Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz kunberci #171 üzenetére

    "Még mindig az a kérdés, te konkrétan hogy csinálnád magadnak?"
    Még mindig az van, hogy nem a mondandóm lényegére figyelsz. Tök mindegy, hogy én egy adott háznál hogy csinálnám, ez nem rólam szól. Az viszont valószínűnek tűnik, hogy nem vennék sokezerért egy darab tömör horganyzott vízvezetéket, amit szonda néven árulnak. Főleg, hogy a cink is lerohad, a fémoxidok úgy tudom, általában elektromos szigetelők, ahogy a különböző védelem céljából rákent bevonatok is.

    Más.
    Ami a fűtős klímát illeti, eleinte nekem is nagyon szimpatikus volt, mint minden technikai újdonság. A kicsi az lakásba elsősorban, a nagyobb hőszivattyú meg házba. Utóbbit csak hébe-hóba néztem, mert az esetleg a szülőknél lett volna opció. (És inkább a földszondás felé húztam, mert az mindig melegebb, hatákonyabb. És az bizony még a nagyon drága két milliósnál is sokkal többe kerül.)
    Miért vetettem el? Mert működésben baromi bonyolult és precíz szerkezet, ezért a meghibásodásra nagy az esély, a javítása pedig legtöbbször irgalmatlanul drága. És míg pl. egy gázkonvektorhoz vagy cirkóhoz nem is biztos, hogy feltétlen szerelőt kell hívni, addig a klímához biztosan, és a javítás költsége nagyon magas. Szerelés is és alkatrész is.
    Ezzel szemben hány m3 gázt/tüzifát/távhőt veszek akár csak egy szolid javítás árából, vagy magából a bekerülés különbözetéből? Ráadásul a hőszivattyú üzemeltetése se épp ingyenes, szóval nálam ez végleg kiesett.
    Ja, a levegős szivattyú külső dobozát meg még el is lophatják.
    Az meg, ami fontos, hogy jelenleg az olyan hú de környezetbarát lenne a többi fűtéshez képest, nem vagyok meggyőződve.

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák