Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qqrique

    tag

    válasz ka64 #1388 üzenetére

    Köszi, nagyon hasznos infó.

    Többször fontolgattam, hogy frissítem, de végül is mindig elvetettem eddig.
    Sajnos az idén nem sokat utazunk, így emiatt is ráér a frissítés.
    Néhány hete tettünk egy rövid olaszországi utat, közben volt egy furcsa hiba.
    A Ford navigációt használtam. A szlovéniai Medvode-ből indultunk a végcél Lago Lavarone volt, Trentínóban. Iduláskor beírtam a címet, az út megterveződött. Ellenőriztem, az áttekintő nézeten és a megfelelő helyre twerveztet az utata. Útközben megálltunk tankolni még Szlovéniában. A továbbindulás után is ellenőriztem és jó volt a terv.
    Az A4-en haladva az A28 kereszteződésnél kiküldött, miközben az A31-re kellett volna átmenni, ami jónéhány kilométerrel odébb van. Menet közben megváltoztatta az útitervet.
    Kimentem a pályáról, sajnos már későn vettem észre hogy nem itt kell kimenni.

    {ugyanakkor a kijáratnál a fizetőkapu is megtréfált. Nem fogadta el a bankkártyát (2-őt próbáltam), utána jött a kp. 5.5 EUR volt a díj, 5 EUR papírpénz, majd 2 EUR bedobva, amiből
    a gép visszaadott 1.5 EURót, de nem nyílt ki a kapu. Kihívtam az ügyeletest, aki szerencsére hamar odaballagott, ellenőrizte a tranzakciót és jelezte, hogy tartozom még 50 centtel. Ha kifizetem kienged :). A földön volt némi apró, amit az előttem áthaladók kiejtetettek. Felvettem, a kezébe nyomtam és mehettünk.}

    Utána egy parkolóban megpróbáltam többször is újraterveztetni az utat (töröltem, autó leállít, becsuk újraindít, tervez stb, de valamiért nem a megfelelő címre akart vinni, pedig a helyes címe volt továbbra is beírva.
    Ezután csatlakoztattam a telefont és Google Maps segítségével jutottam el a célhoz.
    Ugyan a hegyekben a G.Maps is többször újratervezett, de ezután már figyeltem az útjelzéseket is. :)

    Másnap ellenőriztem, átugrottunk Folgáriába és onnan már jól tervezte az utat, ugyanarra a címre. Sem előtte, sem utána nem fordult elő, pedig az ott töltött kicsit több, mint egy hét alatt többször is használtam a navit. Mindig a helyes címre vitt.

    Tanulság: a különböző appok és kütyük használata miatt ellustultam. Korábban mindig megterveztem az utakat papír, az utóbbi évtizedekben az egyre jobb elektronikus platformokon, de mindig megjegyeztem a főbb elágazásokat és útközben figyeltem a jelzéseket.
    Szóval, nincs 100%-os rendelkezésre állás egyik rendszernél sem, nem szabad kizárólag csak a navi az appok és kütyük jelzéseire támaszkodni. Ugyanez érvényes a vezetősegédekkel kapcsolatban is.

Új hozzászólás Aktív témák