Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz buherton #38 üzenetére

    Itt igen bonyolult orvosi eszközök nanométeres pontosságú irányításáról beszéltem. Hogy oldod meg azt elektromágnesességgel? Igen erős mező kellene hozzá, hogy semmilyen körülmények közt ne legyen egy apró kilengése se semminek, és hogy ne érjen minden szövetet és a különböző eszközök külön mozoghassanak egymástól, kell fókuszálni is. Meg amire céloztál, hogy lehet mozogni, de csak kicsit.. nos azzal meg ott a gond, ha bármi komplikáció lép fel, vagy csak jön egy izomgörcs... egy sebész egy robotkarral gyorsan le tudja reagálni, tizedmásodpercen belül, de mágneses terekkel a helyükön tartott eszközök... nincs fizikai kontaktus, nincs mihez képest lekövetni a test mozgását, ha az véletlenszerű. Minden hasonló műtétre ma bőven elég a laparoszkópia, a többire meg egy-két évtizeden belül készek lesznek a megfelelő nanorobotok első példányai.
    A károsság miértjére meg a válasz az emberi idegrendszer elektromágneses működése. Abba csak egyszer kell bezavarnia valaminek rossz helyen és könnyen lehet, hogy nem lesz többé problémád semmivel az életben. Mondok egy példát, egyetlen nagyon gyenge elektromágneses hatás a megfelelő helyen szupraventrikuláris tachycardiát válthat ki (egy pillanat alatt felugrik a szívverés percenként ~200-as ütemre). Persze ez azért nem jó példa, mert az ilyet elektrofiziológiai vizsgálatnak hívják és direkt próbálják kiváltani a ritmuszavart, de azt ettől függetlenül jól példázza, hogy mire képes még gyenge elektromágnesesség is az ember testében. És bőven nem lehet mindent előre jelezni. Egy véletlen ilyen egy 40+ éves ember testében és komoly komplikációk léphetnek fel.
    A rák hogy jön ide? Ha rák, tehát rosszindulatú daganat, akkor azt megmérgezni szokás manapság, vagy radioaktív sugárzással/hőterápiával károsítani, jóindulatút meg kiműtenek laparoszkópiával, rosszabb esetben felvágással, de ott már nagyobb daganatnak kell lennie.
    Amire szerintem te gondolsz, azok olyan "javítások", amiknél semmit sem kell eltávolítani, például szövetek, érfalak, idegek összevarrása vagy pótlása. Ebben még volna is lehetőség, de megint az a kérdés, hogy hogy tartasz a helyén ilyen eszközöket szinte tökéletes pontossággal egy a jelenleg használtnál jóval erősebb elektromágneses tér és annak fókuszálása nélkül? Ahogy írtad is, a most használt sugárzó eszközöknél igyekeznek minimálisra venni a sugárzást, így gyakorlatilag nem okoznak a szervezet számára kijavíthatatlan károsodást. De megcsinálható ugyanez úgy, hogy a szervezetben max. egy-két milliméter nagyságú orvosi műszerek lebegnek akár órákon keresztül? Ha mondjuk egy gerincvelőt kéne összekötni, azt mondanám jól van, azért megéri kockáztatni, hisz kevés bajt okozhatnak egy lebénult számára.. de milyen más eset van? Agyműtét? Igazolt tény, hogy az agy egyes részei ideiglenesen felfüggeszthetők a működés alól vagy épp serkenthető a működésük gyenge elektromágnesességgel.
    Túl nagy lenne a kockázat a beavatkozások 98%-a esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák