Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angyalfoldi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Rendeltem egy Japánban összerakott, full extrás Fujitsu Lifebook E736 cuccot. (Core i76600U, 32GB, IGZO dp. stb.) Mivel nincs még erről kicsomagolós videó, ezért csináltam egyet, sőt egy gyorsított változatot is, amit bedobtam a közösbe.

    A videó alatt összeszedtem mindent információt a konfigurációról, amit így egyben sehol nem lehet elérni. Remélem, hasznát veszitek!

    [link]

    Van ám itt egy piaci rés! A fenti gép vagy egy egyedi igény szerinti összeállítás csak akkor érhető el, ha ...

    1) ... a vásárló annyira informált, hogy ismeri a Fujitsu konfigurálhatóságát. Tehát nem csak abból indul ki, amit a shopban lát. (Ezt a lehetőséget azonban csak kevesen ismerik.) Csak egy gyengébb konfiguráció látható pár helyen, amit a nagykereskedő hasra ütve (vagyis a versenyképességet feltételezve) összerakott és azt minden kisker átvett - pont azt, amelyik a cikkben is szerepel.

    2) ... a kereskedő is ismeri a konfigurálhatóságot és akár felárért hajlandó a vevőt tájékoztatni és persze kiszolgálni, plusz 2-3 hét szállítási idő. (Ezt a hajlandóságot kell összemérni a raktárról azonnal osztható kommersz gépeken lévő gyors profittal.)

    Ezt csak tapasztalatként írtam. Bennfentes hír, akit érint: Ha le tudsz mondani a világítós billentyűzetről, akkor kérhetsz pöcökegeret is ehhez a családhoz: E736, E746, E756.

    Előzmény: 8 évig használtam egy Fujitsu-Siemens Lifebook S6410-est szintén maximális kiépítésben. És még mindig nem megy nyugdíjba. :)

    Még egy nem apróság. Szerény tapasztalatom szerint egy új gép beszerzése előtt először a saját célokat kell tisztázni, csak utána érdemes összehasonlítani a gyártókat. Remélem, hasznos voltam!

    [ Fujitsu Lifebook E736 ]

  • angyalfoldi

    csendes tag

    válasz Xander_T #163 üzenetére

    A garancia kibővítést megveheted egyszerre a géppel, vagy utána is, legkésőbb 180 napon belül. Kérheted ott rögtön a kereskedőtől vagy később akár egy másiktól is. Az egy külön termékként kezelhető, a sorozatszámhoz kötik, amit a Fujitsu oldalán lehet lecsekkolni.

    Három fajta garanciakiterjesztés választható.
    1) Beviszed a szervizbe
    2) Szállítós, elviszik és visszahozzák
    3) Helyszíni

    A fujitsushop.hu-t el felejtsd el, évek óta nem frissül. A Serco Kft. van mögötte, amely elsősorban a vállalati ügyfelekből él, így egyéni fogyasztóként inkább mást keress. Az árösszehasonlító oldalakon keress egy szimpatikus boltot. Jó néhányan forgalmazzák már ezt a típust. (Mindenhol ugyanez a kiépítés látható, ebből raktároztak be itthon, mert a mi piacunkon vélhetően ezt lehet leginkább eladni. Meg különben is, az emberek azt veszik, amit eléjük raknak. De ne elégedj meg ezzel!)

    Neked is javaslom, ahogy korábban írtam, hogy a saját céljaidhoz állíts össze egy konfigurációt és konkrétan azt rendeld meg a választott kereskedőtől. Itt van az E736-os minden opciója: [link]

    [ Szerkesztve ]

    [ Fujitsu Lifebook E736 ]

Új hozzászólás Aktív témák