Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ddekany #112 üzenetére

    hogy ha az alapértelmezés miatt valaki két entert üt bekezdések közt, akkor az oldaltörésnél azt mint bekezdés közti helyet fogja fel, és ne tolja át félig vagy egészben a következő lapra, meg hasonlók.

    Ezért is írtam korábban, hogy a word alapjában véve nem hosszú dokumentumok készítésére lett kitalálva.
    Az üres bekezdést azért teszi új lapra a lap alját elérve, mert számára az egy teljes értékű bekezdés. És mivel szerkeszteni is lehet, ezért sokan össze vissza gányolják a dokumentumot, akár csak véletlenül is, az ilyen gazdátlan, felesleges bekezdésekkel.

    Szerintem annyi intelligenciát adhatnának 2012 -ben a word -nek, hogy - ahogy írod - a dupla entert úgy értelmezze, hogy az elsőt eltünteti, és a másodiknak ad egy sornyi térközt. Így mindenképpen hatékonyabb lenne. Ha 5x nyomják le az entert, akkor meg 4 sornyi térközt.

    Bár ilyen esetben meg azért sírnának a felhasználók, hogy nem tudnak az "üres" helyre írni, biztos tönkrement a word. :D Így viszont számtalan hiba forrása ez, a végtelen számban egymást követő szóközzel együtt, ami szintén karakternek minősül, ergo formázni is lehet. És ha én 145 szóközből kettőnek a méretét megnövelem, akkor el lesz csúszva minden.

    De ezeken kívül is van baj. Mert ha valaki nagyon tudatosan, és jól használja is a writer -t/word -öt, akkor sem biztos hogy egy másik gépen valamilyen beállítás miatt nem fogja máshogy betördelni a dokumentum egyes részeit, amitől aztán minden további elem máshova kerül.

    Tudom hogy mindenki gyűlöli rajtam kívül, de csak példának, XXE-ben sem nyúlsz szinte soha az egérérét, ha már rutinod van benne. Ha meg ritkán csinálsz valamit, vagy kezdő vagy, az ikonok és a menük jól jönnek.

    Ettől még az xml meglehetősen bonyolult egy mezei latex kódhoz képest. Ha meg beleszoktál egy ilyen vizuális XXE szerű valamibe, nem is biztos hogy mással értelmesen bele tudsz nyúlni.

    Amúgy a forrás szintű dokumentum felvitellel nekem az a fő gondom, hogy ebben a témában pont van egy elég közismert vizuális nyelvünk (címek nagyobbak, stb.), szóval ezt ki kéne használni

    Erről beszélgetünk. :D Latex -be pont ezt csinálod. megmondom neki hogy \chapter{Első fejezet} és onnantól kezdve ott van az a fejezet. Semmi más teendőm nincs vele. Még akár át is definiálhatod más szóra ha neked ez nem tetszik.

    És az olvasás "sebessége" (áttekinthetőség) eleve legalább olyan fontos, mint a felvitel.

    Én ránézek a latex doksimra, és látom mi micsoda. Word -ben nem. Docbook -ban meg meg kell erőltetnem magam. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák