Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz hcl #21399 üzenetére

    nem csak voltam, vagyok :D most éppen bioinformatika szakon, amúgy bioakusztikával foglalkozom

    az "általános műveltség" viszont nekem egy elég erős trigger. ugyanis 100-ból 99 esetben az illető az irodalmi/történelmi tudásanyagra gondol, a természettudományos alapismeretek VALAHOGY soha nem kerülnek ez alá. Annál meg kevés agyvízforralóbb dolog van amikor egy ilyen önjelölt "művelt" ficsúr nekiáll számonkérni rajtam az irodalmi műveltséget úgy, hogy ő maga olyan alapvető természettudományos fogalmaknak és ismeretanyagnak sincs birtokában ami nélkül nehezen tudom bárkire használni az életképes jelzőt. ha teljes életet lehet élni anélkül hogy tudom, hogy mondjuk a nyomás változásával hogyan változik a folyadékok forráspontja (aminek teszem hozzá igen komoly gyakorlati, hétköznapi vonatkozásai vannak) akkor anélkül is hogy tudnám mikor volt a <ide jön egy tetszőleges történelmi esemény> (aminek viszont nincsenek praktikus, hétköznapi vonatkozásai, hacsak nem csináltak a dátumból munkaszüneti napot.)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák