Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    "Csak éppen szerintem ez így, egy óriási szívás. :D És ahogy látom, nem csak nekem az."

    Csak látni kell, hogy ez ökoszisztéma/szubkultúra kérdése, nem a technikai gyengeségek következménye. Magát az XML-t vagy a DocBook sémát hibáztatni ezért tudatlanság lenne.

    "Ráadásul van mögötte egy profi szövegszedő rendszer, a tex."

    Ezt a szerepet töltené be az XSL-FO implementáció. Pár éve mikor nézem, ebből ingyenes csak az Apache FOP volt, viszont az igen csak kezdetleges állapotba volt... A TeX viszont pont fordítva indult el (volt szöveg-szedő, de nem volt szemantikus dokumentum írásra formátum).

    "Ami egyébként pl docbook -hoz elérhető rendszer, az a jade."

    Az egy DSSSL implementáció, ami maga egy elavult szabvány. Én DocBook -> XSL-FO transzformációt keresgélnék, ha PDF-et akarok.

    "Aztán majd ráérzel a dologra, mennyivel vacakabb ilyet szerkeszteni"

    Khm... De nem is kellene forrás szinten szerkeszteni DocBook-ot, mert nem arra van (ellenben a LaTeX arra volt eredetileg). A példa programlisting-en belüli LISP-szerű forráskód meg nem a DocBook része, és az az egész dokumentum kb semmiből nem áll csak abból és egy DOCTYPE deklarációból, szóval ezt most így minek is kellett betenni? Ennyire nem borzalmas az a valóságban...

    Mellékesen a LaTeX példában a "10pt,a4paper" tartalom és formázás keveredése...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák