Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz cbmfan #2109 üzenetére

    A gépeim története, a főbb változatokkal (pl 1700-as Celeronnál kimaardt a Savage 4, GeF2, 1-2× Voodoo 2 időszak) : 
     
     
    1989-1999 :
    1. C64 1MHZ Turbo Chip, VC-1571II + VC 1541II copy station, VC 1541, Datasette, TT7 Freezer, Citizen 120D, Joystick
     
    1999 : 
    2.Procomp Via 133Pro, Celeron 366MHZ, 64MB -> 32MB SD66(->96MB->192MB), S3 Trio 4MB (->ASUS V3400TNT 16MB), 3.2GB Seagate, 32X Sony CD Rom (1999-2001)
     
    2001 : 
    3.Via Tomato Celeron 466 @ 585, 192MB RAM (+128MB), Manili TNT2 M64 32MB  , 2X20GB HDD, CD ROM meg ház nem volt... 
    Ez akkor amúgy nagyon hobbitka gép volt! (2001 nyara-2002 nyara)
     
    2002 : 
    4.Abit BD7, Celeron 1700MHZ @ 2000MHZ, 640MB DDR, GeF3Ti550 128MB KE, 80+80GB HDD, LG Combo 12X8X32X8 ++ 56K matávos net (2002nyara - 2003 nyara)
     
    4/B:Intel lap, Pentium I 133 @ 166MHZ, TALLUX cooler, 16(->96->128EDO RAM),  S3 Trident 512KB, 1600MB WD HDD + 8.4GB Quantum, LG Combo 12X8X32X8 ++ ISDN 128/64K (2004 nyara egy időre, aztán ment második hobbi gépnek, végül 2006ban kölcsönadtam és többet nem is kaptam vissza :(
     
    5.2003 nyarától - 
    ASUS A7V8X-X (VIA KT400) 
    AMD Athlon XP 1700+@2700+ T-Bred "B" (11X133->13X166) 
    512Mb Samsung CL2 333 
    INNO 3D GeF3 Ti200 @ 550 128MB TV-OUT (175@230 / 400@550) 
    120GB Samsung (7200) + 80GB Maxtor (7200) (ATA133, FAT32) 
    LG 12X8X32X8 
    ASUS SoundMax GPro 3D Sound 
    ADSL 1024/128K (2004-től) 
    19" monitor 
     
    Windows XP + Windows ME 
     
    Ez lett fejlesztve :
     
    2006/3007 :
    ASUS A7N8X-E DLX
    AMD Athlon XP 1700+@3400+ T-Bred "B" (11X133->16X166) 2669MHZ
    1GB RAM (CL2; 333)
    Galaxy GeForce 7300GT 128MB DDR3 8X AGP
    120GB Samsung (7200) + 80GB Maxtor (7200) (ATA133, FAT32) 
    LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B ValueSelect 
    ASUS Soundstorm MCP-T
    Mercury 400W
    ADSL 8Mbit
    LG 57i Flat monitor 
     
    Windows XP + Windows ME 
     
    Ennek a gépnek létezett egy "BIS" változata immár 16×166-on 2669MHZ-en, a nagyon kései kiadásában már 2GB RAM szolgált 2×160-as winyóval.
     
    Ez végül kicsit több mint 6 évig volt szolgálatban. Sőt, igazából tovább, de főgépként 6+ év után levelátásra került.
     
     
    6. 2009 :  
    ASUS M4A785D-M PRO
    Phenom 9500 (X4 2.2GHZ, 4×512KB L2; 2MB L3)
    2GB Geil RAM 1066
    SAPPHIRE HD3870X"2 1024MB GDDR3
    1TB Samsung HD103UJ HDD
    LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B ValueSelect
    Corsair CX400 400W
    Teljesen egyedi modolt Gigabyte ház!
     
    ADSL 8Mbit
    LG 57i Flat monitor
     
    Ebbe később a HD3870X2 helyett egy HD4850 került, majd a konfig végnapjaiban egy HD4890... 
     
    7. 2014 január : "Üstökös 1.0"
    Gigabyte B85M D3H
    Intel Core I3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
    Kingston Hyper X 8GB RAM
    HD4850 512MB RAM / HD4890 1GB RAM
    1TB Samsung 103UJ HDD
    LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
    Corsair CX400
    Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
    UPC 30/3Mbit
    Compaq V700 monitor
     
     
    7/B. - 2015 október : "Üstökös 1.1", új VGA, új monitor, SSD, és +2TB 
    Gigabyte B85M D3H
    Intel Core I3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
    Kingston Hyper X 8GB RAM
    Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
    OCZ Agility 3 120GB SSD
    1TB Samsung 103UJ HDD
    2TB WD Green WD20EZRX
    LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
    Corsair CX400
    Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
    UPC 120/10Mbit
    Belinea 10 17 05 monitor
     
     
    7/C. - 2018 szeptember : "Üstökös 1.2" új monitor, billenytűzet, egér, SSD  
    Gigabyte B85M D3H
    Intel Core I3-4330 (3500MHZ, 4MB cache)
    Kingston Hyper X 8GB RAM
    Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
    ADATA SU650 480GB SSD
    1TB Samsung 103UJ HDD
    2TB WD Green WD20EZRX
    LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
    Corsair CX400
    Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
    UPC 120/10Mbit
    ASUS VW195D monitor
     
     
    7/D. - 2020
    "Üstökös 1.3 BIS" 
    coming soon ... 
     
    #gépem #history

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Gabibácsi #2130 üzenetére

    Már nem emlékszem, de 1MHZ-es volt meg valami turbo változat. C64II volt. De van egy C64-I-em is.
    Jah meg volt hozzá TT7-es cartradge.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz mephi666 #2138 üzenetére

    "meg napi program volt haverokkal, hogy bejárósok voltunk, sok idő volt buszig és ilyenkor gyűjtöttük a szórólapokat a város boltjaiból :DDD otthon meg fejben raktuk össze a jobbnál-jobb konfigokat, amire persze a büdös életben nem volt pénzünk :D 1-1 komponens komoly életutat járt be a faluban: pl a 4mb-s voodoo1-et valami 5ezerért vettem és kb 2év múlva ennyiért adtam tovább... aki meg megvette, ő is később ugyanannyiért :)"

    Nálunk detto ugyanez volt! Volt külön konfigos füzetem is, ahová leírásra kerültek a különféle árkategóriás gépek (jellemzően 100K, 150K, 250K) meg egyedi rendelések, meg a fejben épült konfigok. És persze ugyanazzal az 1-2haverral minden héten jártunk midnen szá,mtech boltban érlistáért, meg kérdezősködtünk, de csak nagyon néha vettünk valamit.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MonsteQ2002 #2141 üzenetére

    Valamikor nagyon rég dolgoztam is ott. (2004 környéke)
    Akkoriban is gyors net, és gyenge gépek volt a képlet.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #2153 üzenetére

    jah, az összes számteches újság bezserzése és az ottani hardverekre történő nyáladzás nekem is megvolt. :D
    Annyira h a Gamestarból is szinte csak a HW részt néztem, kedvencem meg a PC Word, meg a Chip volt. Gyakorlatilag csak a hardver, a géptesztek, meg a HW tesztek érdekeltek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pirosvilamos #2158 üzenetére

    Az egy nagyon jó dolog volt. Tartalmazott egy very soft bootot asszem alapból (ebben nem vagyok már biztos), azt tudom h floppyról gyorstöltött minden játék. Ezenfelül volt egy zöld és egy fehér gomb rajta, az egyik menü volt, amelyik bármely játékban kínált pause funkciót, illetve bármely játékban, bárhol(!) lehetett menteni a játék állást, amit simán TT7 nélküli gépen is lemezről bármikor visszalehetett tölteni (prg kiterjesztésű memóriakép volt, ha a játék nem volt "utántöltögetős" akkor még a játék sem kellett a mentés beolvasásához és a játék folytatásához), lehetett screenshootot csinálni vele, közvetlenül akár nyomtatóra is. (tehát a screenshootot nyomtatta a gép kifelé, közben te játszhattál tovább a játékkal, és ehhez semmilyen külső vagy plusz program nem kellett). Ezenkívül lehetőség volt sprite-sprite vagy sprite/háttér ütközések letiltására, a programok megkerülésével, ezért sok játékban nyert az ember egyfajta cheatet (persze voltak játékok amik megbolondultak tőle).
    Ezenkívül rendelkezett egy hard reset gombbal is, vagyis RESET gombbal látta el a gépet.

    Az említett funkciók egyébként a cartridge memória részén futottak, így az alap 38911K szabad memóriából nem vettek el erőforrást.

    Röviden : Durván élhetőbbé tette a C64-est, bár igazán csak floppy meghajtós gépek tudtak belőle profitálni (gyorstöltés és mentés csak lemezzel működött).

    Nekem 1998-ban sikerült szert tennem egyre, ha jól emlékszem, akkor valami 17000ft körüli áron (vagyis egyáltalán nem volt olcsó mulatság, de az utolsó fillérig megérte!).

    Szóval, nekem van egy :
    https://kepkuldes.com/images/ff31d7c79c7b7e6f4a61daef02aca7b0.jpg
    https://kepkuldes.com/images/6df2d73ac26f120c30c9eac066f80828.jpg
    https://kepkuldes.com/images/8f9c78c407e0106e3a7b7e1175121bc7.jpg

    Megelőzve kérdésedet, egyenlőre nem tervezem eladni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pötyi #2163 üzenetére

    Debrecenben, de természetesen mindig kerestük, mi hol a legolcsóbb. Volt olyan h papíron olyan gépet raktunk össze amiben 5-6 boltból voltak az alkatrészek, hogy mindenhol a legolcsóbb legyen

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Gabibácsi #2173 üzenetére

    nem tudom, hogy Final lenne-e? Mert láttam olyat de emlékeik szerint az másabb. Meg enenk a dobozára TT7 volt írva.

    SD meghajtó? mire gondolsz ezalatt?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz pirosvilamos #2175 üzenetére

    Nem tudom milyen. Csak egy 7-es van rajta a dobozán meg az volt, hogy TT7.
    De nincs valami Commodore-os topic? nem kéne átmenjünk ezzel oda?
    Ez itt erősen off már ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BomiBoogie #2182 üzenetére

    Egyetértek Lenry-vel. Várjuk a storykat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nyisziati #2188 üzenetére

    Akkor javaslom mondjuk szerényen ezt a topicot Comjmodore-os dolgokra :
    https://prohardver.hu/tema/commodore_64_es_a_newcomer/hsz_951-1000.html

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ðávid #2194 üzenetére

    Sok ember van sajnos ezzel így, hogyha 100 ezer a keretösszeg, akkor az inkább legyen 80, és annyival szarabb is, minthogy 101 ezer legyen. Mert ugye az egy ezres. Ami sok pénz. Fél nap alatt elkajálja/elissza/elszívja. De nem éri meg, hogy egy kicsit jobb legyen a gép. Főleg laptopnál öngól ez, ahol utólag nem tud bővíteni. Némelyik még meg is jegyzi "elég ez nekem (csak egy kis játékra kell)". Aztán 2 hét múlva mehetsz hozzá, mert lassú a gép. Szemrevételezés / Reinstall után derül ki, hogy nem az oprendszer lassult le, hanem maga a gép kicsi neki, és most te oldd meg a problémát. INGYEN. TEGNAPRA.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz E.Kaufmann #2207 üzenetére

    Elég Debrecen gyanús helyeket sorolsz fel... :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Dante73 #2209 üzenetére

    Igen, ez a semmi komolyra csak játékra kell.
    A múlthéten írtam a középsulis kis csajról aki egy magos 2GHZ-es procit kapott 1GB társaságában GTA-zni :D És szerintem nem a GTA1-2 volt a céljáték.

    A csíkozós képernyő betörős postodról, pedig a #94-es hozzászólása jut eszembe ennek a topicnak, mikor eladtam a laptopom, és visszahozta a szerencsétlenje, hogy nem jó a VGA driver telepítsem újra ... és persze ő nem ejtette el... Aztán csak elszólta magát, hogy de.
    De ha érdekel bővebben az eset, ebben a topicban a #94 -es post. Érdemes elolvasni.

    Amitől szintén ki tudok ugrani, amikor valakinek sürgősen kell a gép, de nem költene hardverre, ami neki kell. Hanem adj egyet kölcsön (majd visszaadom... egyszer, valamikor, ha elég sokáig élünk) vagy add már ide kifizetem (majd egyszer, valamikor, áron alul). Volt olyan aki 20 ezer ft-os tápot akart 3 ezerért, már ki se szereljem a gépéből, jövőhéten majd odaadja. A 3 ezret. Nem lett tápja, legalábbis tőlem nem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2213 üzenetére

    Neeeem... az se. A netezős meg szövegszerkesztős is semmi, mert az sem nagy dolog, meg a (HD)film se, meg a játék se... Minden (is) kihozható a legolcsóbb gépből. Te nyilván valami megszállott hülye vagy, hogy három-négyszer annyiért veszel magadnak gépet, meg őt is kétszer akkora befektetésbe akarod beleterelni mint amennyit ( = nagyon kevés) ő szánna rá.

    Meg hogy 80-100 ezer ft milyen kuva sok pénz, és hogy ezért a gépnek mindent (is) kell tudnia. Azért persze ha úgy alakul megveszi a 2-300ezres iPhone-t, kifizeti a 8-10millát a kocsira, mert hogy annak meg annyi az ára... Valahogy mindenki a gépen meg a te szakértelmeden és munkádon akar spórolni.
    Apropó szakérteme : Az nekik nem azt fedi, ami a ténylege szakértelemedet jelent (hibakeresés, újratelepítés, gép összerakás) hanem azt, hogy ha te értsz hozzá, akkor te fele/negyed áron megtudod venni a hardvert, mert nyilván tele vagy ilyen trükkökkel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2230 üzenetére

    Na most sokszor zavar van az emberek fejében, a gyakori amikkel találkozok, abból az egyik pont ez : kénen etre valami jó gép. letöltés = a letöltött anyag, magyarul, akkor jó a letöltés (vagyis a játék amit letöltött) ha jól megy. A másik népszerű : facebook = internet

    Ez még a jobbik eset, mert legalább van pénze és megakarja venni a I7 3770-et. Persze, attól nem lesz gyorsabb a net, de azonkívül minden (is).

    Én már most ott tartok, hogyha valaki azzal jön h nem nagy igény csak játszani a gyereknek, akkor megkérdezem mennyi a célösszeg? és amennyit mond, megrántom a vállam, ha 50 ezer laptopért, akkor választunk olyat. Utána a gyerek megkapja a Super Mario-t, mert úgyis csak játszani kell. Kivéve persze, ha benyögi fél max 1 éves játékok nevét, mert akkor persze korrektül közölni fogom vele, hogy ahhoz több kell.
    Egyszer lehet be kéne hülyíteni az egyiket, hogy azért iskell ezekhez a játékokhoz ilyen nagy gép, mert ezek már besegítenek PAKSon a reaktorok vezérlésébe, és ha nem oylan gépet vesz amin fullon fut a játék, akkor akadozhat az áramellátás a környéken miatta, vagy megbüntetheti az EON :DDD

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz HoaryFox #2238 üzenetére

    Persze, ez is igaz. A korábban már a topic hasábjain emlegetett Zoltánnak is, előző lakhelyén 1 Gigabites internete volt, E8600-as C2D-vel, 2GB RAmmal, meg ilyen 250GB-os ATA winyókkal. Tizedét sem tudta kihasználni, mert a gép nem bírta, olyan tempóvbal fogadni az adatokat, ahogy azok jöhettek volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2242 üzenetére

    De az egész abból indult ki, hogy ismerek olyat aki 2019 októberében még 2GB RAMmal és jó régi ATA winyóval próbálta mindezt az 1Gigabitet kihasználni. Nagyon szerény sikerrel...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #2244 üzenetére

    Azok jó kis gépek voltak a maguk idején. Emlékszem, nem egyből lehetett B55-öt csinálni. Másoknak csinálgattam, mert én akkoriban még stabilan éreztem magam alatt a 4 magot a Phenom 9500-al.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2245 üzenetére

    Ismerek valakit, aki mai napig egy 2nd gen I3-al tolja meg 3GB RAMmal. És ezen dolgozik. Igaz, "csak" mesekönyveket ír. Azt mondta, neki ez word-re, meg arra h néha googleben képet keressen / scanneljen rajzokat, bőven elég. Pedig az illető akár 1Milláért is vehetne gépet, figyelembe véve az autóját, a házát, és úgy az anyagi helyzetét. De neki ez egy cél eszköz, amire 3 éve (mikor legutóbb beszélgettem vele) azt mondta h neki még ez overkill is tulajdonképpen, csak azért lett ez, mert az előző gép tönkrement. Valami alap ADSL-je volt, merthogy mindegy, úgysem töltöget le, csak legyen net.
    Játszani ott volt a gyerekkel a legújabb Xbox, TVzni a fél falat beborító hatalmas szuper TV... Valahol ez is érthető mindset.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2251 üzenetére

    Ha visszakeresel "Zoltán" barátomra, akkor látni fogod, hogy vannak bajok ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz koby11h #2279 üzenetére

    Az ilyenek mindig kiakasztanak.

    Jó múltkorában (kb 1 éve) az egyik hozzám is beállított egy zacskónyi (kb 20db) 32-64MB-os SD RAM modulokkal!!! Természetesen koszosak voltak, pár kopott is, volt amin az aranylábak sem voltak jók. Azt mondta h ő 3 ezeret szeretne darabjáért, de tuti többért eltudom majd adni, merthogy van benne "ami nagyobb". (gondolom ezek a 64MB-os modulok lettek volna).
    Mondtam neki h én meg egy 1959-es Cadillacet, de sajnos mégsincs :( ellenben ha valami retróshoz elviszi az egészért kaphat mondjuk 300ft-ot. Visszaraktam a zacskóba, és kezet mostam.
    Persze jött h ne csináljam már, legalább 20 ezret adjak érte és itthagyja. Mondtam neki h nekem ez ingyen sem kell, de vigye el egy bontóba, ott majd tuti jól keres vele. Na ezzel félig boldogan félig rám haragudva elcsattogott.
    Annyira megnéztem volna a bontós arcát, ahogy a kisszatyornyi retkes SD modulért kimondja a kedves ismerősöm, hogy 60 ezret szeretne :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #2320 üzenetére

    Még csak 128-as RAM modul sem volt benne, nemhogy 256-os ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz IO.sys #2360 üzenetére

    Jó neked, én sajnos elhajtottam/leépítettem a sok nem fizető ingyenélő macskajancsit, pedig most hathatnék rájuk, hogy fejenként egy 5-ös, az fejenként egy 10-es ha alkudozni próbál, egyébként meg kell a pénz.

    Amúgy csak nekem aggályos ez, hogy még mindig van ingyenes upgrade meg gyanúsan olcsó kulcs? Egy elvileg folyamatosan frissülő oprendszer (ami elvileg az utolsó is lesz mert innentől szolgáltatás) ami elvileg most ki tudja milyen sok-sok évig támogatott lesz (ingyen) az tényleg ingyenes??? Nekem ez pont olyan hihető mint az, hogy Bill Gates szétosztja a vagyonát.
    Valami csavar lesz itt...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz IO.sys #2390 üzenetére

    "Pofátlanul olcsón" Pesti vagy vidéki mércével értendő? Mert az utóbbinálk azt jelenti, hogy miután megoldottad a fennálló informatikai problémát (és lemenetetted a kölök álltal formázott memkártyáról a digit fényképező (macskás és csecsemős pótolhatatlan) képeit) kimeszelted a ólat teddy ehngerrel és adtál enni a tyukoknak elkérsz 500ft-ot, akkor tényleg az vagy ... mert errefelé eza pofátlanul olcsó. Perzse csak két részletben 3 hónapos futamidő alatt.
    Én már jó ideje a "megkérem az árát de megéri" politikával jövök, mert az "olcsó" szó ezeknek azt jelenti, hogy egy 500-asért mindenre (is) az övéké vagy.

    Mindössze csak 160db? milyen kár ... :( Már alig várom amikor a 9700K-s I7-es proci 16GB RAmMmal még egy word futatására is csak akadozva lesz elég ... na majd akkor a sok paraszt rohanhat új gépért (én vagy megazdagszom vagy nem) de legalább rnegeteg elektronikai szemét kerül Afrikába meg az óceánokba :) Szép új világ :) Hozzanak ide is, biztos jót tesz majd a vineyardomnak (grapeyard / graveyard :D ) és a paradicsomnak meg a paprikának.
    Ellenben ezzel megvan a hetedik ok is, hogy miért nem szeretnék áttérni Win10-re. (ez a debloater izé, majd később hasznos lehet, de remélem, nagyon de nagyon soká)
    Nekem ugyanis gép munkára is kell, és nem fér bele h egy frissítés miatt összefhosott win pár óra / 1-2 napig térdenállva várja a kemény fhaszt (vagy inkább az aki dolgozna rajta?). Mert lefogadom h a határidős kötbéres melóknál az MS nem fizet kártérítést / ember napi díjjat arra, ha elszarnak valamit.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Újabb Zoltános történet következik.

    Tegnap előtt szereztem egy Samsung 850Pro SSD-t. Gondolkodtam, hogy berakom a gépembe, bár mivel van mellette egy 480GB-os SSD, akkor az menne gamimngnak ez meg 128-as akkor rendszernek. Akkor venni még egy SATA kábelt, fellőni újra a rendszert stb. Na mesélem ezt Zoltánnak.
    Zoltánunk rögtön lecsap a lehetőségre, és közölte, hogy neki biza kellene ez! 3000ft-ért... Mondtam neki, h komolytalan az ajánlata. Ekkor mondott 4 ezret, de beszereléssel együtt(!). Mondtam neki, hogy 4500ft-ba szereztem, plusz ezt kivettem egy újat helyette beraktam (és feldobtam, rá egy alap Win-t), szóval ez még az anyagáramat sem fedi be a 4000ft. Erre jött, hogy márpedig 7000-7500ért is tud már venni 120-as noname SSD-ket, és éppen ezért 4 ezer a vége.

    Komolyan nem értem az ilyeneket, hogy az ilyen bemegy a boltba és ott is alkudozik a kilós kenyér árán? vagy csak engem tisztel(nek) meg ezzel?

    Szóval lett egy Samsung 850Pro-m :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz #09634560 #2402 üzenetére

    Mivel ármester vagy gondolom ez jó ár is lett volna.
    Arra gondoltam h esetleg meghírdetem, mennyit lehet kérni érte? 100/100-as.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz #09634560 #2419 üzenetére

    Köszönöm szépen minden igényemet kielégítő válaszod. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #2424 üzenetére

    Igazából igen, említettem előtte, hogy lett egy plusz SSD-m, de elsőre nem gondoltam eladni, csak ő jött, hogy de jajj ez pont kéne is neki. Mindenestre belinkelem neki Sanci kommentjét, és megmondom, hogy új alapokra helyeződik az ár, ha esetleg mégis kéne neki :D

    Goldenfir... te jó ég xD

    @Gabibácsi : hát ja. :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #2401 üzenetére

    Miután Sanci38 megtippelte, hogy kb 9-10 ezret ér a cucc, Zoltánunk tudomására hoztam, aki közölte velem h egy random hozzá nem értő(!) szavára ne adjak, de ő ad érte 4 ezret. Ennyiért vigyem is el neki, és szereljem is már be, elvégre hát haverok vagyunk.

    Úgy voltam vele, hogy ennyiért akkor SE adom ha a polcon fog elporladni, legfelejebb veszek kábelt és majd beszerelem.

    De csak elkezdett a kisördög járni a fejemben, és elhatároztam hogy csinálok egy (nem csak gondolat) kísérletet, és bedobom kicsiny falunk FB adok-veszek csoportjába 9-ért az SSD-t, ha 2-3 napig nem megy el, akkor egyik nap hazafelé veszek egy sata kábelt és beszerelem.

    13:40 körül raktam fel 9 ezerért a Samsung 850Pro 128GB-os SSD-t. 16:15kor itt volt az ajtóm előtt az ember, pénzzel a kezében!! Házhoz jött. Alkudozás és variálás nélkül fizetett, majd távozott. Nemrég írt, hogy beszerelte, minden szuper, és örülés van! :) (jééé, léteznek ilyen vevők is?!)

    Ha belegondolok, valahol szerencse volt, hogy Zoltán nekiállt az 5000-es áron alkudozni, mert így igazából sosem fordul meg a fejemben, hogy valójában többet érhet a cucc, (ezúton is köszi Sanci38), hiszen így 4000ft-al többet kaptam érte, és még a beszerelést is megúsztam.
    Ezután azért az egészet megemlítettem írásban Zoltánnak is, aki mindezidáig nem reagált a történtekre :D

    Úgyhogy ennek a storynak a végére adok egy happy end-et.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz #09634560 #2441 üzenetére

    Már egy közös ismerősünk, (akinek mint kiderült régebben te is segítettél - mellesleg ha valakit érdekel, akkor Béla néven megtalálja egy másik (Gyulás) storyban mint szintén helyrerakó embert) helyrerakta Zoltánt, hogy ki a random hozzá nem értő tag.

    Egyébként meglepő módon reagált, ls kijelentette h neki most nem is annyira SSD kellene, hanem 8GB DDR2, amit még nem tudott szerezni. Merthogy szerinte 8GB DDR2 RAM + HDD kombó többet ér sebességben mint 4GB DDR2 + SSD kombó. Mondtam neki, hogy DDR2-t momentán én sem tudok szerezni (és ezzel nem is hazudtam, bár azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az SSD-s cirkusza miatt olyan nagyon nem is fogom magamat törni).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz *Ropi* #2442 üzenetére

    Engem az lepett meg leginkább, hogy milyen hamar, és egyből normális vevőt, aki még házhoz is jött.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz #09634560 #2450 üzenetére

    Teljesen igazad van, de Zoltánunk már tudja, hogy ő a RAMmal többet nyerne, és ki vagyok én, hogy ezt meg merjem kérdőjelezni? :D
    Most 2GB-os modulokat keres Debercenben. Belinkeltem nekik kettőt. Neki egyszerre 4 kéne meg egyfajta. Neki se állok kifejteni, hogy a 2GB-os DDR2 fehérholló ritkaságú a köreimben, és ha a négy négy helyről jön és négy fajta akkor is érdemes levadászni, ha nem akar 3-5GB RAMmal megöregedni, SSD nélkül.

    De ha anno Zoltánunk nem dob ki a 23-25ért vett gépe mellé 25 ezret rögtön koncertjegyre, hanem megfogadja a tanácsomat és azt is a gépre költi (elvégre a koncert felejthető egy este lemegy, már rég elfelejtette, de a gépe lassú maradt), meg nem a "legalább több marad sörre" a filozófia a gép építésekor, akkor most I3 + DDR3 kombóval haladhatna, eleve lenne 4-8GB RAMja de 4GB-os modulokat is könnyedén és olcsón találna, és a probléma meg lenne oldva. De mint tudjuk ő szereti a nehezebb utat választani.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DJGABI #2464 üzenetére

    Igen. támogatja. Nekem anno az ASUS A7N8X-E DLX lapomban volt 2db 256-os és az 1db 512-es is ment DC-ben, hiba nélkül!

    Az más kérdés, hogy 2-3%-ot dob elvileg az amúgyis mára már nevetséges teljesítményen.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nullpoint #2468 üzenetére

    Ez csak arra lenne jó, hogy ezután "3500ft-ért már újat veszek, mennyit engedsz az 1500-ból?" lenne a duma. Azt észre sem vennék, hogy a termék egyébként nem elérhető.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2512 üzenetére

    Állati storyk! Látom neked is akad azért hülye ismerősöd ...

    Erről az írásról két story is eszembejut :
    1. Anno 2000 táján haveromnak volt egy EDO/SD RAMos alaplapja. VOlt neki benne a 166@233-as Pentium mellett. Amúgy az alaplap fizikailag rendelkezett egy nagy hossziránti töréssel a nyákon, de csodák csodájára ígyis ment hibátlanul ha nem mozdult el a két rész (nem volt végig törve csak úgy majdnem középtájig) ha elmozdult instant kékhalál/fagyás.
    Na szóval 16MB EDO RAMja mellé vett 64MB SD RAMot, majd nagy bátran bele is dobta a gépbe. Szépen fel is ismerte h 80MB RAM, ahogy kell.
    EGy dolog volt viszont furcsa benne : A gép iszonyatosan lassú lett! De érezhetően sokkal, mint mindössze 16MB EDO-val. Pedig a Windows is látta mind a 80MB RAMot. A megoldás végül a 16MB EDO száműzése lett, ekkor a gép felkapcsolt olyan sebességre amilyennek lennie kellett.

    Házcserés eset :
    volt egy kedves itt igencsak tipikus ügyfelem (minden kellett neki, ingyen de tegnapra, fizetni nem szeretett, alkudozott, variált, részlet... stb. Tényleg a legrosszabb fajta ügyfél volt itt aki csak lehet. full kuka volt a gépekhez de nagyon okoskodott, nevezzük Janinak, ő is fogalom lehet még itt. Tényleg az a fajta akinek volt pénze minidg de mégis képes volt mástól tarhálni) .
    Megvette tőlem a ASUS M4A785D-M PRO + Phenom 9500 + 2GB RAM kombót. Na át kell szerelni a házába. Mondtam neki h csak ha melóból hazajöttem olyan este 6 fele érek rá. 14:00-kor már hívogatott h kéreszkedjek el a melóhelyemről, mert jajj szereljem már meg neki a gépet. Mondtam neki h ez így nem fog menni. 16:00 fele hívott h ő nem vár tovább, nekilát a szerelésnek. Mondtam neki h NEM KÉNE. Na még hazafelé tartottam mikor hívott h menjek át, mert baj van, nem tudja elindítani a gépet. Átmentem, hát kiderült h a kis apróságokat (reset, power stb) nem tudja bekötögetni, meg ilyemi, elég kókány meló volt, meg kupi a gépházban, de egészen sokáig eljutott, hogy mi hová való. bekötöttem az apróságot, majd nagylelkesen indította a gépet. Gép indul, leáll, füstszag.
    Kiderült h az idióta kiszedte a távtartókat a házból, de nem rakta vissza, mondván majd jó lesz neki valamire el is teszi és úgy rakta be az új alaplapját. Az alaplap a hátsdó részen egy vastag ezüstös rész odakozmált a házhoz. Kiszedtem neki a lapot a lehető legklevesebb sérüléssel. Ő közben örjöngött h jajj most nem lesz gépe stb. Ismertem egy elektro zsenit és felhívtam, közölte h vigyem el a lapot talán megtudja csinálni. Sikerült is a lap javítás haveromnak, pár nap múlva úgy volt h elviszem neki, fizet, mindenki örül.
    Haver 7000ft-ot kért a lap javításért. Kedves János ügyfelünk pedig úgy gondolta h neki ezt a 7 ezret nem kéne kifizetni, mert ugyan vajon miért is kellene? Na haverommal elmentünk hozzá, beszereltük, az alaplapot, majd haverom felette neki a Windowst is (+5000ft) majd közöltük vele, hogyha nem fizet, akkor visszük a gépét. (eddigre már a sokadik meredek húzásán volt túl, szóval erősen érett ez). Na erre haverom kapott 13ezeret, valamint 2 ezret én is kértem a fáradozásaimért, elmagyarázva neki, hogyha nem ismerek egy ilyen embert, akkor 25 ezer csak a lap + szerelés + windows... nem járt volna jól.
    Egyébnként jól sikerült a javítás, ugyanis 2016 őszén szakítottam meg vele a kapcsolatot végleg (amikor sehogy sem sikerült egy közel 30 ezres tartozást hónap számra megadni, de állandóan itt volt az igényeivel, kéréseivel stb), és akkor még a gép azzal az alaplappal ment.

    #lucus #jani #jános

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Speed® #2516 üzenetére

    hagynám simán, de az a baj h én is szenvedek néha ettől...

    Szóval lenne 2+4+2GB DDR2-esed? Mennyit gondolnál érte? Lehet megemlítem Zoltánnak, úgy, hogy NEM ALKU TÁRGYA. Lássuk mit szólna ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #2519 üzenetére

    Nekem a 466-os Celeronom tudta ezt. Képes volt még 700-on is stabilan működni, de 525MHZ után 585 volt a következő lépcső, ahol (és a felett) eltűnt a hangkártya, modem és az összes USB is ...
    766-on meg leszámolta a RAMot, és már a HDD-ket sem látta.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Zoltánunk ismét alkot(ott) és tovább szövi a történetet amelyből már sehogy sem fog jól kijönni :(

    Szóval, miután ellinkeltem neki egy 128-as SSD meghajtót az Iponról 7790-ért, ő talált egy 7890ft-os A400-as Kingston-t az Alzán. majd közölte h ez jobb, mert nem noname és a szállítási ktg is ingyen van. Kedves Béla barátom ezután felvilágosította egy linkkel mely az Alza szállítási díjjait tartalmazta. Zoltánunk ezután kitalálta, hogy nem, akkor ő Debrecenből felutazik Pestre és PUFF nincs szállítási költség sem. Persze akkor egyúttal már egy koncertre is elnéz...
    majd konklúzióként kijelentette ez még mindig olcsóbb így, mintha tőlem vette volna meg 5000ft-ért a Samsung 850Pro-t.

    Nem találok szavakat ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz n@p@lm #2581 üzenetére

    Hát nem ... Bár végülis akkor egyből szépen fizetett. :D

    Meg máskor is volt h fizetgetett, csak szeretett alkudozni, részletezni, a részleteket elfelejteni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nullpoint #2612 üzenetére

    Nem, kicsit sem élvezem. Viszont elég ideig voltam ahhoz a vendéglátásban és a szolgátató iparban is, hogy megtanuljak mosolyogni és birkatürelemmel nézni a leghülyébb vendégre/klinesre. így itt is inkább csak türelmesen szemlélem, hogy miből mi lesz, és tudosítalak titeket.

    Zoltán elzavarása meglehetősen érdekes és nehézkes lenne amúgyis, mivel amellett, hogy munkakapcsolatban is vagyunk, amellett haveri/baráti kapcsolatban is, része a baráti körömnek, a barátnőink barátnők, időnként előfordulnak kifejezetten négyes programok, és nem mellesleg az egyik játékban Zoltán a klántársam is. Ismeretségünk 8+ éves múltra tekint vissza. Szóval nem lenne olyan egyszerű elhajtani, meg úgy egyébként az efféle dolgaitól eltekintve nem is nagyon akarnám. Szóval fogalmazzunk úgy, hogy nem lenne bölcs dolog nem a körön belül tartani. Nem beszélve a sok-sok felmerülő kérdésről a környezet(ünk) részéről...

    Inkább csendben fogom a fejem / kínomban nevetek néha, és szervírozom ide a storykat.

    Egyébként annak idején "János" sokkal rosszabb volt mint Zoltán.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Top cat #2619 üzenetére

    Rendben, időnként leírhatok 1-1et, de jól gondoljátok meg, mert sokkal súlyosabb mint Zoltán! Azok után rá fogtok jönni, miért nem húzom fel magam Zoltánon.
    Jánosról egyébként nem csak gépesstoryjaim lesznek, majd 1-1 bekerül úgy más érából is, de remekül le fogja festeni milyen ember. Minden vele átélt storyra képtelenség emlékezni, meg van ami egészen rendben ment, de van egy pár oylan ami igencsak kiemelkedő lesz ebben a topicban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    János, első story, azaz az első csapás, és a kezdetek :

    2012-t, azonbelül is május elejét írtunk :
    Egyik korábbi munkahelyemen ismertem meg, amit utáltam, kollégák voltunk. Mivel sok, akár 20-30 évvel idősebb kolléga dolgozott ott, eléggé nagy kincs volt a fiatal kolléga ha az ember szocializálódni akart, úgyhogy minden korombélivel hamar összehaverkodtam, többek között vele is.

    Az a durva, hogy eleinte nem is tűnt fel semmi, meg rosszat sem feltételeztem róla. Szóval összehaverkodtunk, hamar kiderült, hogy a számítógép és a játékok közös téma lesz. így aztán mikor először megkeresett pár nap haverság után, hogy hát a Windowsát nagyon újra kellene rakni, és hogy tudnék-e ebben segíteni? Mondtam neki h természetesen igen. (hogy mennyire létezik a pillangószárny effekt, ekkor még halvány sejtelmem sem volt, hogy ez az igen később milyen sorsfordító és életemet befolyásoló tényező lesz!).

    így hét elmentem hozzá, azaz mint később kiderült nem is hozzá, mert a barátnőjénél és azok szüleinél lakott. A gép egy két magos AMD volt X2 4600+, 1GB RAM, meg valami 500GB körüli winyó, ránézére leselejtezett brand gép, egy (akkor még) CRT monitorral. (ez egyébként akkor nem volt olyan rossz gép, de olyan jó sem, akkoriban Phenom 9500 + 2GB RAM + HD4850 + 1TB HDDvel nyomattam)
    Kedvesen újraraktam neki a Windowst, ami már Win7 volt, mivel mondtam neki h itt az ideje 2012-nem maga mögött hagyni az XP-t, pláne h a gépe simán Win7 képes. Na, ekkor még voltak igényei, drivereken kívül utilok, ok, rendben. Majd játékok. Nem kevés, kb 50 db a javarésze kicsi 2-3 MB-os, birkabaszós is volt köztük, merg szexsakk ami szerintem 486-osra készülhetett meg ilyenek. Egy csomó olyan cucc amivel 3 percet hátszol és váltasz. Kérdeztem is tőle h minek neki ez a sok szemét, mondta h jajj az összes játéka legyen már feltéve. Persze eredeti farm simulator CD-ről si, amit alig olvasott be a gép és kiegpackja és társai.
    Délután fél kettőtől, este nyolcig(!) ültem ott és gyakorlatilag folyamatosan telepítgettem, és beállítottam neki. Ekkor jöttem rá, hogy amolyan komplexionista, az a fajta user akit nem zavar h a programok súlya alatt nyög már az 1 napos oprendszer és úgy mozog mint egy 2 éves, csak minden (is) legyen feltelepítve.

    Ezután közöltem vele, hogy azért az időmért kérnék némi pénzt, és 500ft-ot azért letennék, tudom h nincs pénze, ő is új a munkahelyen, de mégis. Erre felháborodott h nem gondolta volna, hogy ilyen sokba kerül ez(!), Majd dühösen keresgél a péntárcájában az aprók között, közölte h nincs pénze csak vagy 150ft. Elviharzott, pár perc múlva visszajött, a kezembe nyomott pár halkonzervet azzal, hogy ezzel tud fizetni csak (később tudtam meg h a barátnőjének a családjának a hűtőjéből lopta ki!)
    Nem volt jó kör, de úgy voltam vele, hogy mindenkivel jófej akarok lenni, majd ő is emlékszik erre és ez jól jön majd nekem, különben is arany szívem van. Emlékezett is. :( NA MOST ITT LESZÖGEZEM : VALAHOGY AZ EGYIK FŐ MOTIVÁCIÓM AZ IS VOLT VELE KAPCSOLATBAN, HOGY SAJNÁLTAM.

    Egy jó két hét sem telt el, János kétségbeesett keresett meg, hogy a Win7 nem működik és segítsek. Próbáltam lerázni, de nagyon rámenős volt (sajnos megvolt neki a telószámom és eddigre azt is tudta h hol lakom; a későbbiekre : módszere volt egymás után akár 20× is csörgetni ha nem vetted fel, ha ígérted h ekkora vagy akkora mész 1-2 órával előtte folyamatosan hívogatott, és ami a legdurvább, hogy képes volt eljönni és neki feküdni a csengőnek).
    így hát elmentem hozzá, jó előre leszögezve, hogy ismét szeretnék egy 500-ast. Hasonló mennyiségű munka után ismét halkonzervet kaptam, ekkor tudtam meg h tulajdonképpen honnan van. NEEEM... Sajnos jófej voltam ahelyett h megzsaroltam volna h feldobom a nőjénénél/szüleinél vigyorogva eltettem a konzerveket. ... és megfogadtam h legközelebb nem érem be ennyivel.

    Ezután 2-3 hét múlva ismét kínja volt, ekkor jeleztem neki, hogy két 500ftort összesen nem érő halkonzervvel mostmár nem fogom beérni, mert 6-7 órákat vagyok nála. Ekkor asszem valami belépő kategóriás VGA-t kellett kicserélnem valami belépő VGA-ra. (nála az upgrade úgy műáködött h szebb a videókáryta kinézetre mint az előző? Megveszem. Aztán berakatom). Semmi értelme nem volt az egésznek, de kicseréltem neki, persze ha már itt vagyok baj van a Windowssal, ahol si láttam h a böngészőnek már szinte nincs böngészési területe a toolbaroktól, mindene is vírusos. Reinstall megvolt.
    Nos megadnám az örömöt h találgassatok h mivel távoztam, de lelövöm a poént, egy zsák krumplival!! Megadnám a tippelés örömét, hogy honnan szerezte, de szerintem mindenki pontosan tudja, hogy a barátnője családjától, akiknél lakott. (akkor még nem tudtam, de egyébként pénzt is lopott rendszeresen a családtól).

    Eközben Jánosunk egyre sűrűbben talált indokot, hogy valamilyen címen átjöjjön hozzám, és ahogy egyre jobban megismertem szívesen látott vendégből kezdett átmenni a "nem túl sűrűn van hozzá kedvem" emberbe. Előfordult, hogy megtetszett neki 1-1 játék amivel éppen játszottam, én pedig odaadtam neki, mert úgyis addig könyörgött.

    Valamikor október közepén egy kellemesnek induló szombat kora délután állított be, hogy megint rossz a gép. Mivel extrára nem volt kedvem hozzá, közöltem h ma máshová kell mennem gépet csinálni, este 6-tól meg programom van, szóval most várnia kell kedd-szerda magasságig, de lehet h csütörtök lesz. Közölte h képtelen addig várni és neki MOST AZONNAL KELL! Közöltem vele, hogy a másik helyen 2000ft körül keresnék, így ha azt kifizeti, akkor jófejségből elmegyek hozzá. Azt mondta h ok. (azt itt árulom el, semmilyen másik hely nem volt). Elmentem, összecsaptam kb 4 óra alatt az egészet, megkaptam a 2 rugómat. Rájöttem, hogy ha határozott vagyok, és rossz kilátásokat helyezek elébe, akkor valahogy rögtön lesz pénze fura mód. Ez még hasznomra is lehet ... Elkezdtem a bosszantó akadály és ember helyett a lehetőséget látni benne.
    Tulajdonképpen ekkor léptem bele a cipőmmel abba a szarzuhatagba, ami később a fejem felé tornyosult.
    Na de ezt majd a többi postban.

    #János #lucus #first

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #2629 üzenetére

    Talán lehet h 2GB RAM volt, nem emlékszem már biztosan.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Armagedown #2632 üzenetére

    Jah, de inkább így fizessen természeteben, mint máshogy. Persze ha Jánosunk mondjuk Janka vagy Júlia lett volna...

    @nullpoint : nem kicsit meglepődtem mikor megláttam a krumplit, de közölkte h a hal elfogyott, így hiába laktam a falu másik végén a vállamra kaptam a zsák krumplit és hazaballagtam vele.
    Aztán persze idővel elfogyasztottam. :D

    @prolad : Nem, az 500ftr-ot az egész munkáért cakk-pakk. Jánosnak egyábként is érdekes elképzelései voltak a pénz és tartozás menedzselésről, de majd ezek is kiderülnek a későbbi történetekből.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Nem mellesleg tegnap ismét megszívtam, de majd kitérek rá, hogy miért van egyenlőre a "belefér" kategóriában.

    írtam az aprós topicban, hogy művészet volt túladni a 2×4GB Kingston HyperX Black RAMomon. Azt is írtam, hogy konkrétan a tizedik ember tűnt a legésszerűbb megoldásnak, de neki nincs pénze csak fizu után.
    Tegnap megjelent nálam, hogy na akkor üssük meg ezt a RAM dolgot. Megörültem h hamarabb lett pénze, meg úgy voltam vele h előbb menjen a gépében, nem hamarkodok el semmiféle örömöt stb.
    Elmentünk hozzá, bedobta magának a RAMot, gép indul, előbb 4GB-t lát, majd leállítás bepattintja jobban az egyiket, megvan mind a 8GB RAM AWESOME COOL. (itt jegyzem meg ha ez velem történik meg h félig pattan bele a RAM akkor nem az van h csak a felét látja, hanem leég a lap is meg a modul a pitchába, hálát adtam az égnek h nem én nyúltam a géphez!)

    Na félórányi játék próbálgatás és elégedett vigyor után (2×2GB RAMról váltott és csak két slotja volt) rátértem, hogy akkor talán virítani kéne lóvét, mert ugye azért hoztam a RAMot, különben ezzel az erővel lóghatna a szobám falán is díszként.
    Erre közölte, hogy hát az a helyzet h fizetni csak 5-én tud, és akkor is csak az általam kért összeg felét, de pár hét múlva majd a másik felét is. Elöntött a TUDTAM, TUDTAM, hogy túl szép ez, hogy igaz legyen ... életérzés, miközben a szoba is megfordult velem.

    Amiért mégsem szedtem ki a gépből a RAMot, és azt mondom h neki ez egyenlőre "belefér" :
    '18-ban dec 25-én reggel 8 körül letérdelt a monitorom. Anyagilag sem álltam fényesen, de úgy vágtam h legalább 4-5 napig gép nélkül leszek, pont a nagy szabadság idején. Gyors telefonálgatás h nincs-e valakinek kölcsön akármilyen monitorja. Mindenki elhajtott/kifogást keresett* Felhívtam őt, ő pedig egy óra múlva házhoz(!) hozott egy ASUS VW195D monitort, aminek igaz h a kezelő gombja rossz volt, de mindössze 3ezer ft-ért meg is tarthattam! Na akkor úgy voltam vele h jövök neki eggyel, és most ez az, hogy akkor fizet amikor tud.

    * Egy másik ember nem hajtott csak el, Zoltán (igen, az a Zoltán). Mondjuk az ő ajánlata a város másik végéről, cipeld magad! akcióban egy 17"-os CRT volt, 1 hónapon belül fizetendő 5000ft-ért. Gondolom érthető, hogy miért volt ez az ajánlat az utolsó utáni lehetőségként számon tartva :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz mephi666 #2663 üzenetére

    Igazán köszönöm, igyekszem szórakoztatóan írni, a storykat meg maga az élet írta.
    tyúkos eset :D olyan medival.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nevemfel #2687 üzenetére

    Ez egy remek tanács, de sosem beszéltünk telefonon (igazából öcsémen keresztül üzentünk, az ominózus facebookos neki kell üzenet után).
    A másik gond az, hogy fogalmam sem volt, hogy megyen-e a RAM a gépében vagy sem? Úgy meg nem akartam alkudozni, hogy nem is tudom. A másik : és ha azt mondja h nem tud fizetni csak 5-én (amit előre megírt) de akkor is csak a felét? Akkor mit csinálok? hirdetem tovább, vagy max beszámíttatom. De gondoltam ha már az a valaki volt olyan rendes, hogy ideadta kvázi ismeretlenül bemondásra a RAMot, akkor leszek olyan rendes vele, ha a pénzt preferálja inkább, azt adok neki.
    Nekem az is fontos infó volt, hogy tudjam, valós vevő-e (megyen-e a gépében vagy sem) vagy keresnem kell mást? így most egy ember aki tartozik nekem, de eddig még sosem vágott át. Remélem nem ezzel a pár ezer ft-al akarja most kezdeni...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    János, folytatás, második rész :

    2012 végére sikerült elérnem, hogyha valami kínja volt a gépével, akkor mentem megcsináltmam, ő pedig fizetett. Mindig alkudozott, de egy idő után úgy lőttem be az árat, hogy alkuval együtt is megérje. Örülés volt.
    Közben a másik fiatal kollégának mutogattam milyen csajokkal ismerkedek meg szórakozó helyeken, János is látta és egyre jobban tetszett neki a dolog.

    2012 végén otthagytam a munkahelyet ami közös volt vele, mert szar volt a meló és a pénz is. Pár nap múlva követte a példámat, majd sírt nekem h nincs pénze. Valójában bőven volt neki (a pénz menedzseléséről később)

    Ekkor állt elő az h egyszer kaptam egy 800DVD-ből álló listát h milyen pornók kellenek neki (azokat imádta, az összes filmemet megkapta pl ingyen). Akko kiszámoltam neki h mennyi idő míg ezt letöltöm, kiírom, mennyibe kerül a lemez, a net, az áram. A keresési időt bele sem véve, a munkadíjjalmmal együtt hat számjegyű összeg jött ki. Ez szerencsére nem kellett neki. :) Volt h a Tesco komplett játék DVD/CD kínálatát lefotózta h neki ezek kellenek ... Kapott párat, hagy örüljön...

    2013 eleje felé, aztán felkeresett, hogy memóriát fejlesztene, 4GBra 2×2GB formájában, valahonnan memóriát is szedett. Elég bátor volt ahhoz, hogy maga rakja be, de a gép nem indult el. Lementem hozzá, amikor is kiderült számomra h rosszul rakta be a memóriát, így beraktam helyes módon a modulokat, és láss csodát ment a gépe. Természetesen fizetett.

    Sőt, elkezdődött az, hogy fizetett amikor azt mondtam h kell, és Jánosból elkezdett egy kellemes bevételi forrásom lenni. Ugyan sok szabadidőmet elwasteoltam nála mindenféle játék, oprendszer telepítéssel, de legalább úgy ahogy megérte.

    2013 nyarára odáig jutottunk, hogy miután már miden játék megvolt neki is am nekem, rendszeresen átjárt és csodálkozott h hová jutok játékokban (farcry, Burnout Paradise). Az egyik alkalommal mikor nála voltam, akkor elsírta magát h BP-en neki kellene ez vagy az az autó. Ott nála, elkezdtem kilockolni a kocsikat. de persze sok minden nekem sem ment elsőre, eleinte napi 1-2 órát kínlódtam. Kezdtem ott tartani h jó lenne megszabadulni tőle, úgy gondoltam h a zsebén keresztül majd megfogom, ha mindenért pénzt kérek akkor majd lekopik. Nem így volt.
    Közöltem vele h nem fogok nála szenvedni autók és más játékokban más dolgok kihozatalával, hanem hazamegyek megcsinálom, és fizesse ki h helyette játszok. Időarányosan kértem a pénzt, majd inkább darabra kértem. Fizetett ekkor is, ami meglepett. Úgy vettem észre MINDEN IS kell neki.
    Úgyhogy eljött az a pillanat h pénzért játszottam, ami akkoriban a "megverhető sakkpartner" volt, hiszen könnyű és élvezetes pénz volt, meg imádtam bulizni, és jólesett a János féle ezreseket költeni a fizetésem helyett :) Szabadidőm gyakorlatilag már nem létezett, de elégedett voltam ezzel a trade-el.

    Egy napon vett egy új alaplapot, mert valami PC bontóban meggyőzték h jobban jár ezzel. Persze nem fért bele a házába, ami brand volt, aminek a vége új ház és konfig átépítés lett. A legnagyobb h rásóztak CD-n egy olyan "driver pack"ot ahol még a LAN kártya drivere is egy olyan exe volt, ami online letölti a legfrissebb drivert. Amikor nicns LAN driver, akkor netről nemigen lehet leszedni magát a LAN drivert. Ez mondjuk nem kevés fejtörést okozott, mire megoldottam. (lévén nem volt felismerve a LAN kártya levileg az tsem tudtam mihez is keressek rendes drivert, persze a lap tipusa alapján kiderítettem). Persze winreinstall.
    Azt hiszem ekkoriban kezdte el "kiszervezni" a fizetéseket. Ez úgy működött, hogy nem fizet, hanem ekkor meg ekkor legyek itt, és van némi meló. Ezek általában mezőgazdasági, vagy kőműves szerű melók voltak, rendesen alulfizetve. (anyám ekkor már nagyon beteg volt, és elég sokat kellett gyógyszerre költeni, a családban az egyetlen ember voltam akinek bevétele volt, szóval mindent IS elvállaltam a szabadidőmben, ezt ő is jól tudta és igyekezett is visszaélni a helyzettel). Valahányszor rendes fizetésnél is megpróbált átverni, úgy érezte ő milyen ravasz. Rendszeresen elszámolta az 1000-eseket 100-asokat, és láttam rajta hogyha azon múlik 200ft-al is becsapna. (volt h hagytam neki tesztként).

    Rendszeres volt h ha mondjuk lógott 4 ezerrel, és kerestem 2 ezret az általa szerzett "munkából" akkor közölte h már csak 2 ezerrel tartozik elvégre neki köszönhetően megkerestem 2 ezret. na ezt nagyon gyorsan leállítottam, és közöltem vele h az nem számít tartozás visszaadásnak ha én megdolgozol máshol másnak is a pénzért. Ezzel ennek ellenére rendszeresen visszatért, és megtalált h így rendezzük a dolgokat. Eddigre rájöttem h János nagyon kapzsi is.

    Volt olyan h a barátnője családjával ledumálta h napszámba dolgozok nekik, nekem felvetített egy elfogadható összeget amire azt mondtam h OK. majd szombat este kértem, hogy akkor fizessenek ki, erre közölték h a János azt mondta h én jövök szívesen segíteni, nem kell fizetni, majd ő lerendezi (mint utóbb kiderült ez azért kellett mert a család egyszer elkapta h lopott tőlük, és csak így nem vágták ki).
    Na akkor azt mondtam neki h ok, félóra múlva legyél a busznál vagy többet szóba nem állok veled, bulizni megyünk. Ott volt... MINDENT ő állt az este a buszt, a kaját a piát... Egy dologra azonban nem számoltam, hogy nyitva tartotta a szemét ...

    Eddigre János egyre több pornó és mindenféle oldalról szedett össze heti rendszerességgel spyware-eket és vírusokat, és én pedig heti rendszerességgel telepítettem neki Windowst, oktattam h mit nem kéne (fölösleges volt) és volt napi rendszerességgel ő is vendég, mi több esténként közösen elkezdtünk online is játszani, szóval egyre szorosabbra fűződött az a kötelék amit lefelé kellett volna bontani... Eddigre eljutottunk oda h mindent (is) féláron csináltam neki mivel olyan kiemelt ügyfél lett (bevételem 80%-a még ígyis tőle származott) ő pedig fizetgetett rendesen, bár az alkudozásról és a hétvégi munkaszerzésről nem nagyon szokott le. Eddigre egyébként kezdett eljutni arra a szintre h kb lehetetlen volt tőle megszabadulni, megsértehettem ahogy akartam, nem vehettem fel a telefont, vagy nem nyitottam ajtót, ő akkor is jött. Rájöttem harabb szabadulok tőle, ha megteszem amit kér, keresek egy kis pénzt és mehet...

    2013 végén visszatértem álmaim munkahelyére egy PC boltba és szervízbe, ahol János napokon belül napi látogatóvá vált, meglátta bennem az olcsó protekciós hardverek forrását. Mindeközben ő nem dolgozott de mégis volt pénze (volt egy öröksége 7 számjeggyel és bátran költötte).
    így utólag visszagondolva a legalább az volt benne h fizetgetett azért, tehát nem mondhattam, hogy tényleg totál fölösleges.

    így jött el 2014, és a mocsár fejtetőig ...

    (ha igény van rá, folyt köv).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz nevemfel #2714 üzenetére

    Valóban nem erről van szó... de nekem is jólesne ha valaki azt mondaná, hogy tessék itt van kétszer annyi RAM mint eddig volt, és majd küldöd az árát, lényeg h boldogulj. Teljesen mindergy, hogy hanyadik fillérje, ezzel több élvezeti időt adsz az embernek. Kellemes(ebbe)n eltöltött időt. Időt, amiből sohasem lesz több.
    Látom a világot néha olyannak amilyen lehetne.

    Egyébként ezzel együtt nem félek megemlíteni h ennyi vagy annyi kell... de olyan bajtársnak mint pl ez a srác, aki már segítertt rajtam, és tudom h őt sem veti fel a pénz, nem fogom azt mondani, h akkor viszem vissza a RAMot. Úgyis ide fogja adni a pénzt. Ha nem... akkor meg tanulópénz volt :( Végülis nem kenyérre kell az ára.

    (mindezzel együtt értem, hogy segíteni akarsz, és nem támadásnak szánod.)

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák