Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggg1

    aktív tag

    válasz Synthwave #84 üzenetére

    Persze, egyértelmű, hogy a tápnak ehhez semmi köze. Ha a táppal gond van, akkor sokkal előbb lesz gond mással, mint hogy szakadozik a hálózat, csak a kolléga azt írta, hogy a hibát okozhatja, ha nem stabil a 3,3, 5, 12 V fesz, és amikor írtad, hogy Corsair, akkor mondta, hogy akkor azzal biztos nem lesz gond, én meg örülnék, ha távolról így tudnék feszültséget mérni. :D

    Viszont azt nagyon megfontolnám, amit Peter Kiss és E.Kaufmann írtak, mert én ezt látom a probléma legvalószínűbb megoldásának. A Windowsban valami energiagazdálkodási ütemező bizonyos időközönként bizonyos hardvereket baszkurál, nekem pl egy laptopon szabályos időközönként a Win csinál valamit, ami valami energia-gazdálkodási inicializálásnak vagy alaphelyzetbe állásnak tűnik, nálam ez azzal a jelenséggel jár, hogy 1-2 másodpercre fölmegy a képernyő fényereje maxra, meg felpörög a ventilátor. 2 másodperc múlva visszaáll az előzőleg használt aktuális értékre. Simán el tudom képzelni, hogy egy ilyen művelet eldobja a lan-t, ha azon is be van állítva energiagazdálkodás. De ezt csak pár hónapja csinálja a gép, tehát akkor felkerülhetett valami progi, driver, Win frissítés, valami beállítás megváltozott.
    Én valahogy a szoftverkörnyezetben keresném a hibát.
    A próba másik lan-kártyával azért lehet jó, mert kiderülhet belőle, hogy esetleg nem is az integrált nic-kel van a gond, hanem valami mással a gépben, ami esetleg minden más lan adapterrel ugyanazt okozná. Szerintem nem olyan rosszak azok a Realtek dolgok, kismillió helyen használok olyat, én még nem írnám le.

Új hozzászólás Aktív témák