Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #64 üzenetére

    Szoktál az indexre járni? Mind a tizenhét fut egyszerre, ami az oldalon van? A mobilod böngészőjében kicsinyített méretben szerintem nem futnak, de ha igen érdekelne róla egy videó.... Az nem nyert, hogy egy kis szelet fut és az is csak addig, amíg el nem tekered...
    Vagy kijelzőt cseréltél és mondjuk a netbookoknál ma használt általános felbontás az 1024x600 most a felbontása? Hány ablakot tartasz nyitva egyszerre, vagy hány lapot...?
    Nálam a telefonnal kapott böngésző egyébként nem jeleníti meg a legtöbbet, de inkább OperaMinit használok így is, mert ha olyan helyen vagyok, ahol nincs HSDPA akkor sokkal gyorsabban hozzájutok az információhoz....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #81 üzenetére

    Nem húzom fel magam, de ezek állóképek.... :U
    Az N96 pedig vesz föl videót is....
    Megnéztem előtte. Az 5800 -é 640x360=230400 a 900asé 800x480=384000 a netbooké1024x600=614400 pixel nem értem, mit mondasz ezzel. Hiszen a netbook sokkal több képpontot jelenít meg...Ráadásul a pixelméreteket még nem is vettük figyelembe. A 900-as 3,5"-os az 5800-as még kisebb, persze lehet, hogy az én szememmel van a baj, de a natív megjelenítésben képtelen lennék olvasni, azaz nagyítanom kellene, míg egy netbooknál/notebooknál a natív felbontású megjelenítést is el tudom bőven olvasni. Azaz mobilon két banner nemigen férne egyszerre a képernyőre. Az olvasni kívánt szöveg mellett természetesen, nem helyette. A linkelt képen sem tudok minden szöveget elolvasni, csak a címeket.
    Az alapkérdést amire anno válaszoltam, nem tudom olvastad-e, arról volt szó, hogy a kedves fórumtárs okostelefonokat ajánlott netbook helyett, lévén véleménye szerint alkalmasabbak erre a célra. A gépelés problémáiról nem ejtettünk szót, de még a billentyűzettel rendelkező N900-on sem hiszem, hogy meg tudnád közelíteni a netbookon történő szövegbevitel sebességét, márpedig például most is erre van szükség, fórumozás közben. Netezek mobilról ha muszáj, de gépről azért egészen más, márpedig a netbook azért ha kisebb teljesítményű is csak PC.
    Az címbéli kérdés egyébként ettől függetlenül megmaradt, mi szükség rosszul megírt flashbannerekre az oldalakon? A legokosabb mobiltelefont is feleslegesen terhelik, csakúgy mint a gyenge netbookokat.
    Ráadásul a forgalomkorlátos internet esetén olyan adatokat kell letöltenem, amiért nem akarok fizetni...

    Közben találtam egy videót az 5800-al internetezésről. No comment.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #83 üzenetére

    Nem a montirra gondoltam, hanem arra, hogy nem mozognak szerintem mobilon a bannerek, de alapvetően felőlem mozoghatnak is, annyit meg nekem nem ér meg,hogy ezen rágódjunk mindenképpen túlzásnak tartom őket. A szövegmező belsejébe tett bannerek a legrosszabbak, akkor is zavaróak ha tiltva vannak.
    Mi az a "flat net" ? :F

    Itt például van egy frankó kis banner a lap alján, jobb oldalon, 20% körüli prociterhelést indukál, ha látszik.... A kártyalapok forognak, de ettől még nem kellene ennyire terhelnie....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #85 üzenetére

    Ha ilyen hangnemben szeretnéd folytatni, akkor inkább fújd ki magad, linkeld, hogy hol állítottam, hogy hazudsz légy szíves, sehol ilyet nem találsz. Egy mondatomba kötöttél bele utólag, az előzmények és a lényegi rész figyelembe vétele nélkül, te rugózol egy kifejezésen, ráadásul általánosságban kellene bizonyítanod, mivel én általánosságban írtam, ha tanultál matematikát, tudhatnád, hogy egy szabály bizonyításához minden lehetőséget le kell fedni. Azt írtam, az "okostelefonok böngészőiben nem futnak", tehát általában nem, az, hogy van olyan reklám és van olyan böngésző amiben igen, az nem bizonyítja általánosságban a tételt, ellenben, ha azt állítod, hogy futnak, akkor nem elég egy-két link, nyilvánvalóan egy releváns részükről kellene ezt bizonyítani, sok reklámmal és sok típuson sok böngészővel tesztelve.
    Ha Te linkelsz egyet ami fut, míg én mondjuk egy másikat ami nem, ott vagyunk, ahol a part szakad.
    Saját tapasztalatomra alapozva magyar flashreklám, magyar szolgáltató, magyar böngészős telefonján nem fut, /Nokia 6120C; T-Mobile[hu]; legújabb SW a Nokiától töltve, Opera alapú szolgáltatói böngésző/ tehát most Te állítod, hogy én megalapozatlanul mondok bármit. Ki vádolja hazugsággal akkor a másikat?
    Az általad linkelt videón egyébként semmilyen bannert nem látok, azt meg sehol nem állítottam, hogy nem játszik le flasht a telefon, a reklámbannerekről beszéltem végig.
    Ezt az oldalt először meg sem tudta teljesen nyitni például, majd a banner helyén jól láthatóan egy gomb jelenik meg a lejátszáshoz. [link]
    Itt a képernyőmentésen világosan látszik, hogy melyik bannerről van szó, amit a FF mivel az Adblockban nincs tiltva természetesen megjelenít. Most akkor ki hazudott? :F
    A banner Nálad PC-n biztosan megjelenik, a telefonon nem tudom, mivel teljesen más a készülék, de kíváncsi lennék rá, hogy alapból azonnal megjelenik-e , mivel végig erről volt szó. Kattintás után sem nyitja meg a 6120, de ez nem is csoda mivel GPRS kapcsolatom van csak, az oldal maga meg már megtöltötte a memóriát nagyjából és a lapon történő nyitást választottam.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák