Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #41 üzenetére

    Nem vagyok jártas az orvostechnikában, engem inkább a programozás érdekel, de más területen. Meg a fizika, csak azt nem tanulom már. De egyrészt műtétekről volt szó, eredetileg arra reagáltam, nem vizsgálatokról. Egész más egy tompa, viszonylag puha tárgyat elvezetni valahová mágnessel, mint éles, hegyes eszközöket, amiknek aztán szöveteket kell átvágnia és szúrnia, amihez erőkifejtés is kell, apró irányváltásokkal, majd ezt ismételni ki tudja hányszor úgy, hogy a műtétet végző orvosnak nincs fizikai visszajelzése arról, hogy mit csinál. Másrészt nem kell a szívnek ütés, csak egy gyenge elektromos impulzus. Bár ha erre céloztál ütés alatt, akkor igazad van, mondjuk a mikort én sem tudom. Megjegyzem voltam már elektrofiziológiai vizsgálaton, emlékszem nagyjából hogy néz ki (bár a technikai részletekbe annyira nem mentünk bele). Nem is kellemetlen, ha már bent vannak a katéterek az artériában, csak fura érzés maga a vizsgálat.
    Harmadrészt az elektromágnesességet nehéz szétválasztani, ha lehet egyáltalán teljesen, de a(z) (elektro)mágneses mező hatással lehet a molekulák töltésére is, a kérdés hogy lehetséges lenne-e úgy egy műtét, mint amiket írtam is, hogy ne legyen olyan a mágneses mező, hogy az befolyásolhassa az idegrendszer működését.
    Negyedrészt a ma alkalmazott technikákat, így az MR-t sem kritizáltam. A legjobb barátomnak áttétes rákja van, talán a PET-tel nem találkozott még, de ezért is nem értettem, hogy hogy jön ide, mivel műtétnél ki kell venni a daganatot, ha lehet, azt nem lehet belülről, felnyitás vagy legjobb esetben laparoszkópia nélkül eltávolítani. De ha te lényegében vizsgálatokról beszéltél, akkor értem hogy jön ide.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák