Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Fred23 #7 üzenetére

    Nyugi, ezt szerintem nem éljük meg. Mármint, hogy agyba lehessen AI-t ingegrálni.
    Bizonyos részek esetén hozzá lehet férni az idegrendszerhez, kortikális implantátumokkal (multielektród array, vagy esetleg optogenetikai implantátum)... de ezek az egyszerűbb motoros és szenzoros részei az agynak.
    A komplexebb memória,asszociációs kéreg stb.. ehhez már durván bele kellene nyúlni az idegszövetbe, egyben tönkretéve azt. Egyelőre elvben sem létezik olyan implantátum technológia, amivel ekkora részét lehetne manipulálni, kiegészíteni az agynak, ráadásul sejt /axon/dendrit szinten. Az idegrendszer nem úgy működik, hogy egy csatlakozón rácsatlakozol. Maga a funkció elválaszthatatlan a funkciótól, szóval a teljes kérgi részt, vagy thalamikus pályát kell sejt és axon szinten modulálni. Nincs egy UTP csatlakozó, ahol fel és letöltheted a stream-et :D

    Másrészt nagyon szigorú a szabályozás a kortikális chip-ekre, még beteg embereknek sem ültetik be (egyelőre) hosszabb ideig. Ráadásul a fejlett optogenetikai implantátumokhoz szükséges utólagos génmódosításra, vírusokkal vagy CRISPR-el... amit egészségeseknél szerintem nem engedélyeznek 100 éven belül sem.

    Bár rohamosan fejlődik az agy-gép interfész technológia, egy határt nagyon nehéz lesz megugrani, és ma még nem létező technológia szükséges ehhez.

    Pont ugyan így, a mostani machine learning neurális hálózatok, soha nem fognak öntudatra ébredni.
    Ráadásul nem lesz okosabb a rendszer attól mert több neuront integrálsz bele.

    Nagyon el kell rugaszkodni a sci-fitől, hogy olyan neurhálókból álló komplex rendszert képzeljünk el, amely képes bonyolult döntéseket meghozni, és az egyszerű súlyok változtásánál jóval bonyolultabb változtatásokat létrehozni magán (mint az agy teszi a dendritekkel, szinapszisokkal).

    Talán a virtuális agy szimulációban nagyobb realitást látok, mint ami a Transzcendensben is volt. Persze ehhez sok nagyságrenddel nagyobb compute kapacitás kell, vagy kvantum processzorok.

    Szerintem ez nem realitás a következő évtizedekben... (Az agychip semmiképpen)... az AI-ban már nem vagyok biztos, hogy nem hozhatunk létre ilyesmit. Ugyanakkor nagyon el kell eresszem a fantáziámat, hogy egy fix szuperszámítógépen futó AI, mégis hogy a rossebbe jutna ki a külvilágba? Itt ne a nyilvánvaló hülyeségre épülő Transzcendensből (Feltöltöm online lol), vagy a Skynetből induljunk ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák