.
    Ismerek ilyen srácot, aki a belügyminisztériumban dolgozik, fiatalabb mint én, 2009 óta van otthon saját gépe, 2020-ban megdöglött a gép, de nem baj, úgyis csak a youtube-ig jutott vele, egy programot nem tud feltelepíteni, a játék szerinte hülyeség. Most asszem 4GB RAMmal már nem túl jó lenni, ez már az új gépe volt a de ez is valami alap FM1-es AMD CPU, SSD nuku stb. Semekkora szórakozás nem volt neki az a gép szerintem nem is csoda h nem érdekelte, pláne, hogy mint mondtam egy program telepítésig nem jutott el tudásban. (erre jó példa az én Athlon XP-m, ha nem húzom meg kisérletezgetek vele, akkor ki van kapcsolva, mert semmi érdemi dolgot nem tudok vele csinálni már).

    2. Tizen-huszon éve Windowson szocializáldott (ilyen vagyok én is), mély beidegződésekkel, valamekkora user szintű ismeretekkel, elboldogul- Tudja mit csinál és miért, az egyszerűbb vagy akár a bonyolultabb hibákat is javítja, pár szakirányú programot ismer. Képes az önálló egyedüli munkavégzésre.

    Szerintem belátható, hogy mindkét kategóriával óriási kiszúrás lenne, ha váratlanul Linuxra vagy MACre cserélnék a dolgokat. Aztán hamar a cégvezetőkkel is, amikor a hatékonyság töredékére esik, majd lehet drága tanfolyamokkon felzárkóztatni a dolgozókat, további kiesések árán.
    Annak idején emlékszem sokakban a Win9Xről WinXPre való váltás is komoly törést okozott. (bennem meg amikor megláttam a Windows 8-at :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #24629 üzenetére

    Nekem hamar szokott menni, pár óra mire kitalálom mi lesz a gép, és a költségvetésem szabja meg. Ok, én eléggé benne vagyok napi szinten miből mit érdemes.
    Most legutóbb is így lett volna, de pont egy hosszabb (pár hónapig egyáltalán nem foglalkoztam a dologgal) kitérő után térem vissza. Pint magasak voltak az árak, mindneki le akart beszélni az új modern technikáról lévén drága, nem ismerjük stb. Lettem 1st gen Ryzen 2nd gen Ryzen irányba terelgetve, kínai lapos Xeonokon, ahányan voltak annyit mondtak, végül 2 hónap után ugyanúgy a legújabb Ryzen VS legújabb I5 kérdéskörön álltam. 10400F lett belőle ... Igazából ezt volt nehéz eldönteni, hogy Ryzen 3600 vagy 10400F, de előbbinek pont emelkedett azára, utóbbinak esett.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #24638 üzenetére

    Amikor a nyelviskolában dolgoztam, akkor az első nap átvetem az Admin szerepét a főnökömtől akinek ez fel sem tűnt hónapokig. (ő volt a sima user, én meg az admin). Majd párhónap múlva felvetette, hogy lehetnék a rendszergazda is, ha már értek a gépekhez. Mondtam neki h Ok. és jól nem csináltam továbbra sem semmi olyat ami előtte sem. (addigra már volt játék a gépen, backup a legfontosabb otthoni adataimról --> akkor épp csak 1db HDD-m volt, és backup meg kell, főleg jó ha földrajzilag messzebb van - cserébe a céges adatokról is volt itthon backup, ami egyszer nagyon jól is jött)
    Szóval van olyan user aki megérdemli az admint. :)
    (és emlékszem hogy középsuliba mi nem érdemeltük meg, de szereztünk magunkat, meg megkerültük a szabályokat, pl a temp mappába telepített Quake 3-al és társaival).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24675 üzenetére

    Úgy emlékszem 10 éve a 120-asok még eléggé drágák voltak. Az enyémet azt tudom, hogy 2015ben vettem, megkésve, de az anyagi helyzetem tehetett róla

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24681 üzenetére

    Én 12990ft-ért OCZ Agility3 120GB-at. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #24684 üzenetére

    Majd megmondom Tivadarnak :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák