Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheLázs

    csendes tag

    Számomra nevetnivalóvá vált a laptop-szcéna már sajnos évekkel ezelőtt. A konzumer vonalon vehet az ember másfél év alatt széthulló lapátnyi műanyag szemetet, vagy hasonló összegből egy Rolls-royce-ot a 2-4 éves business classból.

    Aki sokat megy, annak kell a gamer laptop. Ja, persze. Menet közben amúgy sem lehet játszani, kivéve mondjuk vonaton. Én is kétlaki vagyok, egy Ryzen 1700x + 1660 - ból lett olyan jóval olcsóbb mini ITX konfigom, ami ki tudja szolgálni az ide-oda szaladgálásomat, hiszen a kis business class notebook mellé mindkét helyemen használtam monitort és perifériákat (na meg dokkot...). És hol is tartunk most ezzel noti fronton? Egy 200k alatti asztali megette reggelire a 400+ áron kapható gamer laposokat? Elmentek az embereknek otthonról. Mindenki sportautóval akar gardróbszekrényt szállítani. Arra kellene csak használni a dolgokat, amire való, és egyből harmadáron megoldanánk az összes feladatot.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz #56573440 #13 üzenetére

    Hát, azért nem úgy gondoltam, hogy egyáltalán nem kell. Inkább arra, hogy 10 emberből 8-nak felesleges - azok közül aki már megvette. A KSH statisztikai adatai alapján a magyar háztartásoknak igen kevés tartaléka van, ami most nagyon szarul fog jönni. Számtalan olyan embert ismerek, akinél már szóltak a főbérlőnek, hogy a kaucióból vonja a részletet, ha lehet, de >1M forintnyi - sok szempontból kihasználatlan - equipment van a csajszi birtokában (mind almás, de ez most mellékes) amit olyan feladatokra használ, amit az ötödébe kerülő eszközökkel komolyabb kellemetlenségek nélkül meg lehetne oldani. Nem a létjogosultságát vitatom, hanem az értékrend félrecsúszását, amikor "divatból" elmegyünk lánctalpassal biciklizni, téglával repülni (vagy autózni ugye, 2010-es évek nagy SUV fordulata), zseblámpával leckét írni. Subnotebookkal videót vágni ugyanúgy eretnekség, csak annyival más megvilágításba helyezhető, hogy ha egy évben valakinek 1 alkalommal kell, arra nem vesz WS-kategóriás gépet, vagy asztalit. Az számomra sokkal kevésbé életszerű, hogy valaki egy 5-10x drágább, sérülékeny és sokkal nehezebb eszközt cipeljen a mindennapi kényelmét feldobva azért, mert néha játszik, amúgy helyhez kötve.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz TheLázs #14 üzenetére

    Folytathatnám is a kérdést ezer témával, de nem teszem. Nem véletlenül van nálam alacsonyan a lélektani határ egy-egy eszköz beszerzéséhez, mert én nem akarok az az ember lenni - bár vigyázok a dolgaimra - akinek összeszorul a segge gyomra, amikor leesik egy telefon vagy rossz helyen felejt egy notebookot. Ezek az eszközök sajnos eldobhatónak készültek, és inkább vannak értünk, minthogy mi legyünk azért, hogy összespóroljuk az árukat és megvegyük őket. Mondom ezt úgy, hogy érdemi költségeim alacsonyak, vállalkozásból jól keresek. Inkább a tudatos fogyasztóvá válás filozófiája ez, mint vitatása egy-egy rétegtermék létjogosultságának.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz #56573440 #16 üzenetére

    BME hallgatók körében - hiszen én is ott vagyok - nagyon gyakori a hasonló gép. A legfájdalmasabb, azt látni, hogy a 1050, 1050 Ti, 1650 gépek fogynak. Olyan, mintha vennék egy 4 oktávos zongorát. Jó-jó, de messze nem az igazi.

    Komoly munkára/játékra használni ilyen gépet a 10-ből 8-as arány tök jól megáll - persze a haverok/ismerősök az egyetemről biztosan nem lesznek számodra is kellően reprezentatív minta.

    Nem a luxust kell elítélni. Használjon csak mindenki ThinkPadet, Latitude-öt és rendes, tartós, jó minőségű gépeket. A logika hiányát kell elítélni, amikor valaki egész nap egy 4 kilós téglát cipel úgy, hogy mind cipelni, mind otthon játszogatni sokkal f@szább gépet kapott volna, és még jó minőségű perifériára is futná.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Új hozzászólás Aktív témák