Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #14 üzenetére

    Számít a hangminőség. ;) Nem apró hangszórós. ;) Értem és tudom hogy működik a térhangzás. ;)
    Gyártottam pár sony, blaupunkt hangfalat, mélyládát! Nem egy botfülű mezei user vagyok, akit meg lehet etetni ezzel a virtuális szutyokkal. Nem egy autó-t be hangszóróztam, nem egy hangnyomás versenyt nyertünk (a csapatom). Ma már kiszálltam ebből. Hallom ezon is, hogy "tér", de mégse tér! És nem 5.1. Virtuális! 2 hangszóró sose lesz neked 6! De te tudod, mert a megmondóember vagy. Nem sérült a hallásom. ;) Sőt! Ha most azt mondanám, hogy a doki is lesett, hogy "átlagon" felüli hangokat is hallottam... Azt mondod hazudok. Ezért nem mondom. Nem tudom mennyi az "átlag", de annál jobb a hallásom.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • cskamacska

    addikt

    válasz Kristof93 #14 üzenetére

    Ez a leszólós válasz akkor állná meg a helyét, ha lenne érdekeltséged a most használt szir-szar hang middleware-ek valamelyikében. :D
    Mert hogy a hardveres idők óta ezeknek lenne feladatuk a korrekt sztereó térhangzás előállítása, amit hol kevesebb, hol még kevesebb sikerrel hajtanak végre, még akkor is, ha egyébként a sok.1 hangzásuk vállalható.
    És pont innen ered a Dolby Headphone, meg a többi sok.1->sztereó átalakításnak az ő reneszánsza, amit a cikkben szereplő füles is erősít.

    Igen, akár sima sztereó fülessel is meg lehetne oldani(és ha nagynénémnek farka volna, ő lenne a nagybátyám :P ), kiváló példákat láttunk erre az Aureal 3D korában, de jelenleg nem lehet, így jönnek a kényszermegoldások. És ezeknek egyik viszonylag biztos pontja a kis-hangszórós valós sok.1 fülesek, amik nem függenek labilis szoftveres környezettől, általában rossz hangminőséggel tűrhető-egész jó térhangzást produkálnak.

    Szegény megboldogult Zalman RS6F fülesem azóta is visszasírom, EAX-es Battlefield 2 alatt centire meg tudtam mondani honnan jön az ellen. Mostani füleseimnek sem kell a szomszédba mennie a stereo soundstage-ért(TS-671, HD650), de hogy egy bekapcsolt Asus féle DH félmegoldás is néha javít a pozicionáláson azért eléggé mutatja hova süllyedtek a játékok. :U

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák