Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz bozont #36 üzenetére

    Van. Ott vannak a listában.

    LFC leírása: [link]
    Az LFC lényegében annyit tesz, hogy egy meghatározott értékig még aktívvá teszi a FreeSync-et. Például, ha az alsó tartomány 35-40 Hz, akkor LFC nélkül az annyi is marad. De ha van LFC, és aktív is, akkor lemegy a tartomány 30 Hz-re, vagy akár ez alá is, de ehhez magas felső határ kell. Az abszolút minimum az 25 Hz. Viszont az LFC nem működik akkor, ha a FreeSync V-Sync nélkül aktív, de ha FreeSync+V-Sync aktív, akkor megy.

    A G-Sync esetében azért működik a dolog, mert az NV FPGA-ja panelfüggetlenül működik, vagyis muszáj olyan panelt belerakni, ami bír legalább 30-144 Hz-et. Különben nem lenne kép két perc játék után. Nem működne tovább a panel, mert tartományon túl működteti a vezérlő. Az AMD a VESA szabványát használja, ami egyénileg definiálható tartományokat enged meg, vagyis ha egy monitorgyártó úgy dönt, hogy 250-300 dolláros A-Sync kijelzőt akar, akkor azt meg tudja tenni, mert nincs licencköltség, és be tud állítani egy működőképes tartományt egy olcsó panelhez. Ezért tartott sokáig az A-Sync fejlesztése, hogy ne csak a szupergazdagoknak legyen alternatíva. Nekik is van LFC-144 Hz-es, de van a tömegnek is kijelző.

    Például a monitor ára egy akadály. Túl drága lenne bele egy 35-90 Hz közötti LFC-s IPS panel. Ha egy ilyet beleraksz, akkor helyből 450 dollár+ a kijelző ára.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák