Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McCl@ne

    csendes tag

    válasz tocsa #6 üzenetére

    A fekete-fehéret nem úgy értettem -mert nem is azt jelenti-, hogy egyszerűek, hanem úgy, hogy van egyértelműen JÓ és egyértelműen ROSSZ karakter, még ha a sherrif motiváció valamilyen szinten érthetőek is!
    Amúgy a félreértés abból fakad, hogy nem olvastad a könyvet: mivel egy összehasonlítást írtam, aminek az egyik fele számodra homályos, így nem tudhatod, hogy mire gondoltam! Nagyon tudom ajánlani egyébként, az a pár óra az életedből bőven megér ennyit!
    Tehát a film karakterei -egyébként teljesen érthető módon- lekerekítettek a könyvköz képest, simán tudod, hogy melyik oldalnak szurkolj, ki a jófiú! A regényben ez egyáltalán nem így van, ez a lényege is egyben, ott a társadalomkritika rejtett és inkább egy lélektani drámát próbál a szerző beleoltani valami erdei/városi mészárlásba, a kormányellenes hangokat csak elvétve üti meg, bár akkor idézhetően.

    "A régi álmok hasznos álmok voltak. Nem váltak valóra, de örülök, hogy megadattak." Clint Eastwood: A szív hídjai

  • Brian_GT

    őstag

    válasz tocsa #6 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled.
    Régen olyan klasszikusok születtek amiket a mai filmek meg sem tudnak közelíteni.

    Persze ezt is megnézi mindenki, meg jó filmek vannak most is hisz a technika fejlődésével meg, hogy még a régi nagy sztárok szerepelnek bennük jó filmek születnek, de soha nem tudják azt a hírnevet-tudást és élményt adni mint egy akkori film.

    Elég csak párat felsorolni és mindenki tudja miről van szó :
    Predator, Rambo, Alien, Star Wars(régiek 4-5-6), Bud Spencer Terence Hill filmek (örök kedvenceim - nem pont ide passzoló mert jóval más műfaj de ők egy olyan környezetet teremtettek meg, hogy.... istenek vagytok fiúk!!)

    - Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

Új hozzászólás Aktív témák