Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Ez nagyon mókás..

    Tehát én a felhasználó fizetek a mobilszolgáltatónak nem keveset,azért hogy legyen mobilnetem..
    Amiért cserébe elvileg ő fejleszti a hálózatát,hogy jobb és gyorsabb legyen a netem.
    Elvben arra használom ezt a netet a szerződésem korlátai között amire akarom (gyakorlatban meg nem,legalább is itthon)..
    Erre ők még mástól is le akarnak szedni pénzt azért a szar szolgáltatásért,amit szolgáltatnak..

    Arról nem is beszélve,hogy honnan tudják,hogy a google szolgáltatásait használják a legtöbben,csak nem figyelik a felhasználók forgalmát? ;] ;]

    Googlenak azt kéne mondania: oké,kaptok százalékot,de akkor a hozzám való csatlakozások és adatforgalom ingyenes a felhasználók számára,ha nem,kapjátok be! :D

    Egyébként én most kicsit fogalomzavarban vagyok: a rendes net szolgáltatók vagy a mobilnet szolgáltatók találták ezt ki?

    Bárhogy is legyen,baromság..

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #18 üzenetére

    Upc-nél havi 300giga "korlátlan netre" vagyok előfizetve,tehát nekem annyit kötelesek szolgáltatni és tök mindegy,hogy én azt mire használom,fizetek,szolgáltassanak!

    Ennyi.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #21 üzenetére

    De éppen ezt magyarázom,hogy az upc szerződésben benne van,hogy tök mindegy mekkora a sávszélességed,max havi 300gigát tölthetsz.

    Ezért fizetek,ezzel tisztában vagyok.

    Ezek után én annyit és azt töltök/nézek ezen 300gigán belül,amennyit csak akarok.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #24 üzenetére

    Nem ha törik,ha szakad,hanem azt jelenti,hogy havi 299gigát tölthetek,havi 299gigány adatforgalmat generálhatok arra amire akarok,és a szolgáltatónak köze nincs hozzá,mert ezért fizetek neki az amúgy korlátlannak hirdetet netért!

    Tehát a te felfogásod szerint a net korlátozódjon az origo olvasásra meg a mail küldésre,esetleg havonta egyszer msn?

    A szolgáltatónál jelentkező költségeket mindig is a felhasználón verték le,itt most arról van szó,hogy vérszemet kaptak és még többet akarnak!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #31 üzenetére

    Most komolyan,téged a szolgáltatók pénzelnek?

    Ki is fizetett a hálózat bővítésért?
    Régen még lehetett kapni állami támogatást,utána jöttek a külföldi tőkések BEFEKTETNI,mert befektetés nélkül nem lehet keresni!

    És most pont erről van szó,befektetés nélkül akarnak keresni!

    Én tőlem levarrják a havidíjat,amiért eleve nem azt kapom,amiért fizetek (szerinted miért volt szükség a garantált minimum sebesség bevezetésére?hogy a szolgáltatók ne tudjanak mindenkit továbbra is átverni!).

    Ne hívjanak korlátlannak valamit,ami nem az.
    Ha én tisztában vagyok,hogy mennyi adatot generálok egy hónapban,és nekem korlátlan szolgáltatásra van szükségem,akkor igenis adjanak azt amiért fizettem,amit hirdettek,amivel magukhoz csábítottak,és ne ők döntsék el mi a korlátlan korlátja!

    Akkor legyenek megint korlátolt csomagok,mint régen,nem?
    Persze olcsóbban.

    Ja,a fentebbi felsorolásodból a következő maradt ki:
    fizessen a google és a többi tartalomszolgáltató,cserébe még több hirdetést kapunk majd,sőt,lehet hogy bizonyos szolgáltatások fizetősek lesznek,de te bezzeg fizesd továbbra is az előfizetési díjadat..

    Mindjárt egyébként sajnálni fogom a szolgáltatókat,akik a maximális,ki tudja hányszor 100%-os profit mellett nem tudnak hálózatot bővíteni és sír a szájuk..

    Hát tényleg botrányos!

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #39 üzenetére

    Akkor szerintem ideje lenne közgazdaságot tanulnod: profit = fogyasztói ár- termelési költség, a százalékok a termelési költségekre szoktak vonatkozni,így lehetséges 100%on felüli profit.

    A többihez meg már nem is szólok hozzá,látom megvan a saját véleményed,amit ép ész érvekkel nem lehet megdönteni.

    Mellékesen megjegyezném,hogy a garantált minimum sebességnek az volt az értelme,hogy ne folyamatosan 1mbitet szolgáltasson a cég egy 20mbites előfizetésen (egyébként meg igenis elvárható,hogy akkor a pénzemért 24/7 a garantált minimum sebességen menjen a netem és töltsek amit csak akarok,hiszen ezért fizetem a korlátlan netet,minden más csak félremagyarázás).

    De még azt is hozzátenném,hogy a netezőknek mondjuk csak a fele rendelkezik oylan géppel,ami akadásmentesen tud lejátszani mondjuk youtube videókat 720p-n,a többi meg megelégszik a 480p-vel,ami alig generál 10megányi forgalmat/videó.

    De mindenben neked van igazad..

    Kár hogy ezzel egyedül vagy.

    További jó vitázást magaddal.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #48 üzenetére

    Erre már nem is válaszolok!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák