Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz tecsu #122 üzenetére

    "(bal)libsi"

    Ilyen kifejezést a nyugat nem ismer. A nyugati politikát Magyarországon meghonosodott kifejezésekkel nem ehet leírni. A fejlett országokban a liberálisok a jobb oldallal szokott koalícióra lépni, nem a bal oldallal. Ha mindenáron használni akarod, akkor (jobb)libsi-t mondjál, annak van értelme. Persze gyanítom, hogy lekicsinylő jelzőkén szeretnéd alkalmazni. Ki kell, hogy ábrándítsalak nyugaton a liberális demokrácia van. A jobb oldal pedig elfogadja az alapvető liberális eszméket. Csak a szélsőjobb és a szélsőbal nem.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz tecsu #122 üzenetére

    Számítottam rá, hogy majd valaki jön és becímkéz, mert az utóbbi tíz évben általában ez szokott kerekedni az ilyesmiből. Bocs: ajvékolni a putribéli, tanulatlan cigányok szoktak maximum, én nem. Ettől függetlenül nem veszem sértésnek, de nyilvánvaló, hogy kategórizálsz pedig minden, amit mondani akartam már kifejtésre és megválaszolásra került Kékes kolléga által. Úgyhogy feleslegesen nem ismételném. Ő szépen, akkurátusan kifejtette, amihez nekem nem volt kedvem és időm sem. De azért engedd meg még egszer: rohadtul nem vagyok ballibsi, a szélsőbaltól pedig épp annyira ráz a hideg, mint a másik véglettől. Esetleg egyetértek a liberalizmussal, főként, ha azt a gazdaságra értelmezzük, de bőven van konzervatív érték is, amivel egyetértek.
    Amúgy a címkézés meg mára bőven idejét múlt: megvan az alt-right/far-right, szupermagamutogató, meleg véleményvezér például? Kár címkézni, mert elkoptak és nincs egyértelműen kategórizálható ilyen-olyan embercsoport, csak ott, ahol tényleg hiányzik az ész és az intellektus.
    Minden mást Kékes már leírt helyettem.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák