Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Ami nem stimmel: forradalmi, új, kezelőfelület, találmány, látványos és persze antigravitáció, ahogy azt kivesézték már.
    És én nem látom a gyakorlati alkalmazásának a lehetőségét még modellezésben sem. Egy számítógépes szoftverhez képest agyonbonyolított a működése.
    Kérdés: az egy dolog, hogy hülyeséget beszélnek ezek a "kutatók" is a gravitáció kijátszásával, hisz értelemszerűen többek közt a gravitáció tartja a helyén a tárgyakat abban a mágneses mezőben, de az antigravitáció, vagyis az antianyag által kifejtett tömegvonzás hogy került egyáltalán szóba?? :F
    Biztos, hogy ez az MIT-től származik és nem valami kidolgozott álhír? Nekem erősen utóbbi szagú.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Speed® #33 üzenetére

    Ha lesz olyan kicsi gép, nem lesz szüksége mágnesességre. Különben is, nem lehetne elég pontos anélkül, hogy akkora elektromágneses térnek ne kelljen kitenni a pácienst, ami igen káros lenne az egészségre. A robotkarok sokkal pontosabbak ma, a jövőben meg a nanotechnikával készült robotok vehetik át a helyüket.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #38 üzenetére

    Itt igen bonyolult orvosi eszközök nanométeres pontosságú irányításáról beszéltem. Hogy oldod meg azt elektromágnesességgel? Igen erős mező kellene hozzá, hogy semmilyen körülmények közt ne legyen egy apró kilengése se semminek, és hogy ne érjen minden szövetet és a különböző eszközök külön mozoghassanak egymástól, kell fókuszálni is. Meg amire céloztál, hogy lehet mozogni, de csak kicsit.. nos azzal meg ott a gond, ha bármi komplikáció lép fel, vagy csak jön egy izomgörcs... egy sebész egy robotkarral gyorsan le tudja reagálni, tizedmásodpercen belül, de mágneses terekkel a helyükön tartott eszközök... nincs fizikai kontaktus, nincs mihez képest lekövetni a test mozgását, ha az véletlenszerű. Minden hasonló műtétre ma bőven elég a laparoszkópia, a többire meg egy-két évtizeden belül készek lesznek a megfelelő nanorobotok első példányai.
    A károsság miértjére meg a válasz az emberi idegrendszer elektromágneses működése. Abba csak egyszer kell bezavarnia valaminek rossz helyen és könnyen lehet, hogy nem lesz többé problémád semmivel az életben. Mondok egy példát, egyetlen nagyon gyenge elektromágneses hatás a megfelelő helyen szupraventrikuláris tachycardiát válthat ki (egy pillanat alatt felugrik a szívverés percenként ~200-as ütemre). Persze ez azért nem jó példa, mert az ilyet elektrofiziológiai vizsgálatnak hívják és direkt próbálják kiváltani a ritmuszavart, de azt ettől függetlenül jól példázza, hogy mire képes még gyenge elektromágnesesség is az ember testében. És bőven nem lehet mindent előre jelezni. Egy véletlen ilyen egy 40+ éves ember testében és komoly komplikációk léphetnek fel.
    A rák hogy jön ide? Ha rák, tehát rosszindulatú daganat, akkor azt megmérgezni szokás manapság, vagy radioaktív sugárzással/hőterápiával károsítani, jóindulatút meg kiműtenek laparoszkópiával, rosszabb esetben felvágással, de ott már nagyobb daganatnak kell lennie.
    Amire szerintem te gondolsz, azok olyan "javítások", amiknél semmit sem kell eltávolítani, például szövetek, érfalak, idegek összevarrása vagy pótlása. Ebben még volna is lehetőség, de megint az a kérdés, hogy hogy tartasz a helyén ilyen eszközöket szinte tökéletes pontossággal egy a jelenleg használtnál jóval erősebb elektromágneses tér és annak fókuszálása nélkül? Ahogy írtad is, a most használt sugárzó eszközöknél igyekeznek minimálisra venni a sugárzást, így gyakorlatilag nem okoznak a szervezet számára kijavíthatatlan károsodást. De megcsinálható ugyanez úgy, hogy a szervezetben max. egy-két milliméter nagyságú orvosi műszerek lebegnek akár órákon keresztül? Ha mondjuk egy gerincvelőt kéne összekötni, azt mondanám jól van, azért megéri kockáztatni, hisz kevés bajt okozhatnak egy lebénult számára.. de milyen más eset van? Agyműtét? Igazolt tény, hogy az agy egyes részei ideiglenesen felfüggeszthetők a működés alól vagy épp serkenthető a működésük gyenge elektromágnesességgel.
    Túl nagy lenne a kockázat a beavatkozások 98%-a esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #41 üzenetére

    Nem vagyok jártas az orvostechnikában, engem inkább a programozás érdekel, de más területen. Meg a fizika, csak azt nem tanulom már. De egyrészt műtétekről volt szó, eredetileg arra reagáltam, nem vizsgálatokról. Egész más egy tompa, viszonylag puha tárgyat elvezetni valahová mágnessel, mint éles, hegyes eszközöket, amiknek aztán szöveteket kell átvágnia és szúrnia, amihez erőkifejtés is kell, apró irányváltásokkal, majd ezt ismételni ki tudja hányszor úgy, hogy a műtétet végző orvosnak nincs fizikai visszajelzése arról, hogy mit csinál. Másrészt nem kell a szívnek ütés, csak egy gyenge elektromos impulzus. Bár ha erre céloztál ütés alatt, akkor igazad van, mondjuk a mikort én sem tudom. Megjegyzem voltam már elektrofiziológiai vizsgálaton, emlékszem nagyjából hogy néz ki (bár a technikai részletekbe annyira nem mentünk bele). Nem is kellemetlen, ha már bent vannak a katéterek az artériában, csak fura érzés maga a vizsgálat.
    Harmadrészt az elektromágnesességet nehéz szétválasztani, ha lehet egyáltalán teljesen, de a(z) (elektro)mágneses mező hatással lehet a molekulák töltésére is, a kérdés hogy lehetséges lenne-e úgy egy műtét, mint amiket írtam is, hogy ne legyen olyan a mágneses mező, hogy az befolyásolhassa az idegrendszer működését.
    Negyedrészt a ma alkalmazott technikákat, így az MR-t sem kritizáltam. A legjobb barátomnak áttétes rákja van, talán a PET-tel nem találkozott még, de ezért is nem értettem, hogy hogy jön ide, mivel műtétnél ki kell venni a daganatot, ha lehet, azt nem lehet belülről, felnyitás vagy legjobb esetben laparoszkópia nélkül eltávolítani. De ha te lényegében vizsgálatokról beszéltél, akkor értem hogy jön ide.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák