Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #54625216 #104 üzenetére

    Idézem a cikket:
    Tavaly tavasszal felröppentek olyan pletykák, hogy a japán gyártó alulról kívánja bővíteni a T sorozatot, nem sokkal ezután pedig hivatalossá is vált az X-T100 létezése, melyet elsősorban azoknak ajánlanak, akik eddig telefonjukkal fotóztak, de szeretnének eggyel feljebb lépni képminőségben...

    Amúgy akkor nem olvastad el figyelmesen amit írtam, mert én épp egy olyan tesztet hiányoltam, ami a fényképezők valódi előnyeit emeli ki és nem a szoftveres dolgokra, kezelhetőség élményére meg ergonómiára helyezi a hangsúlyt.

    Végerdeményben arra kerestem a választ, hogy nekem megéri -e a felárat a jobb kép meg zoom mondjuk. Már korábban is szemeztem pl. a Sony rx100 szériával, de a magas ára elriasztott. Na most nekem egy ilyen masina 1 havi fizum + még diák is vagyok, úgyhogy azért meg kell gondolnom, hogy mire költöm a pénzt. Ráadásul a tesztben szereplő példány nem is tud videóban 4K 30 FPS felbontást, amire már a jó öreg Nexus telefonom is képes. Ilyen tekintetben én kissé sokallom az árát.

    (#24) schawo
    Valószínűleg amúgy ennyiért nem, mert nem szeretek sokat a beállításokkal babrálni meg nincs is meg hozzá a kellő türelmem. Viszont nem zárom el magam teljesen tőle, azért olvastam el ezt a tesztet is.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • hibavissza

    veterán

    válasz #54625216 #104 üzenetére

    Szerintem 2-3 évvel el vagy maradva időben a csúcs telefonok fotós-videós képességeit illetően. Persze a téglafal 100%-os nagyításban nézegetésére nem alkalmasak. Manapság ott tartunk, hogy pont az ilyen belépő masinák piacát is felzabálják. Rohamosan csökken az eladás. Akinek pedig giga zoom kell az vesz egy bridge gépet.

    Persze fotózó emberként nekem sem tetszik ez a tendencia, de erről leginkább a fényképezőgép gyártók lemaradása tehet. Elaludtak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák