Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csusza`

    senior tag

    válasz laposonly11 #189 üzenetére

    Nem akarok már fogyni, csak tartani azt a súlyt, amivel jól érzem magam és nem esik egyáltalán nehezemre a mozgás.
    Nekem elegem lett az "éhezésből", nagyjából azt eszem, amit kívánok, de nem ész nélkül.
    Félreértettél, nem zabálom halálra magam este sem. Egyszerűen annyit kajálok, amennyit megkívánok, ez nem azt jelenti, hogy kajakómásra tömöm magam.
    Az ipari élelmiszert próbálom kerülni, holott évekig az akkoriban imádott felvágottakon éltem.
    Az elhízást a mozgásszegény életmód okozza, nagyon messze kerültünk a normális életmódtól. Zéró mozgás, cukrozott élelmiszer, balasztanyagokkal felfújt pékáruk, ízfokozó... Ha jól telezabaltad magad kapj be egy Rennie-t, az majd segít, hogy újra zabálhass.

    Nem mondom, hogy néha nem esik bele a fejem a Nutellába, de ilyenkor azért egyúttal kompenzálom is a dolgot.

    Jól mondod, a szemét-szénhidráttal van a baj.

    Egy Géczy Gábor nevű nagyon okos ember mondta azt, hogy úgy zabálunk, hogy közben éhezünk, mert az iparilag feldolgozott élelmiszerben már nincs semmilyen tápérték. Ez sajnos a zöldségre, gyümölcsre is igaz.

    Mozgás! Ez az egy, ami elmaradhatatlan.

    Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

  • K82

    őstag

    válasz laposonly11 #189 üzenetére

    Mondanám h de, pont a szénhidráttal (azon belül is a cukorral) van baj. Nagyon leegyszerűsítve amíg a szervezet túlzott mennyiségbez jut hozzá, addig azon fog működni. Hülye lenne a szervezet hozzányúlni a zsír- és fehérjeraktárhoz, ha ott van a könnyen hozzáférhető és gyors energiaforrás (ami felesleg, azt meg elrakja zsírként: megteheti, mert van utánpótlás -> egyenes út a hízáshoz). Ha nincs vagy drasztikusan csökkenti az ember a szénhidrát bevitelt, na akkor néz körül a szervezet és nyúl hozzá a zsír(raktár)hoz és a fehérjéhez. Szénhidrát/cukor bontása helyett nekiáll a zsírt bontani, és egy túlsúlyos/elhízott embernél van miből dolgoznia... Ebből jön a jojó-effektus is: elkezd vki fogyózni, kevesebbet és mást eszik (általában kevesebb szénhidrátot), de amint elérte a kívánt súlyt (már ha eléri) és visszaáll a kúra előtti szintre, pillanatok alatt visszahízza. De ha marad a csökkentett szénhidrát bevitel, a szervezet nem fog visszaállni a cukor alapú működésre. Gyk. ehet nyugodtan tojást szalonnával, attól nem fog hízni. Ha cukros üdítőt fog inni mellé, akkor már igen.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel / OnePlus Pad

  • K82

    őstag

    válasz laposonly11 #193 üzenetére

    Ha szénhidráton kellene működnie az embernek, már nem lennének eszkimók vagy pl. nepáliak. De még majdhogynem mi sem; régen volt gyümölcs tavasztól őszig, télen meg maximum az a zöldség ami nem rohadt rájuk. Ami a "nyugati" embernek divat, az máshol a túlélés záloga. Egy sherpa sem a banánból (honnan is lenne gyümölcs magashegyi környezetben) fog energiát nyerni hanem a jakvajas teából, ugyanígy az eszkimó sem a cseresznyét fogja szopogatni hanem a fókazsírt. Megint kilyukadtunk oda h zsír és fehérje, szénhidrát meg alig.
    Nem ketózok, annyira elvetemült azért nem vagyok (és mert legfőképpen nem vagyok hajlandó májat vagy egyéb más belsőséget enni és a gyümölcsökről lemondani), de: nem fáj a fejem, nincs depresszió, nincs löttyedt izom (amit vesztettem az is minimális: 7 kg mínuszból 6.5 kg zsír és 0.5 izom), nem vagyok legyengülve (sőt...) és az emésztésem is köszöni szépen, jól van. Szénhidrátból minimális amit fogyasztok, és így tartom is a súlyomat - igaz, időablakos étkezéssel kombinálva.

    [ Szerkesztve ]

    Pixel / OnePlus Pad

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz laposonly11 #207 üzenetére

    Azt azért tegyük mellé, hogy a magas glikémiás index sem okvetlenül az ellenséged, de érdemes a bevitelt az edzéshez igazítani és olyankor sem okvetlenül az ipari hulladékot tömni. Az első ikertesó pedig nem csak a magas GI ételek miatt fog felesleggel gazdagodni, hanem a rossz minőségű zsírok fogyasztásától is (de ugye a magyar ember étrendje főleg magas GI szénhidrátok és szar zsírok kombinációjából áll, ami így még rosszabb).

    Az való igaz, hogy nem érdemes a táplálkozást magas GI táplálékra építeni akkor sem ha valaki sokat sportol, már csak azért sem, mert az inzulinszint folyamatos hintáztatása további súlyos problémákat okozhat.

    A kalóriákat meg számolgatni kell, hiába figyelsz oda az alacsony GI-re, ha közben túllövöd a kalória célt, de a helyzet fonákja, hogy az alacsony GI ételekből jellemzően többet is kell megenni ugyanannyi kalóriához, szóval egy ilyen étrend mindig jobb lesz kalória kontroll oldalról is.

  • ztoldy

    senior tag

    válasz laposonly11 #207 üzenetére

    Amit írsz az rendben van. Én is írtam többször, hogy ha egészséges, tápanyagokban megfelelő ételt akarsz bevinni, akkor arra figyelni kell. De a kalória az kalória a szervezeted számára a 3000 az mindenhogyan 3000.
    Ezen felül számít mikro, makro tápanyag és adott esetben a GI is. Önmagában egyébként csak a GI-t nézni is tévútra vihet, mert ha különböző GI-jű ételt fogyasztasz egyszerre, akkor azok együttesen már más reakciót váltanak/válthatnak ki.
    Ha valaki nem számol kalóriát, akkor nem fog fogyni, sőt lehet hízni fog. Igaz ez arra is, ha éppen az általad írt 2. kategóriából fogyaszt többet a szükségesnél.

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • BiP

    nagyúr

    válasz laposonly11 #237 üzenetére

    :)
    Lényegében ezt fogalmaztam meg én is.
    Hogy az átlagember kb.ezen a szinten gondolkodva sejti, merre kéne elindulni.
    És ha komolyabban bele akarja vetni magát, hosszabb távon, tartós életmódváltást, akkor beleáshatja magát, meg lehet számolgatni.

    De amíg a felesleges/ szar kaják elhagyása is gondot okoz, mert pl. nincs meg az elég akaraterő, akkor kb. halott ügy.
    Persze lehet számolgatással is nekiesni s dolgoknak, csak az még nagyobb váltás. Nagyobb eséllyel fárad bele valaki már az elején. Szerintem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz laposonly11 #237 üzenetére

    Az a baj, hogy amíg az embernek ötlete sincs, hogy hány kalóriát fogyaszt, addig mellé fogja lőni. Ez garantált. Aki fogyni akar általában kevesebbnek hiszi, aki hízni szeretne pedig túlbecsüli a bevitt kalóriákat. Én javaslom mindenkinek csak pár hétig számoljon ki minden kalóriát, lesznek meglepetések. Aztán el lehet hagyni ha nincs sport cél, de legalább már a szemmel becslés pontossága sokat javul.

    A te értelmezésed pedig ugyanaz a leegyszerűsítő és éppen ezért a "platózás" vagy "túltolás" veszélyét rejtő felfogás, amiről beszéltem. Az amúgy valóban nagyon sokat segít, mikor valaki az erősen feldolgozott ételeket és hatalmas kalória löketet jelentő nasikat, cukros üdítőket dobja, de én hozzátenném, hogy ezek is beleférnek alkalmanként. Csak tudni kell mit csinálsz. Mellesleg láttam nem egy barátot elhízni egészségesebb ételekre váltás után, mert elkezdték túletetni magukat, mondván ez "nem hizlal".

    Ezeket pedig nem rossz szándékból mondjuk, hanem mert talán én meg mások akik ezzel jönnek már átmentek pár nagyon tipikus buktatón. Én mondjuk kövér nem voltam, de 178-as magassághoz a 92 kg nulla irodista izomzattal olyan volt, amit még idejében el akartam csípni. Mivel az akkori barátnőm IR-es lett (és együtt tanultunk meg mindent ami ezzel párosul), neki CH-t számolgatós diétája volt, mellette futott. Én ugyan nem számoltam ki a magam adagjait, de a ti általatok felvázolt módon elkezdtem egészségesebb ételeket enni, csökkentettem az adagokon és kijártam én is futni. Valahol 70 kg alatt álltam meg. Túltoltam a dolgot, mert aluletettem magam, nem akartam ennyire sovány lenni.

    Aztán elkezdtem a saját testsúlyos és súlyzós edzést. Elkezdtem többet enni, több fehérjével és egy darabig ment a dolog, de egy ponton elkezdtem érezni, hogy hamar kifáradok edzés közben, nem jön fel a tömeg sem. Nem akartam soha kalóriákat számlálgatni, mert hát "milyen élet az olyan". De mint kiderült hiába ettem többet, mint előtte, így is aluletettem magam. Ez ugyan a fordítottja annak, ami egy fogyásban "platózást" hoz, de az elv ugyanaz.

    Amúgy minden fogyni vágyónak tudom ajánlani az itteni gyúrós topikot, nem csak gyúrósok vannak és nagyon sokat lehet ott is tanulni a táplálkozásról. :)

  • UnA

    Korrektor

    válasz laposonly11 #239 üzenetére

    Azért a cukormentes kóla nem tudom miért lenne jobb, elég ha megnézed, hogy miből készült. ;)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz laposonly11 #239 üzenetére

    "Mondjuk én eleve nem használok ilyeneket, tehát hozzáadott cukrok nélkül étkezem"

    +1

    Az előző hozzászólásban említett barátnő miatt száműztük a cukrot otthonról. Az alternatív édesítőszerek mellékíze meg nem tetszett, ezeket nem hagytuk el teljesen, de drasztikusan visszavettük mennyire édesítünk dolgokat. Eleinte fura volt, aztán az ember megszokja nagyon hamar, hogy egy löket cukor nélkül is mennyire ízes és finom tud lenni bármi. Ezzel van elbaszva az emberek többsége (én is) gyerekkortól fogva, hogy tömik belénk a cukrot. Egy normál cukrászdai sütit nem tudok már megenni, nem azért, mert "jajj az alakom", hanem mert három kanál után hányingerem van, nem érzem benne a kakaónak, mandulának az ízét, csak a töménytelen cukrosságot.

  • SRC

    junior tag

    válasz laposonly11 #236 üzenetére

    Alacsony vérnyomás miatt fázik.

    Ez az egész változási ütem baromira egészségtelen. A nulla mozgásból kell eljutni a rendszeres mozgásig, amiből van az a mennyiség ami mellett már tökmindegy mit eszel. A mennyisége a megevett kajának meg értelemszerűen csökken, hiszen miközben mozogsz nem eszel. Csak erre így nem lehet felfűzni egy komplett ipart, illetve nem egyet. Százat.
    Nagy túlsúly nagy szenvedés, ha mozogni kell. De mindenki a nulla mozgástól indul és az így szerzett szabadidőben meg még zabál is. Könnyebb sokat mozogni, ha hamar lemegy a felesleg, de ezer dolog van amiről nem szólnak a történetek. Hormonok, vérkép, pajzsmirigy működés stb.
    Én nem mondom, hogy nem így vagy amúgy kell, de egyénfüggő. Van aki alkata szerint nem izmos.
    Az, hogy bevisz valamit, akármit és munkával tart fenn egy mesterséges állapotot szerintem nem egészség. Ehhez képest a fogyást követően rögtön jön a "több izom kell" mert vékony lett a... és a szétsokkolt szervezetet elkezdi "formálni" olyan formára, ami nem a sajátja.
    A legtöbb ember szervezete azonnal lebontja az izomzat nagy részét, ahogy abbahagyja az "életmód"-nak nevezett dilijét, amire egy egészségtelen testképzavar motiválja, nem az egészsége.
    Lehet vitázni , de ha egészséges akkor a szervezet miért bontja le ? Egészségtelen akar lenni? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz laposonly11 #249 üzenetére

    Pár éve még azt olvastam, hogy gátolja a fogyást a 0 kcal-os üccsi is, mivel a tested már az édes ízre reagál, és leállítja a zsírbontást. Legjobb formám akkor hoztam, mikor csak vizet ittam, de persze nem biztos, hogy van kapcsolat, és ez az édes ízre reagálás se tudom, hogy mennyire valós; mikor olvastam, elfogadtam úgy, mint ártani biztosan nem árt, ha nem iszok diéta alatt édes sz@rokat akkor se, ha 0 kcal.

    [ Szerkesztve ]

  • perempe

    addikt

    válasz laposonly11 #264 üzenetére

    Fogyni már nem tudnék. én kicsivel vastagabb combot és főleg vádlit akarnék, de a genetika...

    * Brahms: 4. szimfónia *

  • ztoldy

    senior tag

    válasz laposonly11 #264 üzenetére

    Azért itt sok dolog van, ami nem igaz. Nyugodtan ehet sajtot, ha a céljának az megfelel. Ha neki a kalóriabevitel a célja 2000 kcal-ig, akkor nyugodtan ehet 2000 kcal-nyi sajtot. Más kérdés, hogy a szervezetének kell más tápanyag is és milyen lesz az egészsége, testfelépítése.
    De nincs olyan, hogy nem ehet sajtot vagy disznóhúst, nyugodtan ehet bármit és ha kétszer akar enni, akkor kétszer eszik.

    A 30 napos diéta valóban nem ér semmit, élethosszig tartó étrendet kell tartani. Ezért nem a divatos "koplalásokat" kell követni.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • Sirandrish

    legenda

    válasz laposonly11 #264 üzenetére

    Szerintem ami egy életre szól, az nem diéta, hanem életmód..
    Nem lehet az év 365 napján diétázni.

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • UnA

    Korrektor

    válasz laposonly11 #273 üzenetére

    De ugye élő nyelvekről beszélünk, vagyis ennek nincs sok értelme.

    Itt vagyunk a fórumon: forum latin szó, piactér / köztér jelentéssel, de ez sem jelent semmit ;)

  • Fall-N

    veterán

    válasz laposonly11 #307 üzenetére

    Azért mert van bőven homály a fejekben. Nem azért szokták az edzőtermeket ajánlani fogyás mellé, mert ez a divat, hanem pusztán azért, mert ezzel lehet a leggyorsabban fogyni úgy, hogy közben az izomzat is formás legyen utána, ne löttyedt, mint sport nélküli fogyásnál. Futással is lehet fogyni, de például nők esetében koránt sem lesz szép a végeredmény. Futó (hosszú táv) emberek alkata sem irigylésre méltó. Az is teljesítmény sport és nem az egészségről szól.

    Az első hülye tévhit, hogy de könnyen lehet az ember 120+ kilós hústorony. Hát nagyon nem. Eleve szerek nélkül jóval előbb megáll a tudomány. Maximum jobban néz ki az ember, genetikától függően ki mekkora lesz. Én 20+ éve edzek (14 éves korom óta) és 100-105 kg volt a legnagyobb súlyom 186 cm magasság mellé, bármi szer használata nélkül. Nekem fogékony a szervezetem és amúgy is hasonló volt a cél, így tudtam mit kell tennem érte (étkezés, edzés).

    Sajnos ahogy írtátok a régi generáció erőlteti az egészségtelen étrendet, ami káros és egy kor után hízik az ember. Sajnos később nehéz ezeket a berögzült dolgokat elhagyni pl. sütemények. Az sem segít, hogy az olcsó kaják mind kivétel nélkül szemetek. A másik probléma ez mellé, hogy az emberek lusták és nem kitartóak. Így nehéz fogyni, sőt általában kudarcba is fullad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák