Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lex Icon #34 üzenetére

    "Ennyi marhaságot összehordva már rég láttam.
    Nem értem, hogy aki nem ismeri az adózás törvényeit (vagy csak alig), az miért okoskodik olyan dologban, amihez nem ért?": hát igen, ezen én is elgondolkodtam, amikor a hsz-edet olvastam...

    idézet a hivatalos invoiceData.xsd-ből:

    <xs:complexType name="LineAmountsNormalType">
    <xs:annotation>
    <xs:documentation xml:lang="hu">Normál számla esetén kitöltendő tétel érték adatok</xs:documentation>
    <xs:documentation xml:lang="en">Item value data to be completed in case of normal invoice</xs:documentation>
    </xs:annotation>
    <xs:sequence>
    <xs:element name="lineNetAmount" type="MonetaryType">
    <xs:annotation>
    <xs:documentation xml:lang="hu">Tétel nettó összege a számla pénznemében</xs:documentation>
    <xs:documentation xml:lang="en">Net amount of the item expressed in the currency of the invoice</xs:documentation>
    </xs:annotation>

    Egyébként így kezdődik a nav online számlázással kapcsolatos információs webje:

    "Az Online számla rendszerrel összefüggő legfontosabb előírások (a 2018. július 1-jétől hatályos szabályokat dőlt betűvel jelöltük) I. Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény
    X. Fejezet SZÁMLÁZÁS A számlakibocsátásra irányadó szabályok
    "

    Ezen belül a 169. paragrafus, a számla tartalmáról:
    "f) az értékesített termék megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott vtsz., továbbá mennyisége vagy a nyújtott szolgáltatás megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott SZJ, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető;"

    ez alapján nagyon úgy tűnik, hogy kellenek a számlatételek, különben minek tették volna bele az xsd-be...

    "Na most abból, hogy ABC Kft., 12345678, 1000eFt, 270eFt, 2018.08.11, semmit nem fog tudni megállapítani a haverok cége.": ez konkrétan nem igaz. pláne, ha sok számlán szerepel az abc kft, akkor abból pontosan ki lehet matekolni, hogy kinek mit adott el és mennyiért.

    "Az pedig, hogy a számláért a kibocsátó felelős, az adózás kezdete óta így van (azaz közel 30 éve).": ezt sem vitatta senki, csak nem olvastad el a fórumot. az a probléma, hogy a megfogalmazás szerint a nav hibáiért is az adózó a felelős, ami parasztos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák