Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ha elhullik a HP ProBook 6460-om, akkor ilyet veszek utána. Tettszik.

    (#37) cdrom

    Akkor most tedd félre a magyar valóságot, és nézd meg jobban a Fujitsunak mindig is voltak nagyon jó gépei, csak nem a pór nép vette meg, hanem a nagyvállalatok már régen is is LifeBook C, E, S, T széria, és már régen is 400 000 Ft volt, csak azok nem voltak kinn a boltok polcain, csak rendelésre hoztak, de meg lehetett venni, az hogy a magyar szutyerák szar kereskedő nem rendelt belőle nem a Fujitsu-Semens baja volt, hanem a magyaroké, szóval De Otthonra pont olyan jó, mint bármelyik más márka. Az meg, hogy mi volt a magyar valóságba nyugodtan tedd félre.
    Már 2005 környékén egy halom nyugati cég használta ezeket a gépeket munkagépnek Európában is, és nagyon beváltak.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Neeeeeeem :D A németek élnek hallnak érte, a fujitsu értékesítései az egekben PC szinten, amióta a Fujitsu ismét elkezdte komolyan venni a vállalati szektort, (2011) azóta törnek felfelé, mint a talajvíz.

    És ma a Fujitsu a Lenovo-t, HP-t elveri. A Dell, Toshiba van vele egy ligában, a többi nem.

    Szóval ez a hozzászólás 6 - 8 éves magyar valóságot tükrözi. Tudatlan occsóóó notebookot apunak hozzászólást tükrözi, mert akkor is csak az szidta a Fujitsu Semenst aki alapvetően hülye volt a notebookokhoz, és megvette amit rátukmált a kereskedő, persze utána mindenki hülye volt csak Ő nem mert nem nézett utána.

    (#46) Duliee

    Én is imádom azt a HP notebookot, pedig mikor megjelent, nem sokan szerették a dell latitude e5520 mellett, de most mindenki visszasírja :D Nekem azt hiszen nem nagyon lesz olyan minőségű notebookom, mint a 6460.

    (#1) korpicschess

    Van akinek nem csak egy notebookra hanem arra is szüksége van, hogy bele tudjak tenni abba a notebook-ba ezt azt, például Caddy, + akksi több videó kimenet, soros port stb.
    Mondhatod nekem, hogy erre nincs szüksége egy mérnöknek, de igen szüksége van, egy öltönyös majomnak, aki alapvetően írógépnek használja a notebookot, esetleg néha eldurrant egy prezentációt, na neki még 840-et sem vennék mert minek, neki mindegy.

    De aki nem csak gépel a notebookon, hanem tényleg mérnöki munkát végez neki a 840 már nem annyira gyere be, ezek a gépek nem azért vastagok, mert ez olcsóbb, hanem azért mert nyújtanak valamit, ha pedig azt valaki kihasználja, akkor legyen is vastag. Mert különben úgy járnék mint pár kollégám a 840-el, a táskájuk tele van minden szarral ilyen olyan kábellel, ameddig az én notebookomba belefér simán.

    Valamit valamiért, ez a notebook nem neked készült.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz korpicschess #50 üzenetére

    Sokkal jobb, hogy a vastag optikai helyére beraksz még egy vinyót, mint sem betegyél egy M.2-es SSD-t...

    Igen mint pl az enyémben amiben van 1 TB-os Samsung 850 Pro, na hogy nyavajába teszed bele egy m.2 satába oh wait.

    Nem tudom kinek nem elég egy VGA, DP, 4 USB 3 (ez mind megvan a 840-en is, mégis vékony), ethernet, smart card olvasó.

    Mondjuk aki ipari robotokat birizgál, és kell a soros port neki mert a 39-edik kábelt már nem akarja beletenni a táskájába.

    Szóval ez most pont mellé ment, mert ilyen szempontból nem tud többet ez a gép.

    Várj, nem....

    Az egyetlen amiben többet tud, hogy CD-t is tudsz tenni bele (persze akkor már oda is a +hdd-dnek).

    Vagy akkumulátort, mondjuk ja, van akinek semmit nem ér.

    Az akku valóban nagyobb, mint a HP-ban, de ennyi erővel mondhatom azt, hogy külső akkuval is alig vastagabb (úgy talán 3 centis lesz a gép), mint a Fujitsu, és bőven sokkal tovább bírja, de egyébként a 50 Wh-s akku sem kevés.

    Értem...

    Hogy a gép mellett is szóljak: olcsó. Ár/értékben biztos jó, de egyébként én biztos nem választanám.

    Ez a Te dolgod, van aki használja is olyan dolgokra a gépet, hogy ki tudja használni, Te nem, akkor gondolom senki....

    (#51) Tigerclaw

    Igen, vagy inkább arra, hogyha a kocsi üléséről leesik egy Latitude 6440 akkor kb semmi, ha ezt megteszi 10-er, akkor max lejön a festék, amiről Te beszélsz elveszti a gariját, mert megreped, azért ez kicsit bátor kijelentés volt nem azért vastag, hogy ne vigyék sehova.

    Hiszen eddig kb 2010-ig csak ilyen notebookok voltak, akkor sem vitték sehova. Várj, de ...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz korpicschess #61 üzenetére

    Mivel én a saját notijaimat kihasználom rendesen, így igen pontosan tudom mire van szükségem, és sajnos igen saját részemről kész válaszaim vannak pontosan jól látod, de azért ugye ez nem rovod fel nekem, hogy így használom a gépeimet. :)

    Pár dolog azért:
    - azzal érvelsz, hogy milyen jó, hogy van CD olvasó, de már rögtön ki akarod cserélni valami másra:

    Azért ha ferdítesz, akkor már legalább tennéd azzal, amit én írtam, mondjuk, akkor nem tudnál ferdíteni, ez is igaz, ki írt olyat, hogy az ODD jó? Én Caddy-ra írtam, mert ugyan, most lehet, hogy újat mondok neked, de azzal is kérhető gyárilag.

    - ODD helyére betett akku számít, de a gyárilag kapható, gép aljára csatolható külső már nem?

    Ezt megint csak Te állítottad, én erre azt írtam, hogy "Éertam..." csak akkor mitől lesz a HP már vékonyabb, és könnyebb? Várj, pont mintha Te írtad volna, hogy semennyivel? Akkor miért is jobb nekem a HP?

    - nem tudom mit akarsz, de szerintem 1 HDD hely, meg egy M.2 bőven elég egy notebookba, nem tudom hány TB SSD-t akarsz egy gépben

    Csak a magad nevében beszélj szerintem, mert ha pl, egy virtuális tesztkörnyezetet alakítasz ki, akkor oda a mai windows méretekkel, lehet számolni 10 * 30 GB csak ennek 300 GB-ot, ha még egyet, akkor még egyszer ennyit. Ehhez SSD kell, és nem 128/256 GB-os m.2 sata.

    - írd már meg nekem légyszi, hogy milyen portot is hiányolsz, ami ezen a Fujitsun van, és máson nincs?! mondjuk a 3 USB is kevéske.

    Jogos...

    Ha ez a gép annyiba kerülne, mint egy Dell 7440 / HP 840, akkor alig venné meg valaki ezt.

    MAGYARORSZÁGON, ahol, az emberek notebook használati kultúrája, kb a béka feneke alatt van, és azzal sincsenek tisztában, hogy mi mit jelent.

    Egyben biztosan veri a HP-t egy E746/56, Latitude E6440, TP 440P, az pedig a masszívság, és a strapabíróság, a HP is gyárt ilyet csk úgy hívják ZBook 15, meg volt EliteBook, ami ilyen masszív volt, de a 840 épp nem ilyen. A 840 ahhoz képest, hogy mennyire gyenge db fizikailag is, nagyon drága. Nem éri meg az árát kb --> Nekem. És nagyon sok mindenkinek sem 7440 dettó.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz korpicschess #81 üzenetére

    - miért jobb egy gyári beépítőkeret, ahelyett, hogy vékonyabb lenne, és lenne benne mondjuk 2 hdd hely

    Szerintem mondjuk, ha van benne egy gyári 128/256-os SSD, akkor 1 TB-os másik SSD-t tudsz úgy beletenni, hogy a gép működési ideje nem változik meg jelentősen. Ez az egyik, a másik, hogy nem csak egy szerencsétlen m.2 sata helyed van, hanem van másnak is hely. Ez nagy fegyvertény, annak, aki használni akarja a gépét, nem mutogatni, mondjuk (#82) QwErTy42 nagyon igaza van olyan jellegtelen a HP "EliteBook" 840, mintha egy ProBook 440-et nézegetnék, csak az fele annyiba kerül, és van benne szintén plusz bővíthetőség.

    - szóval szerinted 2 rendes méretű SSD szükséges egy gépbe, nem elég egy normál meg egy m.2? Ez elég fura, hisz te jöttél az 1TB-os SSD-del, úgy gondoltam az elégséges (és az még mindig 1 hely a kettőből...)

    Csak tudod szerintem olyat az óvodások szoktak csinálni, vagy a managerek ( :D ) mert nekik mindegy, hogy az adataikat ugyanazon az adattárolón tárolják, mint magát az oprendszert, pláne, ha az ügyfélhez, úgy kell kimenni, hogy kész laborral kell megjelenni előtte x virtuális gépes környezettel együtt.
    Ha valaki esetleg jobban odafigyel, akkor van még egy valamilyen adattároló a gépében, pl: amin a fontos adatmentéseit tartalmazza, az enyémben is három van, egy az oprendszernek, egy az adatoknak, egy meg biztonsági mentésnek.
    Tudom kész válaszaim vannak bonyolult is ugye? De nem volt adatvesztésem mióta ilyenek a notebookjaim.

    Véded itt ezt a gépet, aztán te is oda lyukadsz ki, hogy jobb, mert olcsóbb. Akinek a munkájához hozzá tartozik az is, hogy meg kell jelennie valahol, az amúgy sem ezt fogja venni, mert ezzel nem épp a legjobb megjelenni...

    Megint ezt honnan vetted? Nem a gépet a technológiát, amit ad, nagy különbség,

    Részemről off

    Igen ez látszik is ezért válaszolsz :)

    nincs kedvem tovább erről vitatkozni, úgy gondolom eléggé kiveséztük a témát, én csak azt próbáltam volna elérni ebben a vitában, hogy kicsit objektívebben próbáld szemlélni ezt a gépet, és ne pedig minden (lemaradott) tulajdonságából valamiféle vélt "előnyt" kovácsolni.

    Neked lehet, hogy elmaradott, nekem nem az, meg aki ki tudja használni annak sem annyira elmaradott, kérlek a magad nevében beszélj.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz turbulencia8 #90 üzenetére

    Szia,

    Megnéztem neked, és 520-as Intel VGA-re nem tesztelték le ezt a programot, a legkisebb skylake alapú VGA a P530.
    A másik, hogyha már HP ZBook, akkor minimum 15", mert a 14" -os verziónak sajnos több köze van a 840-hez, ami sajnos nem annyira jó omen, a 15"-os egy különálló modell, valamint jobb a hűtése masszívabb, a minősége is jóval jobb, mint a 14"-os verzióé.

    CPU

    VGA

    Azért nézd meg mielőtt veszel valamilyen gépet, ami nem biztos, hogy jó a progihoz.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ronroli #96 üzenetére

    Vannak tények, ami arra utal, hogy vannak szereplők a piacon, amik kb 20 éve piacon vannak, és tudni lehet róluk, hogy ezek bizony kőkemény business gép. Ilyen trendek közé tartozik a LifeBook E is. Ma már ez a gép a ThinkPad T, EliteBook 8xx, Latitude, E6xxxx, Toshiba Tecra Z,W kategóriája, de nem ma már 10 éve is, még ha akkor máshogyan is hívták a HP (NC), a Dell (Latitude C, D), Toshiba Tecra (9000).

    És hogy mi a Enterprise/Corporate Business gépek elsődleges jellemzői:

    - Dokkolhatóság
    - Valamilyen katonai szabványnak való megfelelőség.
    - SUPPORT,SUPPORT,SUPPORT
    - 2 - 5 év garancia, ha kell több.
    - Adott országban NBD lehetőség.
    - ha kell 4 órás rendelkezésre állás
    - rengeteg periféria tartozék, ebben a HP volt a legjobb (Az EliteBook előző szériáihoz több mint 200 kiegészítő volt, na ez a múlté), ma a Dell.
    - Masszív mint a dög, rá is állhatsz, ha leesik, akkor nem lesz baja, vagy ha lesz, akkor legtöbb esetben cserélik is ha szükséges, az adott alkatrészt.
    - Magnézium aluminium merevítés, ahol lehet.

    BIOS:

    Nem tudom Te láttad-e a HP NX/NC biosokat, ez még a COMPAQ biosokra épült, kb 20 menüpontja volt. De az is igen/nem szintű, a gépek nagy része ma is megy, legtöbb esetben csak azért cserélik le őket mert a Banias, Dothan, Yonah, Dual Core, Core 2 Duo lassú, mert a gép ugyan 7 - 8 éves de a HP NX/NC még zakatol, pedig a BIOS olyan egyszerű mint a szög.

    Szóval nem nem a BIOS a lényeg.

    A mostani DELL-em BIOS-a viszont nagyon komoly konfigurációs lehetőségeket ad, de ettől még az E5440 egy műanyag vacak a HP NX/NC vagy a LifeBook E-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sb #110 üzenetére

    Igazad van, ez tény. De nálam most is kettő különálló környezet van feltelepítve VMware Workstation alá, egy Hyper-V, meg egy vSphere 6 kettő kettő hosttal. Meg környezetenként 10 VM-el, Mivel a VM-ek most Linuxok ezért nem kellet a 20 VM-nek csak kb 120 GB SSD, szóval a komplett környezet most csak kb 200 GB-ot tesz ki, de ha ezek a VM-ek Windowsok lennének, akkor bizony, ez simán lenne 500 GB is. Oda meg kell nagyon gyors SSD, meg hogy külön is legyen az az adattároló.
    A proci bírja, meg a 16 GB ram is egészen jól el van, mondjuk a 8 GB swap van, ami megint SSD-n van szóval használható.

    Itt még egy fontos dolog van, hogy a CPU támogasson adott utasításkészleteket, amit a XEON-ok is támogatnak. És akkor minden rendben.

    Amúgy igazad van, ezt nem is tagadom.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Z_A_P #116 üzenetére

    Skylake meg a prime95 nincsenek jó barátságban azt még inkább ne.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Döglött Róka #129 üzenetére

    Lenovo ThinkPad T450S de ezen felül van még több is de hirtelen ez jutott eszembe, ugyan nem biztos, de úgy emlékszem pl ez ilyen,

    [link]

    Igen jól emlékeztem:

    4 GB of the 12 GB DDR3L-1600 in our test device is soldered. The other 8 GB is in the single RAM slot of the notebook. This solution has two disadvantages: First of all, you cannot upgrade beyond the already available 12 GB RAM, and the memory controller only partly works in dual-channel mode, because of differing capacities.

    [link]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rudi #132 üzenetére

    Én a büdös életben nem vennék vékonyított business gépet, már csak azért sem mert nem bízom meg bennük. Ha ilyen gépet vennék, akkor tuti, hogy max egy ProBook 440-et maximum, vagy valamilyen alsó kategóriás olcsóbb notebookot. Amit nem annyira sajnálnák.

    Valahogy nekem a Business gép nem a Latitude 7440/50, és a nem a HP EB 840. Lehet, hogy én vagyok az elavult, de nálam a Latitude E6440, és a TP 440P, E746 a business notebook. És mindig az fog maradni!

    Lehet, hogy ez abból adódik, hogy 5 évvel ezelőtt még nem is létezett ez a kategória amit ma bussinessnek csúfolnak. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Ebben teljesen egyetértek veled a 840-t is csak az tartja businessnek, aki még nem látott 8440/60/70-et, meg a Latitude E7440-et is csak az tartja business-nek, aki még nem látott D630-t, vagy E6440-et.

    Az is jogos, hogy a legendás IBM ThinkPad ma már csak nevében létezik. Igazából a Lenovo számomra nem gyárt Business notebook-ot. A 440P még még, de a többi sehol nincs, még egy R osztály minőségét sem éri el ma a T.
    Arról nem beszélve, hogy az X1 meg az eredeti X300 között ma annyi különbség van, mint nem is tudom, de nagy.

    Nekem még van egy T61-em itthon, de arra még ráállok akkor megy, de a D630-ra is rá mernék állni, de a 8460-ra is. A 7440-et és kategóriáját már arra sem tartom alkalmasnak, hogy egy kisebb esést, vagy egy komolyabb nyomást elviseljen a BKV-n. Mert könnyen rongálódik.

    Emlékszem még a D630-am lebukfencezett a 4-6-osról, meg repült egy méter, mikor is bitumenen állt meg. Kb megkarcolódott. a 7440, meg a 840-et azért megnézném, hogy megússza-e ennyivel, mert szerintem nem.
    A kollégám lerúgta az X60-at az emeletről, a roll cage vázról a műanyag leszakadt a sarkán egy cm-es darabon, ennyi volt a baja. A mai "business" gépek nem tudják ezt, talán egy két kivétellel (E64/6540, E73/4/56)

    És akkor ide linkelném be a "szerintem nekem business gépem van" kollégáknak a klasszikus videókat:

    Lenovo Thinkpad Crash Test

    Legends of ThinkPad - "Crunched"

    Legends of ThinkPad - "Melted"

    Nyilván jó ha vékony, de nem mindenáron.

    (#139) Alchemist

    Nem egy T410 ez igaz, Én ha lenovo-ról van szó, akkor a T60/61-nél húztam meg a határt. De inkább a T60-ál.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz benczeb #141 üzenetére

    Igen ez így van, jól láttad.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák