Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Diabolis #11822 üzenetére

    Kísértetiesen hasonlót már én is átéltem. Elhúztam egy hét jól megérdemelt szabadságra. Hétfő reggel pontban hajnali hat órakor valaki rátenyerel a lakás csengőjére. Természetesen ilyenkor pont mélyalvásos REM fázisból verik fel az embert. Kimentem ajtót nyitni alsógatyában - ahogy kell ugye - és olyan szétaludt fejjel, mint egy felizgatott vécékefe, véreres szemekkel és találok két rendőrt az ajtóban! De nem engem kerestek, hanem az emelet per hetes lakást, egy olyan házban, ahol szintenként csak hat pecó van. Ilyenkor előveszem a szokásos vicsorgó mosolyom. Kit is keresnek konkrétan a biztos urak? XY Józsefet. Ott lakik szemben, az emelet per NÉGYes lakásban. Névtábla kirakva az ajtóra. Deee... de nekünk ide hét van írva! Semmi gond, mondok erre én és belemegyek egy rövid nyelvtani-helyesírási-hallástani sztoriba: hiszen közismert tény, hogy egy szar, recsegő telefonvonalban a HÉT és a NÉGY könnyen félreérthető, hiszen mindkettő olyan rövid, egyszótagos szó, amiben ugyanaz az egy magánhangzó van, az "É" és emiatt könnyen félrehallható. Egyébként miért is keresik a nyolcvanhat éves Józsi bácsit? Hát mert elő kell vezetniük bírósági tárgyalásra, egyelőre még csak tanuként. Mert már két át nem vett idézés jött vissza, címzett ismeretlennel az emelet per hétből. Ezt nem csodálom, hiszen az öregúr a négyben lakik... Ott megtalálják. Szép napot!

    Tehát összefoglalva: azért vezették elő az öreget és azért basztak fel engem hajnali hatkor, mert valahol, valamikor egy adatfelvételkor valaki félrehallotta a bediktált címben az ajtószámot...

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák