Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tiszteletes

    aktív tag

    Minden tiszteletem a tiéd és többünk nevében én is megköszönhetem ezt a beszámolót. Nagyon jó, stílusod van. Szintek kiált a folytatásért.

    Azt gondolom, hogy egyik-másik a tollforgatást intézményben elsajátító, majd később író rabszolgaként cikkeket, pamfleteket fosó klaviatúra-zsoké is példát vehetne rólad.

    Sok szempontból kritikára érdemes a 89 előtti Kádár időszak, de azt nem mondhatja senki, hogy a mostanihoz képest ezeket a "gazemberséget már a születéskor is a génjeikben hordozó vállalkozókat" ne szorította volna olyan határok közé, hogy a dolgozóikat ne tudják ilyen mértékben kizsigerelni és megalázni.

    Az ilyen esetek megismerésekor gyakran csengenek a fülemben gimnáziumi közgazdaságtan tanárom - erősen jordán pozitív - értékrendjéből fakadó szavai, miszerint is: "a szocializmus hőse a vállalkozó volt."

    Nos igen. Pár év eltelte után ezzel teljesen egyet értek, egy hangyányi finomítással. Tisztelet a kivételnek, aki rendesen fizeti az adóját, és az újgazdagság erkölcsből köbgyököt vonni képes mámorának ellen tudott állni. És őrzi még az alapvetést, miszerint is "én a munkásaim munkájából élek" így meg kell becsüljem azt, mert nélküle semmi lennék. Tehát a vállalkozó valóban a szocializmus igazi hőse, s mint negatív hős inkább hívhatnánk ügyeskedőnek.

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz BomiBoogie #103 üzenetére

    Mélyen megtisztel az elvárás, de még nem érzem késznek magamat rá. Egyelőre maradok a barátnőm ( szerencsére Ő csak kedvtelésből ír, nem ez a megélhetése) lektora. :) nem kell rosszra gondolni, és felhánytorgatni, hogy tiszteletes létemre barátnőzöm. :P

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz nuke7 #130 üzenetére

    Pedig kedves kolléga olvasd végig, mert akkor nem csak a csalódottság marad benned, hanem a végére, ha szerényen is, de odaér a katarzis.

    Egyébként meg, amúgy igazad volna, csak két dolgot felejtesz el. Ha a gyerkőcöknek, meg magadnak ételt kell tenni az asztalra, akkor sajnos lejjebb kell adni a büszkeségből. Tovább kell kapkodni a morzsákat azok asztaláról, akiknek minden egyes asztallábát több ezer kizsákmányolt csontig soványodott torzója tartja.

    A másik dolog az, hogy attól a néptől, - népez fűződő értékrendet valló embertől akiknek a legnagyobb teljesítményük a kétkezi munka terén az amszterdami gyémánt-csiszolásban ölt teste, azok nem fognak felkerekedni és elvinni az autót. Ők a világ és benne az emberek kiszipolyozásához értenek a leginkább. Azért is imádják őket egyre több felé. És véleményem szerint, minden felelősséggel gondolkodó ember jobb ha előbb vagy utóbb ezzel a ténnyel tisztába kerül és maga is meggyőződik róla.

    És lehetőleg ne emlegessétek fel a fórumszabályzatot, helyette ha valakinek ütközik a véleménye az enyémmel, akkor a tabuzás helyett inkább fejtse ki. :)

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Új hozzászólás Aktív témák