Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #18 üzenetére

    :D Sajnos tényleg így van.

    "Aztán jönnek a kérdések, hogy ez meg ez miért így/úgy/nem működik az oldalon, a fejlesztők meg hajtépve 100+ ilyen kérdés után dobják vissza a választ, hogy user error..."

    Ez is ismerős. De például bugreportoknál is megfigyelhető a jelenség. Aztán csodálkoznak, ha a fejlesztők besokallnak, aztán ilyen sok adatot elküld a böngésző.

    (#23) Nyugdíjas: A JS mondjuk tényleg necces, bár függ a böngészési szokásaitól is. Ha például megvannak a jól megszokott oldalai, amiket naponta böngészik és mondjuk gyakran guglizik akkor jól jön, hogy minden oldalon, ahol csak a találati eredmények érdeklik nem kap mellé animált egérmutatótól kezdve ugráló kiscicákat. :D

    Nálam block-external van.

    Ez nem annyira agresszív, mint a NoScript, csak a felesleges scripteket blokkolja, mint Facebook, Twitter meg különböző analytics hülyeségek.

    Sokkal gyorsabb tőle az oldal és használható marad, mert ahol van a JS-nek létjogosultsága, ott meghagyja.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #41 üzenetére

    "Aha, kár hogy animált egérmutatókat max gportálos oldalakon látsz"

    Kicsit sarkítottam. Fáccsés Like gombokat sem akarok, adultfriendfinder-es vagy most nyertél x milliót típusú beúszó kis szarokat sem és társait.

    "az ugráló kiscicákat (amellett hogy azokkal is jellemzően ott találkozol) meg flashben/animgifben csinálják."

    A NoScript a Flasht is blokkolja, a block-external csak a durván JavaScriptelt Flasht, például a YouTube is ezért van alapból kivétellistán benne.

    De nem is ez volt a lényeg. A Flash alap, hogy blokkolva van.

    "Őőő... ez nem csak a külső js-ből indított pop-upokat blokkolja? Legalábbis nekem ez jön le a linkelt oldalon lévő leírásból..."

    Nem. Arra a hide-js-popups.js van, ami kevésbé agresszív. A block-external a többi szemetet is blokkolja. Persze egyenként nem lehet benne engedélyezni/tiltani a blokkolt scripteket, arra a komolyabb BlockIt van, de van egy olyan gombom, ami mutatja az oldalon lévő scripteket. Például az ITCafé ilyen téren tiszta.

    Az elongator az az enyém, ami kibontja a bit.ly-s URL-eket, hogy lássam hova mutatnak, a guglis hülyeség meg blokkolva van, csak ez nem mutatja, mivel a forráskódból nézi.

    "Aha, és gondolom egy komplett MI van belefoltozva az usrjs-be, hogy ezt így ki tudja találni"

    Nem tudom mi van belefoltozva, de próbáld ki, elég okos cucc. 1-2 fullra scriptelt oldalon le kell tiltani, de te is megnézheted a forrását, hol van letiltva alapból: http://ruzanow.ru/userjs/block-external-scripts.js

    Ezek közül egyedül a YouTube-ot és a my Operát hagytam benne.

    Viszont kipróbálgattam régebben a benne lévő oldalakat, hogy működnek-e nélküle.

    A Yahoo enélkül is működik (mármint a keresés), a Twitteren egyedül az AJAX-os frissülésű témákat blokkolja, de RSS miatt ez sem érint, Imageshack-en a feltöltésnél okoz problémát, de oda nem töltök, mert lassú, hotmail-en a leveleket lehet olvasni, egyedül a felső legördülőmenü (asszem options) amit blokkol, az anonym.to-féle átirányítós hülyeségek ellen megint külön userJS-em van, viszont ha nem lenne oda kéne, mert nem irányít át, a wikipédián is gondolom szócikkszerkesztésnél lehet probléma vele, mert én nem vettem észre semmit, a My Operán a Quick Quote-t blokkolja, szóval ott is érdemes letiltani, a a bbc-n és a többi híroldalon a cikkek olvashatók, csak ilyen-olyan bizbaszokat blokkol, stb.

    Tehát az oldalakat meg lehet nézni, működnek, maximum 1-2 menü, vagy adminfelület, vagy ilyesmi, ami nem működik.

    A másik, amit még szeretek benne, hogy a rohadt átirányítós letöltőoldalaknál blokkolja a scriptet, úgyhogy direktlinken keresztül akkor töltök le, amikor én akarok.

    "Teljesen értelmetlen blokkolni, max arra jó, hogy így minden rohadt oldalon lehet manuálisan engedélyezni a sciripteket."

    Fullra valóban értelmetlen blokkolni, de a block-externalt még a "engedélyezd a javascriptet"-féle detektorok sem szúrják ki.

    De mondom, ezt amíg nem próbáltad addig nem lehet elmondani, hogy milyen. Próbáld ki pár napig, aztán meglátod. Eddig a többségnek, akinek ajánlottam tetszett, bár volt akinek nem.

    "Az, h csomó mindenre flash-t használnak, amit meg lehetne oldani js-ből is simán, az pont azért van mert a sok észlény blokkolja"

    He? Még annyian sem, mint a reklámokat, pedig az is elenyésző úgy globálisan.

    "meg az IE is blokkolja őket alapból."

    Aláírás eladó. ;]

    (#42) Narxis: +1 Habár a Justin Bieber rajongók szvsz nem igazán használnak ilyen cuccokat. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #46 üzenetére

    "Tehát már rég sz*r."

    Ahogy vesszük. Engem az oldal tartalma érdekel, az esetek többségében nem kell hozzá 10-20 jquery-s meg ajaxos felesleg, akármennyire is gyors.

    Ha lenne twitterem nyilván engedélyezném ott. Ha lenne Facebookom akkor ott és így tovább. De mivel így regisztráció nélkül a tartalom böngészése során még a durván scriptelt oldalakon sem szenvedek hiányt, így nem látom értelmét, hogy lefusson feleslegesen minden alkalommal egy rakás script.

    "Hűha, fáccsés gomb."

    Hihetetlenül irritál minden ilyen szarság. Például az SG-n vagy 2 órát szenvedtem, hogy kiüssem nth-child-ekkel a halványszürke 8-as méretű üres "Hirdetes" szöveget.

    "A többi meg nem inkább adblock téma?"

    Mivel nem tudsz mindent blokkolni és egyre több dinamikus tartalom van, így nem.
    A kedvencem, amikor a script például ez: http://www.valamilyenforum.com/contents/sdklfjl5f4fd.js

    Tehát az adblock kilőve, mert csak ezt tudod blokkolni, a következő fórumon már megint újra kell.

    Ráadásul ha kilométeres listád van az lassítja a böngészőt. És itt most konkrétan nem a gyakran látogatott oldalakról beszélek. Azokon kézzel is letiltogathatnám a számomra felesleges scripteket.

    Hidd el, ha annyira gáz lenne a használata, mint például a NoScriptnél, akkor már régen nem használnám, hanem más megoldást kerestem volna. A felesleges kattintásokért sem vagyok oda, nem véletlenül van a Flash-hez is no click to activate userJS-em, mert ott sem akarok 1-nél többet (Flashblock) kattintani.

    Felhasználási szokásoktól függ. Ha full webkettes csilivili életet élsz akkor lehet, hogy zavarni fog. De ha havonta 2 alkalommal vagy kénytelen valamiért engedélyezni és cserébe drasztikusan csökken a betöltési idő és a CPU használat, akkor már megérte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák