Új hozzászólás Aktív témák

  • llaszlo

    veterán

    válasz bteebi #225 üzenetére

    Írtam már én olyanokra hallgatok akik értenek is a pénzhez. Lehet okoskodni, de a saját ingatlan hosszú távon mindig drágább lesz, mint a bérlés.
    [link]
    A kiszámolt bérleti díjnak bőven alatta vagyunk, sőt majdnem a fele kb 55% csak. Tágas lakás, belvárosban, csendes helyen jó környéken, és olyan függönyt teszünk fel amilyet akarunk. A falak is olyanra lettek festve amit mi választottunk. A tulaj állt minden költséget. De máshol is laktam már olyan helyen ahol mindent meg lehetett beszélni a tulajjal.

    Egyszer egy gazdag embertől hallottam:
    "A magyar embert a saját háza is leszegényíti" "Ez a hülye birtoklási vágy"
    Kiszámolta, hogy egy korábban külföldön bérelt ingatlan mennyivel többe került neki miután megvette. És ő nem az a kategória akinek pénz gondjai lennének. Vagy éppen gondot okozna neki egy 40-50milliós autó vásárlása.

    Amúgy is eleve elgondolkodtató, hogy hol tartanak a magyarok és, hogy nálunk a világon a legmagasabb a saját tulajdonú ingatlanok aránya. Más országokban inkább bérelnek, mint vásároljanak.

    Ami meg a saját "kis" világomat illeti. A suli miatt kb az ország minden területéről van ismerősöm, van külföldről is. Szóval ez az én "kis" világom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák