Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lex Icon #34 üzenetére

    "Ennyi marhaságot összehordva már rég láttam.
    Nem értem, hogy aki nem ismeri az adózás törvényeit (vagy csak alig), az miért okoskodik olyan dologban, amihez nem ért?": hát igen, ezen én is elgondolkodtam, amikor a hsz-edet olvastam...

    idézet a hivatalos invoiceData.xsd-ből:

    <xs:complexType name="LineAmountsNormalType">
    <xs:annotation>
    <xs:documentation xml:lang="hu">Normál számla esetén kitöltendő tétel érték adatok</xs:documentation>
    <xs:documentation xml:lang="en">Item value data to be completed in case of normal invoice</xs:documentation>
    </xs:annotation>
    <xs:sequence>
    <xs:element name="lineNetAmount" type="MonetaryType">
    <xs:annotation>
    <xs:documentation xml:lang="hu">Tétel nettó összege a számla pénznemében</xs:documentation>
    <xs:documentation xml:lang="en">Net amount of the item expressed in the currency of the invoice</xs:documentation>
    </xs:annotation>

    Egyébként így kezdődik a nav online számlázással kapcsolatos információs webje:

    "Az Online számla rendszerrel összefüggő legfontosabb előírások (a 2018. július 1-jétől hatályos szabályokat dőlt betűvel jelöltük) I. Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény
    X. Fejezet SZÁMLÁZÁS A számlakibocsátásra irányadó szabályok
    "

    Ezen belül a 169. paragrafus, a számla tartalmáról:
    "f) az értékesített termék megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott vtsz., továbbá mennyisége vagy a nyújtott szolgáltatás megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott SZJ, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető;"

    ez alapján nagyon úgy tűnik, hogy kellenek a számlatételek, különben minek tették volna bele az xsd-be...

    "Na most abból, hogy ABC Kft., 12345678, 1000eFt, 270eFt, 2018.08.11, semmit nem fog tudni megállapítani a haverok cége.": ez konkrétan nem igaz. pláne, ha sok számlán szerepel az abc kft, akkor abból pontosan ki lehet matekolni, hogy kinek mit adott el és mennyiért.

    "Az pedig, hogy a számláért a kibocsátó felelős, az adózás kezdete óta így van (azaz közel 30 éve).": ezt sem vitatta senki, csak nem olvastad el a fórumot. az a probléma, hogy a megfogalmazás szerint a nav hibáiért is az adózó a felelős, ami parasztos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lex Icon #36 üzenetére

    idézet innen:
    "Az Online számla rendszerrel összefüggő legfontosabb előírások"

    ebben az van, hogy kellenek a tételek.

    az tény, hogy az xsd bővebb, és olyan adatokat is meg lehet adni, ami egyébként nem kötelező, de a tételek nem ez a kategória. például a fizetési mód a számlának nem kötelező tartalmi eleme, de az xsd-ben benne van, tehát vagy megadod, vagy nem, rád bízzák.

    Miután én már kétszer is leírtam, hogy miért nincs igazad, most te következel és idézel url-lel, pontos szöveghív másolattal, hogy szerinted miért van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lex Icon #41 üzenetére

    :R

    bocs, azt hittem, valamit sikerült rendesen megcsinálniuk, de tévedtem :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lex Icon #43 üzenetére

    azért engem érdekelne, hogy az áfa sokféle könyvelését hogyan ellenőrzik tételek nélkül...
    vagy számla végösszegét és áfatartalmát se kell betölteni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ORCA58

    addikt

    válasz Lex Icon #41 üzenetére

    A gondom az, hogy nem vagyok már mai csirke, sohasem foglalkoztam hasonló dolgokkal.
    A Programjaim ügyviteli programok. VB6 -ban íródtak, és már abban is maradnak

    Az XML fájlokat csak össze hozom, de fogalmam sincs hol lehet szerezni normális használható titkosítási
    algoritmusokat. Remélem nem várják el tőlünk, hogy azt is megírjuk?
    A másik nagy gondom, hogy nem értek az internetes kommunikációhoz sem. Sokat kutakodtam a neten, de nem találtam használható infót (vagy nem jöttem rá, hogy az az lenne).
    Levélben kértem segítését, de megírták, hogy nem ők az illetékes. Adtak egy mail címet, ahol próbálkozhatok, de az pont az a cím volt, ahol nem próbálkozhatok? :F

    Nem értem miért nem adnak egy ActveX dll-t, ami mindent megoldana, sokkal kevesebb lenen a hiba lehetőség. Vagy ha lenne ők maguk korrigálhatnák (az xml fájlt kivéve természetesen)

    Találtam egy jó sok pénzért megvásárolható dll-t, (márha a csóró magyarnak eladják) de nem tudom jó-e az adatkommunikációra. Erre sem adtak választ. Persze jobb lenne ha ingyenes megoldást találnék, nem állok olyan jól, hogy feleslegesen költekezzek.

    A Szerver kommunkációhoz vajon megfelelő a Chilkat ActiveX dll? [link]
    Bár még nem tudom ezzel hogy építhető fel a NAV kapcsolat.

    Ugyan ez a dll tartalmazza az alábbi kódolásokat is.

    SHA 512 [link]

    BASE64 [link]

    AS 128 ECB [link]

    Jelentkeztem a a fórumukra is, de eddig sikertelenül, mire beírtam a kérelmem, már kifutottam a keretből. Ráadásul nem tudom, hogy kapok-e ott megfelelő segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • ORCA58

    addikt

    válasz Lex Icon #49 üzenetére

    Fizetést csak magamnak adhatok, mivel már egyedül dolgozok. A céget alapító srác egy zsíros üzlet során inkább kilépett, hogy az övé legyen az összes haszon. Így minden a nyakamba szakadt, olyan programok is, melyekhez semmi közöm nem volt, és a programnyelvet sem ismertem, és használtam. Volt elég gondom, hogy ki tudjam szolgálni az ügyfeleket. Soha senkitől nem kaptam még segítséget.
    Most kértem először, és utoljára!
    Sok sikert a munkátokhoz!

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz Lex Icon #52 üzenetére

    A Dokumentációs oldalon alul van a Fejlesztői konferencia alapján összeállított anyag. Ebben van példaprogram C#, Java és PHP nyelven valamint közvetlen parancssori cUrl paraméterezés is.

Új hozzászólás Aktív témák